Ogłoszenia duszpasterskie  – XXXIII  Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii Matki Bożej Pięknej Miłości na Tarchominie, a ks. Mariusz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku Kresy, polecajmy w modlitwie naszych ofiarodawców, którzy pomagają nam w budowie naszej świątyni. Dzisiaj taca jest przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko – Praskiej.
  2. Jutro wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, we wtorek wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  3. W środę wspominamy św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej, chórów i organistów przy tej okazji naszym organistom Magdzie i Krzysztofowi życzymy obfitych łask Bożych o oddanej posłudze w naszej parafii. W czwartek Msza Święta wspólnoty Ojca Pio, po Eucharystii spotkanie modlitewne.
  4. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę i próbę generalną przed obłóczynami, kandydatki na bielanki i scholę zapraszamy na godz. 10.00. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy narzeczonych na drugie spotkanie nauk przedmałżeńskich.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla, o godz. 9.30 uroczysta Msza Święta przyjęcia nowych ministrantów, a o godz. 11.00 Msza Święta z przyjęciem nowych bielanek do służby liturgicznej, zapraszamy kandydatów i kandydatki pół godziny wcześniej. O godz. 12.30 na Mszy Świętej po komunii odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
  6. Nasi organiści i bracia Totus tuus, będą roznosić opłatki, od 17 godziny.

 

20 listopada poniedziałek  – os. Trak Nadwiślański, Modlińska 125, 129

21 listopada wtorek – os. Modlińska 39, 65,67,71 i Portowa 17, 32,

22 listopada środa – os Modlińska 73 i Szczupacza 11

23 listopada czwartek – os. Myśliborska 72, Portowa 7,7A,9A

24 listopada piątek – os. Myśliborska , Płużnica 2 i 6, Przaśna 16,18

25 listopada sobota od 10.00 – Obrazkowa, Życzliwa, Przaśna, Zakatna, Modlińska, Dorodna, Familijna, Portowa, Kasztanowa

 

  1. Od soboty 25 listopada rozpoczniemy wizytę duszpasterską, będzie nam pomagał o. Andrzej Kombonianin, pragniemy odwiedziny kolędowe w naszych rodzinach przeżyć w duchu radości i szczerej rozmowie oraz wspólnej modlitwie ze wszystkimi domownikami.

Plan wizyty duszpasterskiej:

25 listopada 2023 – sobota od godz. 9.30 – domki jednorodzinne ul.  Myśliborska, Zarzecze, Konwaliowa, Zabłocka, Delfina, Szczupacza, Dorodna, Płużnicka, Myśliborska.  

Szczegółowy plan kolędy można sprawdzać na naszej stronie parafialnej i w gablocie przed wejściem do kaplicy.  

 

  1. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3900 zł, Bóg wielki zapłać. Przypominamy że po niedzieli łącznicy będą zbierać ofiary na zaplanowane prace w Świątyni. Drzwi masywne wejściowe zostały w ubiegłym tygodniu zamontowane i uregulowane. Zakończone zostały prace przy murku oporowym. Przygotowujemy się do ułożenia wokół plebanii kostki, która jest potrzebna do połącznie palisad do odwodnienia, te prace rozpoczniemy w przyszłym tygodniu. W Kościele we wtorek na posadzkę marmurową położymy impregnat, który doda połysku. Zamówionych zostało 17 kinkietów na ścianę i chór, które według projektu muszą być odpowiednikiem lamp które zostały zawieszone na suficie. Koszt 1500zł, zamówiona została u stolarza drewniana poręcz na balustrady chórowe, są przerabiane w stolarni konfesjonały które otrzymaliśmy w darze od sióstr zakonnych z Zielonki.
  2. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: O wsparciu, które ratuje przed pójściem na dno, opowiada s. Valeria Terlecka, Zawód organista – Jacy organiści grają w kościołach w Polsce? W jaki sposób i co możemy prosić Pana Boga, nie traktując Go jak złotej rybki?

 

 

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97