Ogłoszenia duszpasterskie  – XX  Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii św. Izydora w Markach, powierzajmy w modlitwie ofiarodawców naszej budującej się Świątyni.
 2. Jutro przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP, głównej patronki naszej diecezji, w tym dniu mija 102 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920r., w czasie Mszy Świętej po komunii odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów. Jutro grafik Mszy Świętych niedzielny.
 3. We wtorek 16 sierpnia z Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wyrusza na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Ruchu Pomocników Matki Kościoła. W tym roku pragniemy z ks. Mariuszem pielgrzymować w intencji zaplanowanych prac wewnątrz naszej Świątyni, zapraszamy również parafian do drogi pątniczej, wchodzimy na Jasną Górę w godzinach porannych 25 sierpnia w czwartek, dziękczynna Msza Święta będzie na wałach o godz. 11.00.
 4. W środę wspominamy w liturgii św. Jacka, prezbitera, jest to również dzień imienin bp Jacka Grzybowskiego, powierzajmy Jego posługę w naszej diecezji naszej modlitwie.
 5. W sobotę wspominamy w liturgii św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 6. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3500zl., w ramach nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej na Osiedlu Ku Rzece rodziny przekazały na dalsze prace 1900zl., rodzina z ul. Myśliborskiej przekazała 400zł., serdeczne Bóg zapłać.
 7. W dniach od 19 do 26 września organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Fatimy, szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
 8. Rodziny które chcą ochrzcić swoje dzieci we wrześniu prosimy żeby przyniosły do kancelarii skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
 9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak rozumieć Wniebowzięcie Matki Bożej i jakie ma ono dla nas znaczenie? Cud który zatrzymał Rosję, prawdę o stosunku świata do wojny polsko rosyjskiej 1920r., i o działaniu Bożej Opatrzności odsłania dr Adam Buława, historyk wojskowości.
 10. Rodzinom, które w tym tygodniu zaplanowany wyjazd na wakacje i odpoczynek życzymy udanego i spokojnego urlopu.

Ogłoszenia duszpasterskie  – XIX  Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Urlach, powierzajmy w modlitwie ofiarodawców naszej budującej się Świątyni. Intencja na miesiąc sierpień dla kół żywego różańca: o trzeźwość narodu i wyjście z nałogu dla osób uzależnionych od różnych używek.
 2. Jutro wspominamy w liturgii św. Dominika, Msza Święta o godz.18.00 będzie sprawowana w intencji kółka rodzinnego pod Jego patronatem, po komunii zawierzymy rodziny modlące się w tej wspólnocie.
 3. We wtorek przeżywamy Święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji kółka rodzinnego św. Klary i zawierzenie całej wspólnoty.
 5. W sobotę o godz.18.00 Msza Święta do Matki Bożej Fatimskiej i po Mszy zapraszamy na 50 jubileuszową drogę różańcową na nasze wały, zakończymy wspólną modlitwą w kaplicy.
 6. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2700zl., ul. Myśliborska domki jednorodzinne 100zl., serdeczne Bóg zapłać.
 7. W dniach od 19 do 26 września organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Fatimy, szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
 8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Człowiek, którego brakuje, wspomnienia o śp. Abp Henryku Hoserze, Liczba przestępstw popełnianych w Polsce z nienawiści do chrześcijaństwa wzrosła w ostatnim roku prawie 100%. Na jakie pytania odpowiada nauka, a na jakie wiara?
 9. Rodzinom, które w tym tygodniu zaplanowany wyjazd na wakacje i odpoczynek życzymy udanego i spokojnego urlopu.

Ogłoszenia duszpasterskie  – XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii św. Franciszka z Asyżu na Tarchominie powierzajmy w modlitwie ofiarodawców naszej budującej się Świątyni.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów i zawierzymy w modlitwie wszystkich kierowców.
 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień, maryjny, pielgrzymkowy jak również postanowień, i abstynencji, księgi postanowień jest wyłożona na stoliku. Jutro mija 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, w modlitwie pamiętajmy o poległych którzy walczyli w o branie naszej Ojczyzny i Warszawy.
 4. W wtorek 2 sierpnia udziela się odpustu zupełnego zwanego Porcjunkuli wiernym, którzy nawiedza katedrę lub kościół parafialny i tam odmówią pobożnie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.
 5. W czwartek wspominamy św. Jana Marii Vianeya, prezbitera patrona proboszczów, w tym dniu pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15, o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. W tym dniu wyrusza z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej na Witolinie na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Praska Rodzin Totuus Tuus, zachęcamy do pielgrzymowania.
 7. W sobotę 6 sierpnia przeżywamy Święto Przemienia Pańskiego, o godz. 18.00 rozpoczniemy Mszą Świętą wieczernik pompejański który tradycyjnie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 8. W niedziele o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych z naszej parafii, wystawienie, krótka adoracja i procesja wokół kaplicy, po Mszy Świętej formacyjne spotkanie członków żywego różańca, intencja na miesiąc sierpień: o trzeźwość narodu i wyjście z nałogu dla osób uzależnionych od różnych używek.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2100zl., ul. Kasztanowa domki jednorodzinne 300zl., ul Płużnicka 200zl., serdeczne Bóg zapłać.
 10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Świat wobec walczącej Warszawy, Dlaczego Polacy w Powstaniu byli osamotnieni? Na czym polega fenomen rekolekcji Ignacjańskich, Jasna Góra czeka na pielgrzymów.
 11. Rodzinom, które w tym tygodniu wyjeżdżają na zasłużony odpoczynek życzymy udanego urlopu i spokojnego wypoczynku.

Ogłoszenia duszpasterskie  – XV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii Bożego Ciała na Kamionku powierzajmy w modlitwie naszych kapłanach i ofiarodawcach naszej budującej się Świątyni. Jedna pani ofiarowała dla parafii kielich mszalny i dwa lichtarze, pielgrzymi ofiarowali na budowę kościoła 1900zł., serdeczne Bóg zapłać.
 2. W piątek wspominamy w liturgii św. Marie Magdalenę, w sobotę wspominamy św. Brigidę, zakonnicę patronkę Europy, w tym dniu zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 wspólnotę Ojca Pio, po Mszy będziemy modlić się przed Jego Relikwiami.
 3. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3900zl., serdeczne Bóg zapłać.
 4. Prace wewnątrz Świątyni cały czas trwają, większość okien w budynku plebanii jest wstawiona, został nam montaż klatki schodowej i pomieszczeń podziemni., w czwartek rozpoczęliśmy prace elektryczne od pomieszczeń w plebanii, zawierzajmy pracowników i zaplanowane prace naszym patronom.
 5. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jaki cud musiałby nastąpić, żeby możliwa była wizyta papieża Franciszka w Moskwie., Jak przygotować się do przeżywania Eucharystii, żeby była ona dla nas czymś za każdym razem wyjątkowym? Pod koniec czerwca papież Franciszek ogłosił list apostolski „Desiderio desideravi”, mający na nowo podkreślić sens i piękno liturgii, treść papieskiego dokumentu omawia o. prof Dariusz Kowalczyk.
 6. Wszystkim rodzinom, które w tym tygodniu wyjeżdżają na wakacje życzymy udanego, spokojnego wypoczynku.

Ogłoszenia duszpasterskie  – XIV Niedziela Zwykła

1.      Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę podczas wczorajszego wieczernika pompejańskiego. Dziękujemy za organizacje wyjazdu wakacyjnego do Czarnej Góry, dziękujemy szczególnie uczestnikom, opiekunom i ks. Mariuszowi. Bóg wielkie zapłać.

2.      Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii św. Idziego w Wyszkowie, a ks. Mariusz w parafii w Wąsewie koło Ostrowi Mazowieckiej, pamiętajmy w modlitwie o naszych kapłanach i ofiarodawcach naszej budującej się Świątyni.

3.      Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych z naszej parafii, krótka adoracja i procesja wokół kaplicy. Intencja na miesiąc lipiec o dobry i szczęśliwy przebieg wakacji dla dzieci, młodzieży i wszystkich rodzin. We wtorek wspominamy Św. Marię Goretti, dziewicę i męczennice, w środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.      W piątek wspominamy św. Jana z Dukli, prezbitera.

5.      Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 5400zl., ul. Myśliborska domki jednorodzinne 110zł., osoba bezimienna ofiarowała na budowę 10 000 zł., serdeczne Bóg zapłać.

6.      W dniach od 13 do 15 lipca organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę autokarową do Gostynia, Wrocławia, Trzebnicy i Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, tam gdzie jest potwierdzony Cud Eucharystyczny, miejsce noclegowe z wyżywieniem będzie w domu pielgrzyma w Gostyniu, zapisy w zakrystii koszt pielgrzymki 450zł.

7.      W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak odnaleźć obecność Boga w przyrodzie., Zjazdy rodzin z całego świata z udziałem Ojca Świętego organizowane są co kilka lat. Czym wyróżniło się tegoroczne spotkanie?

 

8.      Rodzinom które w tym tygodniu wyjeżdżają na wakacje życzymy udanego, spokojnego wypoczynku.

Ogłoszenia duszpasterskie  – XIII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wszystkim wspólnotom za uczestniczenie w procesji w Oktawie Bożego Ciała
 2. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie na Kawęczyńskiej, a ks. Mariusz w parafii św. Łucji w Warszawie Rembertowie, pamiętajmy w modlitwie o naszych kapłanach i ofiarodawcach naszej budującej Świątyni. Dzisiaj po Mszy Świętej jest zbiórka do puszki na wyjazd wakacyjny dla dzieci z naszej parafii które wyjeżdżają z ks. Mariuszem na wakacje w Góry, Bóg zapłać za ofiary.
 3. Jutro Msza Święta o godz. 7.00 w intencji dzieci i opiekunów wyjeżdżających na wakacje do Czarnej Góry, prosimy wszystkich uczestników o punktualność.
 4. W środę przeżywamy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, taca przeznaczona będzie na konserwacje Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Msza Święte w naszej kaplicy o godz. 7.00 i 18.00
 5. W czwartek zapraszamy na ostatnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rodzimy które pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu lipcu prosimy o przyniesienie do kancelarii metryki chrztu i dane osobowe o chrzestnych.
 6. W piątek rozpoczynamy miesiąc lipiec po Mszy Świętej porannej rozpoczniemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 17. 30 spowiedź pierwszopiątkowa i Msza Święta o godz. 18.00 wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. Od piątku wracamy do stałej godziny nowenny pompejańskiej godz. 16.45.
 7. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Maryi, w tym dniu w naszej kaplicy pompejańskiej rozpoczniemy nowennę o godz. 16.45 która będzie transmitowana przez internet, zapraszamy całą wspólnotę która odmawia od 5 lat lat nowennę w naszej kaplicy, w 20 rocznicę Nowenny Pompejańskiej będziemy gościć redakcje z miesięcznika Królowej Różańca Świętego, Wieczernik zakończymy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych z naszej parafii, krótka adoracja i procesja wokół kaplicy. Intencja na miesiąc lipiec o dobry i szczęśliwy przebieg wakacji dla dzieci, młodzieży i wszystkich rodzin.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim darczyńcom którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 1400zl., ul. Płużnicka – 200zl., Życzliwa i Obrazkowa – 620zl., os. Myśliborska 18,18A, Laurowa 35,37, Szczupacza 11 – 340zł., os. Ku Rzece – 800zł., os. Wojskowe 400zl., os. Myśliborska 70, 72 – 380zł., os. Przaśna 16,18 i Kasztanowa 4.6 – 370zł., ul. Myśliborska 42 – 110zł., os. Modlińska 125,129 – 400zł., os. Modlińska 65,67,71 – 260zł., Modlińska 73 – 150zł., Myśliborska 70A,B – 240zł.,  serdeczne Bóg zapłać.
 10. Osoby które zadeklarowały się o systematyczną przekazanie ofiar na konto prosimy o sumienne i rzetelne wpłaty. Prace przy montowaniu okien są kontynuowane od strony plebanii, będę trwały przez czas wakacyjny, są zamówione główne drzwi od strony kancelarii i plebanii.
 11. W dniach od 13 do 15 lipca organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę autokarową do Gostynia, Wrocławia, Trzebnicy i Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, tam gdzie jest potwierdzony Cud Eucharystyczny, miejsce noclegowe z wyżywieniem będzie w domu pielgrzyma w Gostyniu, zapisy w zakrystii koszt pielgrzymki 450zł.
 12. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: W objęciach inflacji, tempo wzrostu cen w ostatnich miesiącach przyprawia o zawrót głowy. Drożyzna panuje na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje? Ukraina nie da się pokonać – Wojna na Ukrainie toczy się już trzy miesiące. Jak Ukraińcy ją znoszą? Z bp Radosławem Zmitrowiczem, rozmawia Radosław Molenda.
 13. Tym, którzy wyjeżdżają na wakacje, życzymy udanego, spokojnego wypoczynku. Pamiętajmy również o Mszy Świętej niedzielnej, zawierzajmy ten czas wakacji Panu Bogu.

Ogłoszenia duszpasterskie  – XII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wspólnocie Totus Tuus, kołom rodzinnym i stanowym i rodzicom dzieci komunijnym za dekoracje ołtarzy na Boże Ciało, dziękujemy lektorom, ministrantom, bielankom, dzieciom komunijnym, za wspólną modlitwę w czasie procesji Eucharystycznej, dziękujemy również policji za pilotowanie drogi i bezpieczeństwo w czasie procesji. Bóg wielki zapłać za wszelką pomoc i organizację.
 2. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w Kolegiacie Radzymińskiej, a ks. Mariusz w parafii Matki Bożej Różańcowej na Bródnie, pamiętajmy w modlitwie o naszych kapłanach i ofiarodawcach naszej budującej Świątyni.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej jest zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży z naszej diecezji studiujących za granicą.
 4. We wtorek 21 czerwca po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed wyjazdem wakacyjnym dzieci i młodzieży do Czarnej Góry. Prosimy przynieść pesele dzieci, i wpłatę 1000zł., Prosimy na to spotkanie rodziców.
 5. W czwartek przeżywamy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, kończy się w tym dniu Oktawa Bożego Ciała, przynosimy w tym dniu na Msze Świętą wianki do poświecenia. W tym dniu wypada 17 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji bp Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach i powierzajmy Matce Bożej Pompejańskiej Jego posługę pasterską.
 6. W piątek jest Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlimy się w tym dniu o świętość kapłanów, udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią akt wynagradzający Sercu Pana Jezusa. W tym dniu kończy się rok szkolny i katechetyczny, zapraszamy dzieci i młodzież na Msze Świętą dziękczynną o godz. 8.00 będziemy w modlitwie powierzać dzieci z naszych szkół i przedszkoli, dyrekcje, nauczycieli, katechetów, wychowawców, naszych szkół.
 7. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 8. Po niedzieli odbędzie się comiesięczna zbiórka w poszczególnych Osiedlach i ulicach na budowę Kościoła. Prosimy łączników by te zbiórki odbyły się do zakończenia roku szkolnego. W przyszłą niedziele o godz. 9.30 Msza Święta patronalna kółka rodzinnego św. Josemarii Escriva, po komunii odbędzie zawierzenie wspólnoty Matce Bożej Pompejańskiej.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim darczyńcom którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2800zl., 200 zł osoba bezimienna serdeczne Bóg zapłać.
 10. W dniach od 13 do 15 lipca organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę autokarową do Gostynia, Wrocławia, Trzebnicy i Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, tam gdzie jest potwierdzony Cud Eucharystyczny, miejsce noclegowe z wyżywieniem będzie w domu pielgrzyma w Gostyniu, zapisy w zakrystii koszt pielgrzymki 460zł.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97