Ogłoszenia duszpasterskie  – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które będą trwały do środy, witamy serdecznie Ojca rekolekcjonistę ks. Pawła Czeluścińskiego, powierzajmy w modlitwie ten szczególny czas i prośmy Ducha Świętego o potrzebne łaski. Od poniedziałku do środy: Msza Święta z nauką dla dorosłych: 7.00, 18.00. 19.30, Nauka dla dzieci ze szkoły Myśliborskiej: 8.00,9.00,10.00; Nauka dzieci z szkoły Płużnickiej: 11.00, 12.00 w środę nauka o godz. 14.00 dla przedszkola na Myśliborskiej. W czasie Mszy Świętej zachęcamy do spowiedzie świętej, szczególnie zachęcamy dzieci.
 2. .W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 3. W piątek 31 marca zapraszamy na drogę krzyżową ulicami naszego Osiedla, rozpoczniemy Mszą Świętą o godz.18.00, będzie patrolowała naszej drodze policja, zapraszamy braci Totus Tuus do opieki nad krzyżem jak również kierowaniem drogi przemarszu. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.
 4. Rozprowadzamy świece wielkanocne i palmy ofiary są przeznaczone na prace w kościele, do puszki można wrzucić dobrowolne ofiary na kwiaty do groby Pańskiego.
 5. W niedzielę palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień na każdej Mszy Świętej przed głównym wejściem odbędzie się błogosławieństwo, wśród czytań liturgicznych najważniejszy jest opis Męki Pańskiej. Na godz.12.30 zapraszamy wspólnoty różańcowe na Msze Świętą z krótką adoracją z racji pierwszej niedzieli miesiąca, intencja dla kół różańcowych: o potrzebne łaski dobre przygotowanie dzieci do pierwszej komunii świętej.
 6. Organizujemy z parafii wyjazd wakacyjny dzieci do Polanicy Zdrój w dniach od 26 czerwca do 1 lipca włącznie. Zapisy u ks. Mariusza.
 7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2500zł., os. Myśliborska 18, Laurowa 35,37, Szczupacza 11 – 570zł., Modlińska 125,129 – 240zl., Płużnicka 2, 6, Myśliborska 39 – 600zł., os. Wojskowe – 470zl., os. Modlińska 73 – 540zł., os. Ku Rzece – 600zł., ul. Życzliwa i Obrazkowa – 520zl., os. Myśliborska 62, 64 – , ul. Konwaliowa 210zł., Modlińska 65,67,71 – 150zł., Myśliborska 42 – 220zł., os. Przaśna 16,18 Kasztanowa 4,6 – 400zł., ul. Myśliborska 32, Portowa 17, Leszczynowa, Mirocińska, Laurowa 1670zł., Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Wykonujemy moi drodzy prace wewnątrz przy zacieraniu ścian w kościele i układaniu płytek na drugim piętrze w plebanii i w łazienkach, po niedzieli rozpoczną się prace wentylacyjne od drugiego pietra i będą wykonywane również na dachu. Czekamy na odpowiedni moment, żeby rozpocząć malowanie kościoła, to wszystko uwarunkowane jest od wyschnięcia ścian, zaczniemy na pewno od sufitu który już jest przygotowany do malowania, na początku położymy pierwszą warstwę tzw. grunt z farbą podkładową, mam nadzieje że uda się tą pierwszą warstwę wykonać do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, wraz z przedsionkiem głównym, dopiero po miesiącu czyli blisko wakacji pomalujemy farbą nawierzchniową. Jak pomalujemy pierwszą warstwą kościół i wmontujemy parapety,  dopiero rozpoczniemy układać posadzkę z kamienia w kościele, a później czeka nas montaż drzwi w plebanii i w kościele, które już są wykonywane na wymiar u stolarza, mają być najwcześniej na czerwiec, są już zamówione balustrady na schody i na chór, ale będą dopiero montowane po ułożeniu kamienia w kościele i płytek w plebanii, powierzajmy moi drodzy te wszystkie prace Maryi i módlmy się za ofiarodawców i darczyńców by nie zabrakło nam funduszy na te zaplanowane prace.   
 9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Sens Post. Ksiądz Franciszek Blachnicki został zmordowany – poinformował Instytut Pamięci Narodowej. Jego śmierci 27 lutego 1987r., nastąpiła po podaniu mu trucizny – pisze Piotr Kościński.

Ogłoszenia duszpasterskie  – IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Proboszcz do środy włącznie prowadzi rekolekcje w parafii na Kamionku powierzajmy w modlitwie Jego posługę i ofiarodawców.
 2. W poniedziałek przeżywamy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 3. W czwartek zapraszamy na godz. 18.00 wspólnotę Ojca Pio, po Mszy wspólne modlitwy przed relikwiami św. Ojca Pio.
 4. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, w niedziele o godz. 18.30 na Gorzkie Żale.
 5. W sobotę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 18.00 osoby zachęcamy włączenia się adopcji dziecka Poczętego, po komunii będzie uroczyste przyjęcie, można się zapisać w zakrystii, szczegóły są opisane na plakacie przy wyjściu z kaplicy. Zapraszamy.
 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Paweł Czeluściński, od poniedziałku do środy włącznie zapraszamy na Msze Święte z naukami o godz. 7.00, 18.00, 19.30, spowiedź na każdej Mszy Świętej, dla dzieci ze szkoły z Myśliborskiej nauki o godz. 8.00, 9.00, 10.00, dla szkoły z Płużnickiej o godz. 11.00, 12.00, w środę dla dzieci rekolekcje zakończymy Mszą Świętą, dodatkowa nauka odbędzie w przedszkolu na Myśliborskiej o godz. 13.00, zachęcamy dzieci do spowiedzi świętej podczas rekolekcji. Skorzystajmy wszyscy z tego duchowego czasu, i przygotujmy nasze serca na Święta Wielkanocne.
 7. Organizujemy z parafii wyjazd wakacyjny dzieci do Polanicy Zdrój w dniach od 26 czerwca do 1 lipca włącznie, zwiedzimy min: Wrocław, Kłodzko, Lądek Zdrój, Wambierzyce, Bardo Śląskie, jeden dzień będziemy w stolicy Czech – Pradze. Zapisy u ks. Mariusza w zakrystii.
 8. Rozprowadzamy świece wielkanocne, do puszki można wrzucić dobrowolne ofiary na kwiaty do groby Pańskiego.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3000zł., osoba bezimienna 1000zl. Serdeczne Bóg zapłać. Prace przy boniach zostały zakończone, tak samo na zewnątrz przy ociepleniu garażu, zalana została szlichta podłogowa, zapłaciliśmy wraz z robocizną 89 000 zł., zostały zamówione materiały tynkarskie do podług i różnych pomieszczeń zapłaciliśmy 6 000 zł, na materiały elektryczne w ubiegłym tygodniu zapłaciliśmy 30 000zł. Jutro zostanie dostarczony kamień marmurowy do świątyni zapłaciliśmy 120 000 zł., z transportem., zostały zamówione parapety z tego samego kamienia do kościoła i plebanii, będą przywiezione pod koniec maja.
 10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak nie stracić rekolekcji, czy można źle przeżyć rekolekcje? Towarzyszenie w drodze życiowej, Kierownictwo duchowe?

Ogłoszenia duszpasterskie  – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Jutro zapraszamy na Msze Świętą Fatimską o godz. 18.00 i po Eucharystii zapraszamy na 57 drogę różańcową na nasze wały. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy na Msze Świętą dziękczynną z racji zakończenia nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej na os. Ku Rzece, po komunii delegacja zawierzy w modlitwie rodziny, po Mszy odprowadzimy uroczyście do kolejnego bloku na ul. Myśliborskiej 20, zapraszamy rodziny i delegacje z tego bloku do przywitania przed klatką.
2. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej adoracja z modlitwą uwielbienia.
3. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, w niedziele o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
4. W sobotę o godz. 12.00 Msza Święta w intencji zelatorów naszej diecezji i spotkanie formacyjne.
5. Rodziny które pragną ochrzcić swoje dzieci w Święta wielkanocne i w miesiącu kwietniu prosimy żeby do kancelarii przyniosły skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
6. Organizujemy z parafii wyjazd wakacyjny dzieci do Polanicy Zdrój w dniach od 26 czerwca do 1 lipca włącznie, zwiedzimy min: Wrocław, Kłodzko, Lądek Zdrój, Wambierzyce, Bardo Śląskie, jeden dzień będziemy w stolicy Czech – Pradze. Zapisy u ks. Mariusza w zakrystii. Koszt ok 1200zł.
7. Za dwa tygodnie rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne dla dzieci i dorosłych które poprowadzi ks. Paweł Czeluściński, przygotowując się do rekolekcji otoczmy modlitwą wszystkich parafian i rekolekcjonistę.
8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4800zł., Serdeczne Bóg zapłać. Zakończyliśmy prace przy ocieplaniu garażu, za robociznę zapłaciliśmy – kontynuujemy prace pierwszym piętrze w plebanii i w kościele przy zakreślaniu boni. Moi drodzy wybrany i zamówiony został kamień marmurowy do kościoła, trzeba będzie położyć 400 m2, posadzka kościoła, chór ze schodami, i przedsionek fasady wejściowej koszt oszacowany na 140 000 zł., prace przy posadzce będą wykonywane latem, aż uporamy się z częścią plebani, zapłaciliśmy zadatek na materiały i prace stolarskie do wykonania drzwi w plebanii i w kościele, 40 000 zł., przy montażu zostanie nam do zapłaty 85 000zł., zamówiona jest również fasada aluminiowo – szklana do głównego wejścia oszacowana cena za materiały i wykonanie z dwoma wejściowymi drzwiami – 55 000zł., są to kolosalne sumy, które musimy wypłacać na raty, dochodzi również na bieżąco robocizna pracowników którzy wykonują systematycznie prace, mówię wam na bieżąco żebyście byli świadomi że nie jest wcale tak łatwo. Jestem świadomy że nie da się niektórych spraw przeskoczyć, jest po prostu co raz trudniej, módlmy się za ofiarodawców i darczyńców.

Ogłoszenia duszpasterskie  – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Święta kół różańcowych, i adoracja najświętszego Sakramentu, intencja dla członków różańcowych o nawrócenie grzeszników i dobre przygotowanie naszych serc do Świat Wielkanocnych. Jutro po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla zelatorów i członków różańcowych oraz wspólnoty Totus Tuus.
2. W środę 8 marca zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00 na Mszy Świętej będziemy modlić się za wszystkie kobiety w dniu ich Święta, życzymy już dziś wielu łask Bożych, i obfitych darów od Matki Bożej Pompejańskiej.
3. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej adoracja z modlitwą uwielbienia.
4. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową szczególnie dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania, w niedziele o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
5. W sobotę o godz. 6.00 rano wyjeżdżamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej z Obór i Skępe, prosimy o punktualność.
6. Rodziny które pragną ochrzcić swoje dzieci w Święta wielkanocne i w miesiącu kwietniu prosimy żeby do kancelarii przyniosły skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
7. Organizujemy z parafii wyjazd wakacyjny do Polanicy Zdrój w dniach od 26 czerwca do 1 lipca włącznie, zwiedzimy min: Wrocław, Kłodzko, Lądek Zdrój, Wambierzyce, Bardo Śląskie, jeden dzień będziemy w stolicy Czech – Pradze. Zapisy u ks. Mariusza w zakrystii. Koszt ok 1200zł.,
8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4800zł., os. Myśliborska 18,20, Laurowa 35,37, Szczupacza 11 – 580zl., Myśliborska 42 – 100zl., os. Ku Rzece 820zł., Serdeczne Bóg zapłać. Prace cały czas trwają na budowie, w plebanii kontynuujemy na pierwszym piętrze układanie płytek, w kościele według projektu rozpoczęliśmy prace przy boniach, zamówione zostały do plebanii i kościoła drzwi, jest nie mało bo aż 34, za materiały, robociznę musimy zapłacić blisko 130 000zł., zostały zamówione balustrady do schodów klatki i schodowej jak też na chór, które mają być z elementami szkła, ale dopiero będą montowane, kiedy będą położone płytki na schodach jak również kamień podłogowy do świątyni, ekipa od okien wymierzyła już główne wejście które będzie ze szkła, jak widzicie prace posuwają się do przodu, prowadzone są nieustanne rozmowy, by podjąć dobrą decyzję oczywiście w kwestii wyliczeń, a to nie jest takie proste przy dzisiejszych skokach cen gdzie na ranku wszystko wzrosło i to trzykrotnie, po niedzieli ekipa od posadzek przy części garażowej rozpocznie prace przy układaniu papy i szlichty podłogowej z odpowiednimi spadkami.

Ogłoszenia duszpasterskie  – I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj Ks. Proboszcz jest z posługą w parafii Św. Wincentego a Paulo na Bródnie, powierzajmy w naszej modlitwie kapłanów i ofiarodawców budującej się naszej Świątyni.
2. Łącznicy w poszczególnych Osiedlach zbierają ofiary na kolejne prace budującej się naszej Świątyni.
3. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej adoracja z modlitwą uwielbienia.
4. W piątek o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową szczególnie dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania, w niedziele o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali.
5. W piątek od porannej Mszy Świętej rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 9.00 nawiedzimy naszych chorych, od godz. 17.15 spowiedź pierwszo piątkowa i Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa.
6. W sobotę zapraszamy na godz. 18.00 na Wieczernik Pompejański, zakończymy Apelem jasnogórskim.
7. W niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta kół różańcowych, intencja dla członków różańcowych o nawrócenie grzeszników i dobre przygotowanie naszych serc do Świat Wielkanocnych. W niedziele o godz. 11.00 zapraszamy na Msze Świętą i spotkanie dzieci komunijne i rodziców, dzieci po Mszy otrzymają poświęcone modlitewniki, o godz. 12.30 zapraszamy kandydatów przygotowujących się do bierzmowania, po Mszy Święte odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne.
8. W sobotę 11 marca organizujemy pielgrzymkę autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej z Obór i Skępe, wyjazd o 6.00 rano sprzed kaplicy, koszt 80 zł.,
9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2700zł., os. Modlińska 73 – 390zł., os. Myśliborska 72 – 150zl., ul. Konwaliowa 210zł., os. Wojskowe – 220zl., os Przaśna 16.18. Kasztanowa 4,6 – 280zł.,Modlińska 125,129 – 260zł., os. Modlińska 65,67,71 – 270zl., Serdeczne Bóg zapłać. Prace kontynuujemy: w plebanii na pierwszym pietrze układana jest płytka podłogowa, w ubiegłym tygodniu zostały wykonane szlichty podłogowe przy głównym wejściu Kościoła, balkonach i plebanii, oraz rozpoczęlismy prace przy ocieplaniu garażu.

Ogłoszenia duszpasterskie  – VII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Ks. Przemek jest z posługą w parafii Radzymin koło Płońska, a ks. Mariusz w par. Matki Bożej Pięknej Miłości, powierzajmy w naszej modlitwie kapłanów i ofiarodawców budującej się naszej Świątyni.
2. Po niedzieli łącznicy w poszczególnych Osiedlach będą zbierać ofiary na kolejne prace budującej się naszej Świątyni.
3. W środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, obowiązuje w tym dniu post ścisły, rozpoczynamy czas pokuty, umartwienia i postanowień. Zapraszamy w Środę na Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00. 16.30 z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30, można również wpisać się do księgi postanowień która wyłożona na stoliku. Nowenna pompejańska w tym dniu będzie odmawiana po Mszy Świętej porannej.
4. W czwartek 23 lutego zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 połączoną z nabożeństwem do św. Ojca Pio.
5. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30, dzieci będą otrzymywały obrazki pasyjne, zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci komunijne. Nowenna w piątki będzie się rozpoczynała o godz. 16.15.
6. W niedzielę zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 18.30, o godz. 19.00 po komunii będziemy modlić się przed Relikwiami Bł Bartolo Longo.
7. W sobotę 11 marca organizujemy pielgrzymkę autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej z Obór i Skępe, wyjazd o 6.00 rano sprzed kaplicy, koszt 80 zł.
8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4100zł., ul. Płużnicka 200zł., Serdeczne Bóg zapłać. Za prace przy układaniu płytek na parterze i w łazienkach zapłaciliśmy 36 000 zł., po niedzieli przechodzimy do układania podłogi na pierwszym piętrze, rozpoczęte zostały kolejne prace przy izolacji podłogowej głównego wejścia, balkonów i wejść do plebanii, po niedzieli rozpoczynamy izolacje i ocieplenie garażu, za materiały, pape, sterodul, kleje i inne potrzebne materiały zapłaciliśmy 55 000 zł., po niedzieli przychodzi ekipa do wentylacji budynku.

Ogłoszenia duszpasterskie  – VI Niedziela Zwykła

1. Ks. Przemek jest dzisiaj z posługą w parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, a ks. Mariusz w par. św. Trójcy w Sulejowie, powierzajmy w naszej modlitwie kapłanów i ofiarodawców budującej się naszej Świątyni.
2. Dzisiaj po Mszy Świętej zbiórka do puszek na chorych objętą opieką Caritas Diecezji.
3. Jutro dzień Fatimski zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 i kolejną drogę różańcową, zakończymy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim.
4. Rodziny które pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu marcu prosimy że przynieśli do kancelarii skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
5. We wtorek wspominamy Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Wszystkim zakochanym w tym dniu we wspomnienie św. Walentego życzymy dużo radości, miłości, pokoju i spełnienia marzeń.
6. Wszystkim wypoczywającym na feriach życzymy spokojnego i przyjemnego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3100zł., w ramach nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej z os. Ku Rzece – 550zł., Serdeczne Bóg zapłać. Prace posuwają się do przodu trwają prace przy układaniu płytek, od wtorku przechodzimy na pierwsze piętro. W przyszłą niedziele zbiórka do puszki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejony Turcji i Syrii.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97