Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła

 1. Przemek jest z posługą w par. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu, Ks. Proboszcz w par. Św. Wincentego a Paulo. Pamiętajmy o naszych kapłanach, ofiarodawcach i darczyńcach.
 2. W piątek 21 obchodzimy dzień babci i dziadka już dziś życzymy wszystkim dużo zdrowia, pokoju ducha, opieki Matki Bożej i pociechy z wnucząt.
 3. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy narzeczonych na kolejną konferencję nauk przedmałżeńskich, przypominamy że, kancelaria czynna po Mszy Świętej porannej i godzinach południowych od 15.30 – 16.20 na czas wizyty duszpasterskiej. W tym dniu o godz. 18.00 Msza Święta patronalna kółka św. Agnieszki, po komunii świętej odbędzie zawierzenie wspólnoty i rodzin modlących się na różańcu.
 4. W przyszłą niedziele 23 stycznia na godz. 12.30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne. Za tydzień w przyszłą niedzielę o godz. 18.30 zapraszamy wspólnotę Ojca Pio na comiesięczną modlitwę przed Relikwiami św. Ojca Pio.
 5. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 7200 zł., Bóg wielki zapłać. Zamówione zostały w ubiegłym tygodniu materiały na okna, ofiary które zbieramy na zbiórkach będą przeznaczone na zapłacenie I raty rachunków. Prosimy o wsparcie tej kolejnej inwestycji.
 6. Dziękujemy rodzinom, które przyjmowały nas w ubiegłym tygodniu, za miłą atmosferę, oraz złożone ofiary na budowę Kościoła. Serdecznie Bóg zapłać. Przypominamy parafianom, że przyjęcie kapłana w domu jest całkowicie dobrowolne.

 

Plan wizyty duszpasterskiej:

 

17 stycznia 2022 – poniedziałek – od 16.30 – ul. Modlińska 65B,C, 67B  

18 stycznia 2022 – wtorek – od 16.30 – ul. Modlińska 65D,E, 67C

19 stycznia 2022 – środa – od 16.30 – ul. Modlińska 125 i 129B  

20 stycznia 2022 – czwartek – od 16.30 ul. Modlińska 129 i 129A

21 stycznia 2022 – piątek – od 16.30 – ul. Przaśna 16 klatka I,II,III

22 stycznia 2022 – sobota– od 9.30 – ul. Kasztanowa domki jednorodzinne, od 11.00 – Kasztanowa 4 i 6 i 

                                                            – ul. Modlińska 65F i G

 

 1. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Kto zyska, a kto straci na wchodzącym w życie od 1 stycznia Polskim Ładzie, Nikt z wiernych nie może mieć utrudnień w dostępie do sakramentów z powodu swojego ubóstwa.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Przemek jest z posługą w Stanisławowie koło Mińska Mazowieckiego, Ks. Proboszcz w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie Witolinie. Pamiętajmy o naszych kapłanach, ofiarodawcach i darczyńcach.
 2. W czwartek zapraszamy na Msze Świętą w 13 dzień fatimski, tradycyjnie po Mszy Świętej wyruszymy na drogę różańcową na nasze wały i zakończymy Apelem Jasnogórskim w naszej kaplicy.
 3. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy narzeczonych na kolejną konferencję nauk przedmałżeńskich. Rodziny które pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu styczniu prosimy żeby przyniosły do kancelarii skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych, kancelaria po Mszy Świętej porannej i godzinach południowych od 15.30 – 16.20 na czas wizyty duszpasterskiej.
 4. W przyszłą niedziele 16 stycznia na godz. 11.00 zapraszamy dzieci komunijne i rodziców na kolejne spotkanie formacyjne.
 5. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 7800 zł, Bóg wielki zapłać. Kontynuujemy prace na naszym dachu, położona została pierwsza warstwa papy. Jak pogoda nam pozwoli to będziemy w drugiej kolejności układać styropian.
 6. Dziękujemy rodzinom, które przyjmowały nas w ubiegłym tygodniu, za miłą atmosferę, oraz złożone ofiary na budowę Kościoła. Serdecznie Bóg zapłać. Przypominamy, że przyjęcie kapłana w domu jest całkowicie dobrowolne.

 

Plan wizyty duszpasterskiej:

 

10 stycznia 2022 – poniedziałek – od 16.30 – ul. Myśliborska 44D, 62A,B,C,D,E   

11 stycznia 2022 – wtorek – od 16.30 – ul. Myśliborska 64A,B,C,D,E

12 stycznia 2022 – środa – od 16.30 – ul. Modlińska 73A  

13 stycznia 2022 – czwartek – od 16.30 ul. Modlińska 73B

14 stycznia 2022 – piątek – od 16.30 – ul. Modlińska 73C

15 stycznia 2022–sobota– od 9.30–ul. Obrazkowa, Życzliwa, Przaśna, Modlińska, Zakątna domki jednorodzinne, Modlińska 71B,C,D

 

 1. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Wszczepieni w Chrystusa – Czym w swojej istocie jest chrzest? Kim są kolędnicy misyjny i komu pomagają?

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Bożym Narodzeniu

 1. Intencja dla członków żywego różańca na miesiąc styczeń – o pokój na całym świecie i w naszych rodzinach.
 2. W czwartek przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli na każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, po przyjściu do domu oznaczamy drzwi naszych domów na znak że przyjęliśmy Jezusa Chrystusa. Dzieci prosimy żeby przebrały się za królów, pasterzy, po Mszy Świętej tradycyjnie przejdziemy w małym Orszaku do naszej nowej Świątyni. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, zapraszamy do wspólnoty młode rodziny.
 3. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej porannej rozpocznie się całodzienna adoracja, od godz. 9.00 nawiedzimy chorych, od godz. 17.30 spowiedź pierwszo piątkowa. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy narzeczonych na kolejną konferencję nauk przedmałżeńskich. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3500 zł, Bóg wielki zapłać. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy:
 4. Dziękujemy rodzinom, które przyjmowały nas w ubiegłym tygodniu, za miłą atmosferę, oraz złożone ofiary na budowę Kościoła. Serdecznie Bóg zapłać.

Plan wizyty duszpasterskiej w przyszłym tygodniu:

3 stycznia 2022 – pon. –od 16.30 – ul. Myśliborska 42A i C,       

4 stycznia 2022 – wtorek – od 16.30 – ul. Myśliborska 42B,D,E,F,

5 stycznia 2022 – środa – od 16.30 – ul. Myśliborska 18 i 18A,    

7 stycznia 2022 – piątek – od 16.30 – ul. Myśliborska 44A,B,C

8 stycznia 2022 – sobota – od 9.30 – ul. Piechocka, Portowa, Leszczynowa, Mirocińska, Dorodna, Szczupacza, Familijna, Laurowa

                                                                             

Sprawozdanie roku 2021

               Kochani, pragnę podziękować Panu Bogu i  Matce Bożej Pompejańskiej za miniony 2021 r., nie był to łatwy rok z powodu trwającej pandemii, ale dla naszej wspólnoty parafialnej był to rok szczęśliwy i łaskawy, dużo pracy zrobiliśmy przy budowie naszej świątyni. Od 10 marca rozpoczęliśmy budowę świątyni, którą zakończyliśmy 10 września. To był czas wielkiego wyzwania, trudów, poświęceń i naszej rzetelnej oddanej pracy. Pragnę podziękować za zbieranie ofiar wszystkim łącznikom ale również naszym kapłanom Przemkowi i Mariuszowi. 9 października odbyła się uroczystość wmurowania i poświęcenia Kamienia Węgielnego. Od 20 października rozpoczęliśmy stawiać ścianki działowe w plebanii i w dolnej części kościoła. Prace zakończyliśmy 4 grudnia, a od 13 grudnia rozpoczęliśmy prace na dachu świątyni, które mamy nadzieje z Bożą pomocą jak pogoda pozwoli zakończyć w ciągu kilku tygodni, wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Zawierzamy Maryi i naszym patronom ten czas zaplanowanych prac. 

W tym roku byliśmy w 53 parafiach naszej diecezji i w innych parafiach poza diecezją –  zebraliśmy 411 176 zł, z naszych osiedli – zebraliśmy w tym roku 113 742zł, darczyńcy przekazali 162 000, na konto parafialne ofiarodawcy przesłali 211 290zł, 60% wspiera nas z innych parafii, ofiary podczas kolędy z ubiegłego roku w czasie pandemii zebrano – 25 320zł. Dziękuję wszystkim zaangażowanym współpracownikom: naszym kościelnym, którzy wymieniają się dyżurami i służą w parafii,  katechetom naszych szkół i p. organiście i chórowi. Dziękuję wspólnotom różańcowym za sprzątnie kaplicy i wspieranie przy różnych uroczystościach, i innych działaniach na rzecz parafii wspólnocie Totus Tuus wspólnocie św. Ojca Pio, jesteśmy wam bardzo wdzięczni za współpracę. Każdy z nas jest potrzebny na wagę złota, potrzebna tylko jest chęć działania, otwartość serca bo razem jesteśmy za ta parafię odpowiedzialni.

                                                                                  

W roku 2021

 – rozdaliśmy 27 tysiące komunii., – do sakramentu chorych w tym roku przystępowało w pierwszy piątek miesiąca 11 osób,

– ochrzciliśmy 86 dzieci 20 więcej niż w ubiegłym roku, sporo jeszcze rodzin wybiera swoje rodzinne parafie.

– pogrzebów w naszej parafii było 5, – a poza parafią było 10, razem odeszło do Pana z naszej wspólnoty 15 osób..

– pobłogosławiliśmy w tym roku tylko 2 pary, licencji do innych parafii zostało wydanych 12 oraz 8 substytucji, ogólne pozwolenie.

– zapowiedzi w tym roku wygłosiliśmy 29,  do I komunii przystąpiło – 64 dzieci, do bierzmowania przystąpiło 62 młodych osób

– dokonało apostazji odejścia od kościoła – 5 osób – 45 osób w tym roku wpisało się do Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– przyjęliśmy do grona bielanek 3 dziewczynki, działa schola dziecięca dzięki systematycznym próbom i prowadzeniu p. Reginy.

– w tym roku przyjęliśmy 9 nowych ministrantów, jest 35 ministrantów, 5 lektorów niektórzy z nich są bardzo gorliwi i sumienni

– jest działających aktywnie 20 kół różańcowych, każdy z zelatorów odpowiada za swoją grupę. Spotyka się co miesiąc, grupa Ojca Pio, wspólnota Totus Tuus i tworząca się wspólnota uwielbienia czwartkowa, którą prowadzi ks. Mariusz.

                                                                      

Sprawy gospodarczo – budowlane:

       W tym roku szczęśliwie zakończyliśmy 10 września najcięższy etap budowy naszej świątyni, uwieńczeniem ścian i podwójnego stropu. Na początku grudnia zakończyliśmy prace przy stawianiu ścianek działowych w plebanii i w podziemiach, za materiały i robociznę zapłaciliśmy 74 300 zł., 13 grudnia rozpoczęliśmy pracę na naszym dachu, za materiały razem z transportem zapłaciliśmy 107 545zł., prace będą trwały przez najbliższy miesiąc a może i dłużej, wszystko zależy od pogody. W tym roku bieżącym wydalimy do dzisiejszego dnia na budowę kościoła i rozpoczęcie innych prac 1 184 935zł., Bogu niech będą dzięki za wszystkich ofiarodawców, darczyńców i parafie wspomagające. Na dzień dzisiejszy wydaliśmy od początku budowy – 3 322 035zł.

Pamiętajmy kochani, że razem dźwigamy trud tej budowy i proszę was o rzetelną pomoc, jest to mozolna wspinaczka, nie mamy z sponsorów, to jest nasza praca i życzliwość parafii nas przyjmujących, duża część osób wspiera nas z innych parafii i wpłaca regularnie na konto. W pierwszej kolejności będzie montowany świetlik na dachu nad prezbiterium zamówiony, kosztowny bo za materiały i robociznę trzeba będzie zapłacić 36 000zł., w dalszej kolejności czeka nas poważna inwestycja okien, w pierwszej kolejności w kościele a w drugiej plebanii, na którą musimy zbierać 500 000 zł., a kolejny etap elektryka, wszystko moi drodzy teraz na rynku drożeje, to jest wielkie wezwanie nie tylko dla nas kapłanów ale również dla całej parafii.

Nie da się przyspieszyć tych prac, musimy być solidarni, cierpliwi i zaufaniem patrzyć w przyszłość zawierzając Bogu i Maryi. Kościoły buduje się przez wiele lat. Jesteśmy szczęśliwi że sporo rodzin jest mocną związani z parafią widzimy to po Mszach Świętych, Rekolekcjach, nabożeństwach, jest dla nas wielkim wsparciem i dajecie piękne świadectwo wiary, ale są też rodziny niezaangażowane, wiemy że to może być podyktowane lękiem, obawą przed jeszcze niezakończoną pandemią, cierpieniem, może tez innymi sprawami.  Parafia nasza się powiększa jest nas blisko 4800 osób, za miesiąc będziemy wiedzieć ile osób doszło do naszej wspólnoty.  Powstają kolejne nowe Osiedla do których wychodzimy z błogosławieństwem i chcemy poznać wprowadzające się rodziny. Niech ten Nowy Rok 2022 będzie dla nas wszystkich szczególnej łaski. Prośmy naszych patronów Matkę Bożą, by dalej się nami opiekowali i prowadzili to dzieło budowy i nas byśmy mogli w stosowanym wejść do nowego  kościoła, tego sobie i wam życzę z całego serca.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Świętej Rodziny o godz. 12.30 zapraszamy na Msze Świętą Jubilatów którzy obchodzili swoje okrągłe jubileusze małżeńskie.
 2. Dziękujemy zaangażowanym w ubieranie tegorocznej szopki i choinek za włożoną pracę i trud, Bóg zapłać wspólnotom różańcowym, braciom z Totus Tuus, asyście ministrantów, chórowi, organiście za przygotowanie liturgii uroczystej w czasie Pasterki.
 3. Jutro Święto Świętego Jana Ewangelisty o godz. 7.00 tradycyjnie odbędzie się obrzęd poświęcenia wina.
 4. W piątek 31 grudnia w Sylwestra ks. Biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych, zapraszamy o godz. 18.00 na Msze Świętą dziękczynną połączoną z adoracja Najświętszego Sakramentu w której zawierzymy nasze rodziny, parafię i budowę naszej Świątyni.
 5. W sobotę 1 stycznia rozpoczynamy nowy rok 2022 przeżywamy święto Świętej Bożej Rodzicielki, Msze Święte o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 19.00, po Mszy Świętej krótka adoracja połączona z wieczernikiem pompejańskim.
 6. W niedziele o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, intencja dla członków żywego różańca – o pokój na całym świecie i w naszych rodzinach.
 7. Na stoliku są wyłożone ankiety synodu o synodalności można wziąć i wypełnić indywidulanie, szczegóły są na plakacie przy wyjściu z kaplicy. Zachęcamy wziąć udział naszych parafian w Synodzie.
 8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 5900 zł, ofiary złożone na kościół w ramach nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej z osiedla Modlińska 73 – 1650zł., Bóg wielki zapłać.
 9. Dziękujemy rodzinom, które przyjmowały nas w ubiegłym tygodniu, za miłą atmosferę, rozmowy oraz złożone ofiary na budowę Kościoła. Serdecznie Bóg zapłać.

 

Plan wizyty duszpasterskiej w przyszłym tygodniu:

 

27 grudnia 2021 – poniedziałek – od 16.30 – ul. Myśliborska 26 i 26A

28 grudnia 2021 – wtorek – od 16.30 – ul. Myśliborska 24 i 24A

29 grudnia 2021 – środa – od 16.30 – ul. Portowa 7 i 7A

30 grudnia 2021 – czwartek – od 16.30 – ul. Portowa 9, 9A i Laurowa 35

 

 1. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Narodziny w rodzinie, Czy różni się rodzina od innych wspólnot., jest do nabycia w tym numerze kalendarz na nowy rok.

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

 1. Jutro po nowennie pompejańskiej zapraszamy osoby chętne do pomocy w ubieraniu choinek i szopki betlejemskiej.
 2. Zapraszamy serdecznie na ostatni tydzień rorat dzieci i dorosłych o godz. 7.00. Dzieci które uczestniczyły w tegorocznych roratach w czwartek 23 grudnia przynoszą uzupełnione plansze. Przygotowane są nagrody. Wieczorem zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 wspólnotę Ojca Pio, Totus Tuus i, Odnowę w Duchu Świętym i wspólnoty różańcowe, po Mszy Święte odbędzie się kolędowe spotkanie opłatkowe. Zapraszamy wszystkich.
 3. W piątek 24 grudnia o godz. 7.00 zapraszamy na ostatnie roraty. W piątek o północy rozpoczniemy Pasterkę, w uroczystej asyście wniesiemy do szopki figurę Dzieciatka Jezus. Zapraszamy serdecznie wszystkich do świętowania Bożego Narodzenia. Msze Święte w pierwszy dzień świąt będą sprawowane o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00, w drugi dzień świąt będzie grafik niedzielny.
 4. Rozprowadzamy świece wigilijne, opłatki na stół wigilijny, ministranci rozprowadzają sianko na fundusz ministrancki.
 5. W najbliższą niedzielę w uroczystość Świętej Rodziny zapraszamy serdecznie dostojnych Jubilatów na uroczystą Msze Świętą na godz. 12.30 będziemy modlić się za małżeństwa które przeżywały w tym roku okrągłe rocznice ślubu, pragniemy podziękować naszym Jubilatom za piękne lata w małżeństwie i prosić o potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo.
 6. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 5900 zł, ul. Leszczynowa i Myśliborska 200zł., ul. Konwaliowa 440zł., Bóg wielki zapłać. Została w ubiegłym tygodniu przywieziona papa i styropian. Ceny bardzo mocno idą w górę. Zapłaciliśmy razem za transport 107 545zł., jak widzimy są to duże koszty. Rozpoczęliśmy kolejny etap poważnych prac dachu, który musimy zabezpieczyć. Prośmy w modlitwie Maryje i naszych patronów o w miarę dobrą pogodę, ofiarodawców żebyśmy tę zaplanowaną prace mogli przez najbliższy miesiąc wykonać.
 7. Dziękujemy rodzinom, które przyjmowały nas w ubiegłym tygodniu, za miłą atmosferę, rozmowy oraz złożone ofiary na budowę Kościoła, serdecznie Bóg zapłać.

 

Plan wizyty duszpasterskiej w przyszłym tygodniu:

 

20 grudnia 2021 – poniedziałek – od 16.30 – ul. Myśliborska 72B

21 grudnia 2021 – wtorek – od 16.30 – ul. Myśliborska 70

22 grudnia 2021 – środa – od 16.30 – ul. Portowa 17, 17A, 17B i Myśliborska 32

 

 1. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Zapowiadany prze proroków, Czym naprawdę jest nadzieja, Co powrót do Boga zmienił w życiu Agnieszki i Wojciecha, opisuje Agnieszka Domańska.

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu

 1. Jutro 13 dzień fatimski zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 i po Eucharystii tradycyjnie zapraszamy na 42 drogę różańcową na nasze wały, modlitwę zakończymy apelem Jasnogórskim w naszej kaplicy.

 

 1. Od wtorku 14 grudnia ze względu na wizytę duszpasterską w dzień powszedni Mszy Świętych wieczornych nie będzie, z wyjątkiem sobót i innych dni okolicznościowych o których poinformujemy w ogłoszeniach, nowenna od wtorku będzie odmawiana po Mszy świętej porannej, z wyjątkiem sobót i niedziel które zostają o stałej porze, do kancelarii zapraszamy po Mszy Świętej porannej lub przed południem w godzinach od 15. 45 do 16.15.

 

 1. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 9.30 przyjmiemy uroczyście na ministrantów 9 nowych kandydatów, a o godz. 11.00 w czasie Mszy Świętej przyjmiemy 5 nowych kandydatek.

 

 1. Organizujemy paczki świąteczne dla ubogich i chorych z naszej parafii, do 17 grudnia możemy przynieść do zakrystii lub kancelarii produkty spożywcze nie psujące się i produkty chemiczne. Rozprowadzamy w naszej świece wigilijne i opłatki na stół wigilijny, ofiary będą przeznaczone na dalsze prace w naszej Świątyni, ministranci rozprowadzają sianko

 

 1. W sobotę o godz. 14.00 modlitwa różańcową rozpoczniemy spotkanie zelatorów kół różańcowych naszej diecezji, o godz. 14.30 zawierzymy wspólnoty w czasie sprawowanej Mszy Świętej. W tym dniu zapraszamy przygotowujące się do sakramentu małżeństwa pary na kolejne spotkanie nauk przedmałżeński o godz. 18.00.

 

 1. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 9900 zł, ul. Kasztanowa 300zł., Przaśna – 550zł., os. Myśliborska 72 – 320zł., Zakończyliśmy w ubiegłym tygodniu prace przy ściankach działowych i przygotowanie do prac które będą potrzebne przy zabezpieczeniu dachu. Za materiały, robociznę zapłaciliśmy 73 500zł.

 

 1. Dziękujemy rodzinom, które przyjmowały nas w ubiegłym tygodniu, za miłą atmosferę, rozmowy oraz złożone ofiary na budowę Kościoła, serdecznie Bóg zapłać.

 

Plan wizyty duszpasterskiej w przyszłym tygodniu:

13 grudnia 2021 – poniedziałek – od 16.30 – ul. Ku Rzece 3 i 9B

14 grudnia 2021 – wtorek – od 16.30 – ul. Ku Rzece 5 i Myśliborska 1

15 grudnia 2021 – środa – od 16.30 – ul. Szczupacza 11,11A,11B,11C

16 grudnia 2021 – czwartek – od 16.30 – ul. Płużnicka 2A i B, Modlińska 73

17 grudnia 2021 – piątek – od 16.30 – ul. Myśliborska 72 A i C

18 grudnia 2021 – sobota – od 9.30 – ul. Zarzecze, Konwaliowa, Delfina, Zabłocka, Płużnicka, Myśliborska domki jednorodzinne i nowy blok Myśliborska 20

 

 1. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Papieska wizyta Franciszka na Cyprze i w Grecji, Impuls dla młodych wywiad z ks. Michałem Dziedzicem duszpasterzem młodzieży diecezji warszawsko – praskiej, Czujność i rozsądek w czasie wyjazdów na święta Bożego Narodzenia. Cios we wspólnotę reportaż o stanie wojennym który odsłonił czym naprawdę był komunizm.

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Leszka Dudę naszego Rekolekcjonistę i życzymy mu wielu łask Bożych i potrzebnych darów na czas prowadzenia rekolekcji w naszej parafii. Przypominamy wszystkim że w poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30 dla dorosłych, spowiedź na każdej Mszy Świętej. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatni tydzień adwentu, plan rekolekcji jest na naszej stronie, i naszej gablocie.
 2. W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 12.00 Godzina Święta i 18.00 na której Niewolnicy Maryi odnowią po komunii świętej swoje zawierzenie, przynosimy ze sobą białe róże i swoje zawierzenia z własnoręcznym podpisem.
 3. W piątek wspominamy w naszej diecezji Matkę Bożą Loretańską.
 4. W sobotę 11 grudnia o godz. 9.00 próba generalna kandydatów do służby ministranckiej, a o godz. 10.00 próba generalna kandydatek do służby bielanek połączona ze scholą parafialną.
 5. W niedzielę najbliższą na godz. 9.30 zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów z rodzicami na uroczystą Msze Święta obłóczynową, a o godz. 11.00 na uroczystą Msze Świętą przyjęcia nowych bielanek. Prosimy przyjść 20 minut wcześniej by zając swoje miejsca.
 6. Organizujemy paczki świąteczne dla ubogich i chorych z naszej parafii, do 17 grudnia możemy przynieść do zakrystii lub kancelarii produkty spożywcze nie psujące się i produkty chemiczne. Rozprowadzamy w naszej świece wigilijne i opłatki na stół wigilijny, ofiary będą przeznaczone na dalsze prace w naszej Świątyni, ministranci rozprowadzają sianko.
 7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4200 zł, ul. Modlińska 73 – 490zl., Myśliborska 42 – 220zł., Bóg wielki zapłać. Zakończyliśmy w ubiegłym tygodniu stawiać ścianki działowe i schody na chórze. Przygotowujemy się montowania świetlika dachowego, który jeszcze przed świętami chcemy zrobić przy zabezpieczeniu dachu.
 8. Bardzo dziękuje braciom z Totus Tuus i organiście za roznoszenie w ubiegłym tygodniu opłatków w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Kochani w przyszłym tygodniu po rekolekcjach pragniemy z ks. Mariuszem rozpocząć wizytę duszpasterską. W związku wyjątkową sytuacją prosimy o zrozumienie, że wizyty są dla chętnych i będą odbywać się dla wspólnego dobra w reżimie sanitarnym. Jeśli ktoś boi się o swoje zdrowie to rozumiemy. Prosimy nie przyjmować kolędy, jeśli ktoś z domowników na objawy infekcji. Będziemy chodzić w maseczkach i prosimy o to samo przyjmujących. Ze względu na wyjątkowy charakter wizyta ograniczy się do wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domowników i mieszkania oraz krótkiej rozmowy. Prosimy również, aby nie czuć się zobowiązanym do przyjęcia nas, jeśli, nie można spełnić powyższych warunków. W trakcie trwania kolędy, w każdą niedzielę będzie odprawiona Msza Święta w intencji parafian o godz. 12.30 do których wyszliśmy z błogosławieństwem kolędowym, uwzględniając szczególnie tych, którzy z różnych względów, nie mogli nas przyjąć.

Plan wizyty duszpasterskiej:

8 grudnia 2021 – środa – od 16.30 – ul. Ku Rzece 9 i 11

9 grudnia 2021 – czwartek – od 16.30 – ul. Ku Rzece 5A

10 grudnia 2021 – piątek – od 16.30 – ul. Ku Rzece 7 i 9A

11 grudnia 2021 – sobota – od 12.00 – ul. Laurowa 37

 

 1. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Zdecydowani by wierzyć za każdym nawróceniem kryje się czyjaś wyjątkowa historia, dna komuś od Boga łaska, ale też osobista decyzja, by po nią sięgnąć. Opowieściom kilku nawróconym przygląda się im Radosław Molenda. W czym tkwi tajemnica wolontariatu, w którym nadzieję upatrują duże firmy i korporacje, Droga ku Bogu na temat nawrócenia, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97