Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii Kolegiackiej w Radzyminie, pamiętajmy o naszych ofiarodawcach, którzy wspierają nasze dalsze prace. Dzisiaj po Mszy Świętej zbiórka do puszki na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. W ubiegłą środę 27 osób naszej młodzieży przystąpiła do sakramentu bierzmowania, dziękuje naszej asyście liturgicznej, p. Adamowi katechecie za przygotowanie naszej młodzieży do bierzmowania.
 3. Jutro wspominamy w liturgii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Rodziny które pragną ochrzcić dzieci w miesiącu lipcu prosimy żeby po niedzieli przynieśli do kancelarii skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
 4. W piątek 21 czerwca zakończenie roku szkolnego, zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców z naszych szkół i przedszkoli na godz. 8.00 na Msze Świętą dziękczynną, będziemy w tej Eucharystii modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, dyrekcje, katechetów, zgromadźmy się na tej Mszy Świętej razem z dziećmi prosząc o Boże Błogosławieństwo na czas wakacji.
 5. W sobotę 22 czerwca o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów, lektorów, bielanki, scholanki na podsumowanie naszego roku liturgicznego naszych wspólnot, jak zawsze każdy coś słodkiego od siebie przynosi., zapraszamy również na te spotkanie rodziców.
 6. W dniach od 24 – 29 czerwca włącznie, organizujemy wakacyjny wyjazd parafialny dla dzieci i młodzieży do Rymanowa Zdroju, koszt wyjazdu ok. 1400zł., zapisy u ks. Mariusza. 19 czerwca w środę po Mszy świętej wieczornej odbędzie spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu, zapraszamy również na to spotkanie rodziców.
 7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 2800zł, po niedzieli łącznicy w poszczególnych Osiedlach będą zbierać ofiary na dalsze zaplanowane prace w kościele i plebanii. Ekipa hydraulików ułożyła w dolnym kościele w ubiegłym tygodniu spirale podłogowe, po niedzieli wchodzi ekipa od posadzki, czeka nas kolejna poważna i kosztowna praca zalanie posadzki w dolnym kościele. Przypominamy wszystkim, że prace intensywnie trwają. Kolejna ekipa zaczęła prace przy ogrodzeniu posesji od strony plebanii. Za halogeny na ołtarz zapłaciliśmy 5000zł.,  za kolejny transport styropianu zapłaciliśmy 10 000zł., za materiały tynkarskie, budowlane 14 500zł., w najbliższym czasie do końca wakacji mamy do zapłaty: za materiały wentylacyjne 19 230 zł., materiały do ogrzewania budynku, separator i studnie – 57 700zł., Robocizna za wentylacje, kanalizacje 52 000zł., razem mamy do zapłaty 129 000zł., są to koszty wysokie, dlatego będziemy musieli do końca wakacji zapłacić na raty. Są to prace, które są niezbędne do podłączenia całej aparatury grzewczej z rozmieszczonymi w dolnym kościele pompami. Prosimy moi drodzy cały czas o pomoc i wsparcie w dalszych zaplanowanych pracach. Dziękujemy wszystkim za systematyczne wpłaty na nasze konto parafialne. Bóg wielki zapłać. 
 8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Skąd się wziął pomysł rozdziału Kościoła i państwa? Odpuścić dzieciom Mszę i chodzić do kościoła na zmiany, czy jednak razem?
 9. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli. Szczęść Boże.

Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii Dębe Wielkie, a ks. Przemek w parafii Matki Bożej Różańcowej na Bródnie, pamiętajmy o naszych ofiarodawcach, którzy wspierają nasze prace.
 2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.40 pierwsza próba generalna młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Barnabę, Apostoła, od godz. 16.00 spowiedź kandydatów i świadków do bierzmowania. Rodziny które pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu czerwcu i lipcu prosimy żeby przyniosły do kancelarii skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
 4. W środę 12 czerwca zapraszamy kandydatów na godz. 17.10 żeby zajęli swoje miejsca ze świadkami, każdy z kandydatów otrzyma kartkę z zaświadczeniem i krzyże, uroczysta Msza Święta z przyjęciem sakramentu bierzmowania rozpocznie się o godz. 18.00 pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka. Prosimy wszystkich o punktualność, litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczniemy o godz. 18.40, nowenna pompejańska w tym dniu będzie prowadzona po Mszy Świętej porannej.
 5. W czwartek wspominamy św. Antoniego z Padwy, prezbitera w tym dniu przezywamy 13 dzień Fatimski po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na 72 drogę różańcową, którą zakończymy w kościele Apelem Jasnogórskim.
 6. W przyszłą niedziele odbędzie się zbiórka do puszki na utrzymanie parafii św Augustyna w Sierra Leone w Afryce. W dniach od 24 – 29 czerwca włącznie, organizujemy wakacyjny wyjazd parafialny dla dzieci i młodzieży do Rymanowa Zdroju, koszt wyjazdu ok. 1400zł., zapisy u ks. Mariusza.
 7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 1800zł, os. wojskowe 150zł., Bóg zapłać., za materiały elektryczne 2000zł., za materiały na słupki, siatkę, podmurówkę betonową do ogrodzenia od strony plebanii zapłaciliśmy 10700zł., za kolejny transport styropianu zapłaciliśmy 13 000zł., w ubiegłym tygodniu zamurowana została ściana do czerpni wentylacyjnej na pierwszym pietrze. Prace wentylacyjne, hydrauliczne intensywnie trwają, będziemy robić zabudowę do wentylacji na chórze oraz w zakrystii, oraz dokończymy układanie płyty marmurowej na chórze, będą również montowane grzejniki na klatce schodowej.  Przygotowujemy się moi drodzy do kolejnego poważnego etapu ułożenia styropianu i spirali podłogowych w dolnym pomieszczeniu, to będą kolejne kosztowne prace wraz z zalaniem posadzki. Czeka nas w dalszej kolejności podłączenie całej aparatury pomp ciepła, jak też nałożenie tynków i kolejne wyszykowanie dużej sali, trzech łazienek, czterech pomieszczeń gospodarczych wraz z garażem, ten etap będzie rozłożony na kilka miesięcy.  
 8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak świętować niedzielę, Czy ubiór, w którym przychodzimy do Kościoła ma znaczenie? Na ile luzu możemy w tej kwestii pozwolić.
 9. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli. Szczęść Boże.

Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej zbiórka do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, krótka adoracja i procesja wokół kościoła, intencja na miesiąc czerwiec: o zgodę w rodzinach, społeczeństwie i poszanowanie i obronę Krzyża Świętego w naszym Narodzie. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dzień powszedni 17.30 w niedzielę o 18.30.
 2. Dziękuję naszym wspólnotom za dekorację ołtarzy na Boże Ciało, dziękuje kołom stanowym, rodzinnym, braciom Totus Tuus, rodzicom dzieci komunijnym i ks. Mariuszowi, dziękuje asyście liturgicznej ołtarza, lektorom, ministrantom, bielankom, dzieciom komunijnym i rocznicowym, chórowi naszemu p. Magdzie organistce, kościelnemu Sebastianowi, policji za pilotowanie drogi i organizacje. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i dekoracje tegorocznych ołtarzy.
 3. Zapraszamy przez cały tydzień na Oktawę Bożego Ciała i procesje wokół kościoła po nabożeństwie, w czwartek kończymy oktawę, w czasie Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie wianków.
 4. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.40 pierwsza próba młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. W środę wspominamy św. Bonifacego, biskupa i męczennika po Mszy wieczornej druga próba młodzieży do sakramentu bierzmowania.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do służby Bożej, o godz. 18.00 rozpoczniemy Mszę Świętą połączoną z modlitwą uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W pierwszy piątek miesiąca przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, do Mszy Świętej porannej rozpocznie się całodzienna adoracja, od godz. 9.00 nawiedziemy z posługą sakramentalną chorych, od godz. 17.15 spowiedź pierwszo piątkowa.
 8. W sobotę wspominamy Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 2500 zł, os. Trakt Nadwiślański – 570zł., os. Modlińska 125A – 130zl., za materiały elektryczne 7800zł., na materiały do rozpoczęcia prac przy posadzce w dolnym kościele zapłaciliśmy zaliczkę 10 000zł., zamówiliśmy styropian i inne materiały na całą powierzchnie w dolnym kościele.
 10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Na czym polega adoracja Najświętszego Sakramentu, Kryteria oceny objawień prywatnych w świetle najnowszych wytycznych Stolicy Apostolskiej, Czy zmniejszająca się dzietność wiąże się z niechęcią do dorastania?
 11. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli. Szczęść Boże.

Ogłoszenia duszpasterskie  – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj ks. Mariusz jest w parafii Matki Bożej Fatimskiej polecajmy naszych ofiarodawców, którzy pomagają nam w budowie naszego kościoła. Przezywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj zapraszamy na majówkę przy naszej kapliczce Matki Bożej na ulicy Laurowej o godz. 20.00.
 2. Dziękuję katechetce i pani Reginie za przygotowanie dzieci do I komunii świętej, dziękuje rodzicom za wielką pomoc w przygotowaniu kościoła, ze szkoły z Płużnickiej przystąpiło 56 dzieci, dziękuje p. organistce Magdzie, p. kościelnemu Sebastianowi, braciom totus tuus i całej asyście liturgicznej, dziękujemy za dar ołtarza od dzieci 4700 zł., Bóg wielki zapłać. Dzieci dzisiaj rozpoczynają biały tydzień, który zakończymy się w piątek wyjazdem dziękczynnym do Niepokalanowa, w środę do dzieci będzie głosił misjonarz z Togo ofiary od dzieci komunijnych będą przeznaczone na Misje Święte.
 3. Zapraszamy przez cały miesiąc maj na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.30. Jutro przeżywamy Święto drugi dzień Zielonych Świąt, Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 4. We wtorek 21 maja o godz. 18.30 pierwsza próba dzieci do rocznicy komunii świętej.
 5. W środę 22 maja o godz. 18.00 Msza Święta patronalna kółka rodzinnego św. Rity.
 6. W czwartek 23 maja ze względu na trwające próby rocznicowe, Msza Święta wspólnoty Ojca Pio będzie odprawiona rano o godz. 7.00, po Mszy spotkanie modlitewne wspólnoty. W tym dniu przeżywamy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy Świętej wieczornej próba generalna dzieci rocznicowych.
 7. W piątek 24 maja wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielki Wiernych, od godz. 16.00 spowiedź dzieci rocznicowych, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych do posprzątania i przygotowania kościoła na Rocznicę Komunii Świętej.
 8. W sobotę 25 maja o godz. 10.00 uroczysta Rocznica Komunii Świętej dzieci ze szkoły Płużnickiej i Myśliborskiej. Bracia totus tuus będą czuwać nad porządkiem parkingów. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na majówkę przy kapliczce na ulicę Myśliborską 21.
 9. 1 czerwca w sobotę organizujemy z parafii pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, wyjazd o 6 rano koszt 100zł., zapisy w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej, o godz 9.30 dzieci rocznicowe odnowią przyrzeczenia chrzcielne.
 11. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 2600 zł, za tynk mozaikowy marmorit zapłaciliśmy – 5150zł., materiały elektryczne 1250zł., materiały do montażu kuchni 10 000zł.,
 12. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak rozpoznać swój charyzmat, czym różnią się dary Ducha Świętego od charyzmatów, Czego można się podziewać na tegorocznym spotkaniu lednickim?
 13. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli. Szczęść Boże.

Ogłoszenia duszpasterskie  – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dzisiaj ks. Mariusz jest w parafii w Wąsewie polecajmy naszych ofiarodawców, którzy pomagają nam w budowie naszego kościoła. Przezywamy dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie, po nabożeństwie majowym prowadzimy nowennę do Ducha Świętego, która potrwa do soboty włącznie. Dzisiaj zapraszamy na majówkę przy naszej kapliczce Matki Bożej przy krzyżu kościelnym o godz. 20.00. Dzisiaj taca przeznaczona jest Seminarium Duchowne.
 2. Dziękuje ks. Mariuszowi, rodzicom za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej, ze szkoły z Myśliborskiej przystąpiło 67 dzieci, dziękuje p. organiście Krzysztofowi, p. kościelnemu Adamowi, braciom totus tuus i całej asyście liturgicznej, dziękujemy za dar ołtarza od dzieci 5550zł., Bóg wielki zapłać. Dzieci dzisiaj rozpoczynają biały tydzień, który zakończymy w piątek wyjazdem dziękczynnym do Niepokalanowa, w środę do dzieci będzie głosił misjonarz z Togo ofiary od dzieci komunijnych będą przeznaczone na Misje Święte.
 3. Zapraszamy przez cały miesiąc maj na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.30. Jutro 13 dzień Fatimski o godz. 18.00 Msza Święta która rozpocznie 71 drogę różańcową na nasze wały, zakończymy w kościele Apelem Jasnogórskim zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. We wtorek 14 maja przeżywamy Święto Św. Macieja Apostoła, o godz. 18.30 druga próba dzieci komunijnych ze szkoły z Płużnickiej.
 5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Niestającej Pomocy, po Eucharystii trzecia próba dzieci komunijnych ze szkoły z Płużnickiej, w czwartek wspominamy Św. Andrzeja Boboli, męczennika patrona Polski i naszej metropolii, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się generalna próba dzieci do I komunii Świętej.
 6. W piątek 17 maja od godz. 16.00 dzieci ze szkoły z Płużnickiej będą przeżywać swoją pierwszą spowiedź, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców dzieci komunijnych do posprzątania i przygotowania kościoła na I pierwszą Komunie Świętą.
 7. W sobotę 18 maja o godz. 10.00 uroczysta Komunia Święta dzieci ze szkoły Płużnickiej, przystąpi w tym dniu 56 dzieci do I komunii świętej. Bracia totus tuus będą czuwać nad porządkiem parkingów. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na majówkę przy kapliczce na ulicę Przaśną. 1 czerwca w sobotę organizujemy z parafii pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, wyjazd o 6 rano koszt 100zł., zapisy w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę kończy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego okres komunii wielkanocnej, udziela się w tym dniu odpustu zupełnego, o godz 9.30 dzieci komunijne ze szkoły z Płużnickiej rozpoczynają biały tydzień,  w czasie Mszy Świętej odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dzieci przynoszą swoje chrzcielne świece.
 2. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 4600 zł, os. Myśliborska 44 – 200zł, ul. Myśliborska 300zł., Serdeczne Bóg zapłać. Za kable do podłączenia bednarek przy kostce chodnikowej zapłaciliśmy 3800zł., za materiały elektryczne 3000zl., za 4 transporty czarnoziemu zapłaciliśmy 4000zł., za projekt i mapę do przyłącza głównego kanalizacji zapłaciliśmy 4500zl., za materiały hydrauliczne zapłaciliśmy 11 500zl., za furtkę do schodów zapłaciliśmy 2000zł., nałożony został tynk sylikonowy na mural gdzie będzie zamieszczony w niedługim czasie napis Parafia Matki Bożej Pompejańskiej, zostały przywiezione w piątek wszystkie elementy do wentylacji, czekaliśmy dosyć długo na główne materiały, które były zamówione na konkretny wymiar. Od wtorku ekipa bedzie kontynuować prace i zamykać kolejne kanały na pierwszym pietrze w garażu i po chórem. Panowie od mebli kuchennych montują kuchnie i z całym urządzeniem.
 3. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Cenzura wchodzi oknem – współczesne mechanizmy ograniczenia wolności słowa opisuje Łukasz Warzechwa, Wolność mierzona krzyżami.
 4. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli. Szczęść Boże

Ogłoszenia duszpasterskie  – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Intencja dla kół różańcowych o potrzebne łaski dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz w intencji maturzystów i młodzieży rozeznających swoje powołanie. Do kancelarii po niedzieli zapraszamy rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu maju, prosimy przynieść skrócony akt urodzenia i dane osobowe chrzestnych.
 2. Zapraszamy przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 na nabożeństwa majowe do kościoła, nowenna pompejańska będzie się rozpoczynała o godz. 16.15.
 3. Jutro przeżywamy Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. We wtorek o godz. 18.30 druga próba dzieci komunijnych ze szkoły z Myśliborskiej. W tym dniu o godz. 21.00 uroczystą Mszą Świętą rozpoczniemy nocne czuwanie, „noc cudów”., będziemy w modlitwie łączyć się duchowo z Pompejami, z racji pierwszego cudu który był 8 maja. Maryja wysłuchała modlitw dwunastoletniej dziewczyny i uzdrowiła z choroby epilepsji. Zapraszamy parafian i nasze grupy do nocnej adoracji, możemy moi drodzy wymodlić wiele łask, zachęcam do włączenia się w modlitewną adorację. O godz. 7.00 zapraszamy na Msze Święta dziękczynną na zakończenie adoracji, w modlitwie supliki zawierzymy parafie i wszystkie rodziny.
 4. W środę przeżywamy uroczystość Św. Stanisława Męczennika, Patrona Polski w tym dniu o godz. 18.00 poświęcimy nową figurę Błogosławionego Bartola Longo, ofiarodawcą jest pan Jan z Rembertowa, Bóg zapłać za ten dar dla parafii. O godz. 18.30 odbędzie się III próba dla dzieci komunijnych. W czwartek o godz. 18.30 będzie próba generalna.
 5. W piątek 10 maja od godz. 16.00 dzieci ze szkoły z Myśliborskiej będą przeżywać swoją pierwszą spowiedź, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców dzieci komunijnych do posprzątania i przygotowania kościoła na I pierwszą Komunie Świętą. W tym dniu przed Mszą Świętą wieczorną rozpoczniemy po nabożeństwie majowym nowennę do Ducha Świętego.
 6. W sobotę 11 maja o godz. 10.00 uroczysta Komunia Święta dzieci ze szkoły Przyjaciół Mazowsza, przystąpi w tym dniu 67 dzieci do I komunii świętej. Bracia totus tuus będą czuwać nad porządkiem parkingów przed kościołem i od ulicy Myśliborskiej. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na majówkę przy kapliczce na ulicę Myśliborską 82. Przezywamy w tym dniu uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Stolicy.
 7. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne, o godz 9.30 dzieci komunijne rozpoczynają biały tydzień, w czasie Mszy Świętej odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dzieci przynoszą swoje chrzcielne świece.
 8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 3000 zł, Serdeczne Bóg zapłać. Za kable do podłączenia bednarek przy kostce chodnikowej zapłaciliśmy 3800zł.
 9. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli. Szczęść Boże.

Ogłoszenia duszpasterskie  – V Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś ks. Proboszcz jest w parafii w par. św. Trójcy w Kobyłce powierzajmy naszych ofiarodawców, którzy wspierają nas w budowie naszej świątyni.
 2. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta patronalna kółka rodzinnego św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
 3. W środę 1 maja wspominamy w liturgii Św. Józefa Rzemieślnika, od środy o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła, będziemy śpiewać litanie loretańską, nowenna pompejańska będzie się rozpoczynała o godz. 16.15. Zapraszamy również na majówkę w plenerze przy Kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na ulicę Życzliwą o godz. 19.00.
 4. W czwartek wspominamy w liturgii św. Atanazego, jest to również dzień Flagi Narodowej, w tym dniu zapraszamy z racji pierwszego czwartku miesiąca na godz. 18.00 Msze Świętą połączoną z modlitwą uwielbienia.
 5. W pierwszy piątek miesiąca z racji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze Święte będą odprawiane tak jak w niedziele, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. W tym dniu i w niedziele nabożeństwo majowe odbędzie się o godz. 18.30, nowenna pompejańska będzie odmawiana tak jak w niedzielę 6.30. Zapraszamy na majówkę w ten uroczysty dzień przy Krzyżu na ulicę Modlińską.
 6. W pierwszą sobotę miesiąc od godz. 9.30 nawiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Na godz. 18.00 zapraszamy na wieczernik Pompejański z procesją Obrazu Matki Bożej wokół naszej świątyni, zakończymy tradycyjnie Apelem jasnogórskim.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, intencja dla kół różańcowych o potrzebne łaski dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz w intencji maturzystów i młodzieży rozeznających swoje powołanie, o dobry wybór drogi życiowej. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka modlitwa i procesja wokół Kościoła, po Mszy spotkanie kół różańcowych, wymiana tajemnic. Z racji piątkowej uroczystości i święta, adoracja zaplanowana będzie z 7 na 8 maja z wtorku na środę z racji Nocy Cudów, rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 21.00, po Eucharystii poszczególne grupy będą dyżurować w nocy przed Najświętszym Sakramentem, zakończymy uroczysta Mszą Świętą o godz. 7.00 rano następnego dnia, szczegóły podamy za tydzień w ogłoszeniach.
 8. Do kancelarii po niedzieli zapraszamy rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu maju, prosimy przynieść skrócony akt urodzenia i dane osobowe chrzestnych.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 3000 zł, ul Laurowa 37 i Myśliborska 18 – 250zł., os. Wojskowe – 590zł., os. Modlińska 65, 67,71 – 250zł., os. Przaśna 16 i 18 – 190zł., ul. Konwaliowa 210zł., os Płużnicka 6 i Modlińska 39 – 250zł., Myśliborska 1 – 100zł., Serdeczne Bóg zapłać. Zrobiona została tymczasowa podbudowa z kruszywa na parking samochodów, na której w przyszłości będzie położona kostka brukowa. Prace będą dopiero zakończone, kiedy rozebrane będą pawilony na którym są przewidziane jeszcze 3 studzienki od deszczówki, które będą podłączone z całą kanalizacją główną od strony Myśliborskiej, na drugim pietrze zamurowana została wnęka kanalizacyjna, została nam do zamknięcia jeszcze jedna na pierwszym piętrze, są wykonywane obróbki blacharskie przy balustradach od strony plebanii. Za zamówienie, materiałów elektrycznych, płyt ażurowych, włazy żeliwne najazdowe, krawężniki, fasady, siatkę podtynkową i cement zapłaciliśmy 16 800zł.,
 10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: W jakom kierunku idą propozycje zmian w podstawie programowej nauczania w polskich szkołach. Świat bez pisma? Coraz mniej czytamy, a więcej oglądamy i słuchamy.
 11. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli. Szczęść Boże.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97