Ogłoszenia duszpasterskie  – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dzisiaj ks. Mariusz jest w parafii w Wąsewie polecajmy naszych ofiarodawców, którzy pomagają nam w budowie naszego kościoła. Przezywamy dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie, po nabożeństwie majowym prowadzimy nowennę do Ducha Świętego, która potrwa do soboty włącznie. Dzisiaj zapraszamy na majówkę przy naszej kapliczce Matki Bożej przy krzyżu kościelnym o godz. 20.00. Dzisiaj taca przeznaczona jest Seminarium Duchowne.
 2. Dziękuje ks. Mariuszowi, rodzicom za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej, ze szkoły z Myśliborskiej przystąpiło 67 dzieci, dziękuje p. organiście Krzysztofowi, p. kościelnemu Adamowi, braciom totus tuus i całej asyście liturgicznej, dziękujemy za dar ołtarza od dzieci 5550zł., Bóg wielki zapłać. Dzieci dzisiaj rozpoczynają biały tydzień, który zakończymy w piątek wyjazdem dziękczynnym do Niepokalanowa, w środę do dzieci będzie głosił misjonarz z Togo ofiary od dzieci komunijnych będą przeznaczone na Misje Święte.
 3. Zapraszamy przez cały miesiąc maj na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.30. Jutro 13 dzień Fatimski o godz. 18.00 Msza Święta która rozpocznie 71 drogę różańcową na nasze wały, zakończymy w kościele Apelem Jasnogórskim zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. We wtorek 14 maja przeżywamy Święto Św. Macieja Apostoła, o godz. 18.30 druga próba dzieci komunijnych ze szkoły z Płużnickiej.
 5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Niestającej Pomocy, po Eucharystii trzecia próba dzieci komunijnych ze szkoły z Płużnickiej, w czwartek wspominamy Św. Andrzeja Boboli, męczennika patrona Polski i naszej metropolii, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się generalna próba dzieci do I komunii Świętej.
 6. W piątek 17 maja od godz. 16.00 dzieci ze szkoły z Płużnickiej będą przeżywać swoją pierwszą spowiedź, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy rodziców dzieci komunijnych do posprzątania i przygotowania kościoła na I pierwszą Komunie Świętą.
 7. W sobotę 18 maja o godz. 10.00 uroczysta Komunia Święta dzieci ze szkoły Płużnickiej, przystąpi w tym dniu 56 dzieci do I komunii świętej. Bracia totus tuus będą czuwać nad porządkiem parkingów. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na majówkę przy kapliczce na ulicę Przaśną. 1 czerwca w sobotę organizujemy z parafii pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, wyjazd o 6 rano koszt 100zł., zapisy w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę kończy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego okres komunii wielkanocnej, udziela się w tym dniu odpustu zupełnego, o godz 9.30 dzieci komunijne ze szkoły z Płużnickiej rozpoczynają biały tydzień,  w czasie Mszy Świętej odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dzieci przynoszą swoje chrzcielne świece.
 2. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 4600 zł, os. Myśliborska 44 – 200zł, ul. Myśliborska 300zł., Serdeczne Bóg zapłać. Za kable do podłączenia bednarek przy kostce chodnikowej zapłaciliśmy 3800zł., za materiały elektryczne 3000zl., za 4 transporty czarnoziemu zapłaciliśmy 4000zł., za projekt i mapę do przyłącza głównego kanalizacji zapłaciliśmy 4500zl., za materiały hydrauliczne zapłaciliśmy 11 500zl., za furtkę do schodów zapłaciliśmy 2000zł., nałożony został tynk sylikonowy na mural gdzie będzie zamieszczony w niedługim czasie napis Parafia Matki Bożej Pompejańskiej, zostały przywiezione w piątek wszystkie elementy do wentylacji, czekaliśmy dosyć długo na główne materiały, które były zamówione na konkretny wymiar. Od wtorku ekipa bedzie kontynuować prace i zamykać kolejne kanały na pierwszym pietrze w garażu i po chórem. Panowie od mebli kuchennych montują kuchnie i z całym urządzeniem.
 3. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Cenzura wchodzi oknem – współczesne mechanizmy ograniczenia wolności słowa opisuje Łukasz Warzechwa, Wolność mierzona krzyżami.
 4. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli. Szczęść Boże

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97