Ogłoszenia duszpasterskie  – V Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś ks. Proboszcz jest w parafii w par. św. Trójcy w Kobyłce powierzajmy naszych ofiarodawców, którzy wspierają nas w budowie naszej świątyni.
 2. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta patronalna kółka rodzinnego św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
 3. W środę 1 maja wspominamy w liturgii Św. Józefa Rzemieślnika, od środy o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła, będziemy śpiewać litanie loretańską, nowenna pompejańska będzie się rozpoczynała o godz. 16.15. Zapraszamy również na majówkę w plenerze przy Kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na ulicę Życzliwą o godz. 19.00.
 4. W czwartek wspominamy w liturgii św. Atanazego, jest to również dzień Flagi Narodowej, w tym dniu zapraszamy z racji pierwszego czwartku miesiąca na godz. 18.00 Msze Świętą połączoną z modlitwą uwielbienia.
 5. W pierwszy piątek miesiąca z racji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze Święte będą odprawiane tak jak w niedziele, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. W tym dniu i w niedziele nabożeństwo majowe odbędzie się o godz. 18.30, nowenna pompejańska będzie odmawiana tak jak w niedzielę 6.30. Zapraszamy na majówkę w ten uroczysty dzień przy Krzyżu na ulicę Modlińską.
 6. W pierwszą sobotę miesiąc od godz. 9.30 nawiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną. Na godz. 18.00 zapraszamy na wieczernik Pompejański z procesją Obrazu Matki Bożej wokół naszej świątyni, zakończymy tradycyjnie Apelem jasnogórskim.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, intencja dla kół różańcowych o potrzebne łaski dla dzieci komunijnych i rocznicowych oraz w intencji maturzystów i młodzieży rozeznających swoje powołanie, o dobry wybór drogi życiowej. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka modlitwa i procesja wokół Kościoła, po Mszy spotkanie kół różańcowych, wymiana tajemnic. Z racji piątkowej uroczystości i święta, adoracja zaplanowana będzie z 7 na 8 maja z wtorku na środę z racji Nocy Cudów, rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 21.00, po Eucharystii poszczególne grupy będą dyżurować w nocy przed Najświętszym Sakramentem, zakończymy uroczysta Mszą Świętą o godz. 7.00 rano następnego dnia, szczegóły podamy za tydzień w ogłoszeniach.
 8. Do kancelarii po niedzieli zapraszamy rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu maju, prosimy przynieść skrócony akt urodzenia i dane osobowe chrzestnych.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 3000 zł, ul Laurowa 37 i Myśliborska 18 – 250zł., os. Wojskowe – 590zł., os. Modlińska 65, 67,71 – 250zł., os. Przaśna 16 i 18 – 190zł., ul. Konwaliowa 210zł., os Płużnicka 6 i Modlińska 39 – 250zł., Myśliborska 1 – 100zł., Serdeczne Bóg zapłać. Zrobiona została tymczasowa podbudowa z kruszywa na parking samochodów, na której w przyszłości będzie położona kostka brukowa. Prace będą dopiero zakończone, kiedy rozebrane będą pawilony na którym są przewidziane jeszcze 3 studzienki od deszczówki, które będą podłączone z całą kanalizacją główną od strony Myśliborskiej, na drugim pietrze zamurowana została wnęka kanalizacyjna, została nam do zamknięcia jeszcze jedna na pierwszym piętrze, są wykonywane obróbki blacharskie przy balustradach od strony plebanii. Za zamówienie, materiałów elektrycznych, płyt ażurowych, włazy żeliwne najazdowe, krawężniki, fasady, siatkę podtynkową i cement zapłaciliśmy 16 800zł.,
 10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: W jakom kierunku idą propozycje zmian w podstawie programowej nauczania w polskich szkołach. Świat bez pisma? Coraz mniej czytamy, a więcej oglądamy i słuchamy.
 11. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli. Szczęść Boże.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97