Ogłoszenia duszpasterskie  – XVI  Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w parafii Przemienia Pańskiego w Tłuszczu, a ks. Proboszcz w rodzinnej parafii w Długosiodle, powierzajmy naszych kapłanów i ofiarodawców którzy pomagają w budowę naszej świątyni.
  2. We wtorek przeżywamy Święto Św. Jakuba Apostoła, w tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy święcić samochody i kierowców, w tym dniu obchodzi swoje imienin nasz pan organista Krzysztof, pragniemy już dziś złożyć od całej naszej wspólnoty parafialnej najserdeczniejsze życzenia, pokoju ducha, obfitych łask Bożych i radości w graniu i śpiewaniu na chwałę Bożą w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy p. Krzysztofowi za wielką życzliwość o serdeczność.
  3. W środę wspominamy w liturgii rodziców Najświętszej Maryi Panny Świętych Joachima i Anny, o godz. 18.00 będziemy modlić się za koło rodzinne pod wezwaniem św. Anny, po komunii zawierzymy wspólnotę. W tym dniu po komunii już tradycyjnie będziemy modlić się do Bł Bartola Longo, po komunii odbędzie się ucałowanie relikwii.
  4. W piątek wspominamy w liturgii św. Szarbela, prezbitera, w sobotę wspominamy św. Martę, Marię i Łazarza, na Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się za kółko rodzinne św. Marty, po komunii zawierzymy całą wspólnotę Maryi.
  5. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3100zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Kontynuowane są prace nad elewacją plebanii, zaczęliśmy na ścianę nakładać siatkę przygotowującą do tynku sylikonowego, jest zamówiona blacha do obróbki dachu zapłaciliśmy blisko 10 000zł. będzie przywieziona razem z boniami po niedzieli, jeszcze przed tynkiem będą nałożone na ścianie bonie 3 centymetrowe, które według architektury muszą być umieszczone przed tynkiem. Założone zostały w ubiegłym tygodniu rury do deszczówki, została nam jeszcze do wstawienia jedna rura przy części kościoła, wykonywane są prace wentylacyjne na drugim piętrze w plebanii, kończymy w tym czasie prace przy malowaniu kościoła i boni została nam jeszcze do malowania część plebanii i klatki schodowej, ale te prace są wstrzymane bo najpierw musza być wykonane prace na drugim piętrze wentylacyjne, czekamy jeszcze na zamówione dosyć kosztowane części do wypełnienia kanałów wentylacyjnych, a jest ich dosyć sporą głównie w części kościoła i od zakrystii.   
  7. Życzymy wszystkim miłej niedzieli, a tym którzy mają zamiar wyjechać na wakacje, miłego i spokojnego wypoczynku.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97