Ogłoszenia duszpasterskie  – Niedziela Trójcy Świętej

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w parafii Matki Bożej Różańcowej na Bródnie, powierzajmy ofiarodawców którzy wspierają budowę naszej świątyni. Dzisiaj po Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Pielgrzymi którzy wczoraj uczestniczyli w Ogólnopolskiej pielgrzymce Żywego Różańca na Jasnej Górze przekazali na budowę – 1600zł., Bóg zapłać
  2. Intencja na miesiąc czerwiec dla kół różańcowych – o pomyślny przebieg prac przy budowie naszej świątyni.
  3. Dzisiaj zapraszamy na Msze Świętą prymicyjną o godz.19.00 ks. Marka Szczepańskiego.
  4. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała, prosimy grypy parafialne o dekoracje ołtarzy, pierwszy ołtarz będzie wykowany przez kółka stanowe przy Kapliczce Ku Rzece, drugi przez kółka rodzinne przy odnowionym Krzyżu na ulicy Modlińskiej, trzeci dekorują bracia Totus Tuus na ulicy Szczupaczej, czwarty rodzice komunijni przy bloku wojskowym na ulicy Myśliborskiej 24, Zapraszamy już dzisiaj po niedzieli wszystkich do zaangażowania i dekoracji ołtarzy, na precesje zapraszamy dzieci komunijne, rocznicowe, bielanki w strojach odświętnych, dziewczynki przynoszą ze sobą koszyczki do sypania kwiatów, chłopcy będą nieśli poduszki zszarfami, prosimy wspólnoty różańcowe o strój galowy. Przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała będzie po nabożeństwie czerwcowym procesja wokół naszej kaplicy, do której zapraszamy wszystkie grupy modlitewne.
  5. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3400zl., os. Myśliborska 42 – 180zł., ul. Przaśna – 400zł., Bóg zapłać.
  6. Prace moi drodzy są kontynuowane: zakończyliśmy układać na drugim piętrze płytki podłogowe oraz w łazienkach, został wykonany sufit podwieszany na drugim piętrze, i wyłaz na dach. Po 20 czerwca będą wstawiane drzwi, pod koniec czerwca przygotowujemy się do prac elewacji, to będzie trudna praca, zaczniemy od plebanii, zamówiony został pierwszy transport materiałów budowlanych, musimy zrobić ocieplenie budynku, żeby od środka nas nie zamarzały ściany, jest to kosztowna inwestycja na te czasy gdzie wszystko poszło w górę, przebieg prac jest przewidywany do listopada, daj Boże żebyśmy się wyrobili przed zimą, będzie położona wełna mineralna, styropian, musimy według projektu ułożyć dwa pasy przeciwpożarowe, materiały będą kosztowały 230 000 zł., dodatkowo nawierzchnia betonu Atlas Silikon, wiadro kosztuje 290zł., a będziemy potrzebowali do betonu architektonicznego 200 wiader, czyli w przeliczeniu 65 000zł., dochodzi robocizna z obróbką blacharską dachu, razem trzeba szykować ok 470 000zł., liczymy na ofiarodawców i darczyńców, mam nadzieje że Matka Boża nam pomoże, by wejść do użytkowania trzeba wiele rzeczy wykonać by odebrać budynek, mamy również kamień przygotowany do układania w świątyni, będą montowane balustrady na schody i chór, i te prace będą wykonywane na początku wakacji tak samo czeka nas układanie paneli drewnianych w pokojach, które mamy zamiar zamówić w najbliższym czasie, chciałbym wszystkich prosić o modlitwę na ten czas budowy, nie jest to łatwy czas, ale jest co raz bliżej do finalizowania. W dalszym ciągu potrzebna jest wasza pomoc i zaangażowanie również w wyjazdach do różnych parafii by zbierać ofiary na wykończenie świątyni to jest wielkie zadanie, trud, wysiłek i my z ks. Mariuszem i z ks. Przemkiem doskonale wiemy, ile trzeba poświęcić czasu przez cały dzień by jakiś grosz przywieść, to jest wielkie wezwanie, ale musi w parze iść nasze zaangażowanie i pomoc w zbieraniu składek. Bóg zapłać wszystkim którzy nas wspierają i pomagają w budowie.
  7. W Przedszkolu 428 przy ulicy Myśliborskiej 35 pani Dyrektor poszukuje nauczycieli wychowania przedszkolnego do pracy. Chętni mogą się zgłosić do sekretariatu od poniedziałku.
  8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: To nie opłatek, są tacy, którzy o Najświętszym Sakramencie mówią opłatek, czy się mylą? Modlitwa w ciszy przed Panem Jezusem wydaje się o wiele trudniejsza. Czy idea Święta Dziękczynienia po 16 larach od jej zainicjowania trochę nam nie wyblakła?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97