Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

  1. Już od 27 listopada rozpoczęliśmy duszpasterstwo parafialne, kancelaria czynna jest po każdej Mszy Świętej, wszelkie sprawy proszę załatwiać w porannych godzinach, po południu jestem na wizycie duszpasterskiej. Na naszej stronie internetowej jest dostępny numer telefonu parafialnego.
  2. Zapraszam codziennie na różaniec o godz. 6.30, w poniedziałek różaniec połączony będzie z wypominkami.
  3. W środę po Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej kaplicy o godz. 7.00 i 12.00. O godz. 11.30 zapraszamy na modlitwę różańcową przygotowującą do Godziny Świętej.
  5. W sobotę o godz. 15.00 gościmy na wspólnym opłatku wspólnoty różańcowe z dekanatu bródnowskiego, praskiego, tarchomińskiego, kobyłkowskiego. W tym dniu wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.
  6. Moi drodzy, przypominam, że w czasie adwentu pragniemy zorganizować zbiórkę żywności niepsującej się, w ramach której mogą być przekazane również słodycze oraz produkty chemiczne. Przygotowuję już listę osób, którym możemy pomóc na święta, tych osób w czasie wizyty duszpasterskiej spotykam wiele. Dlatego zwracam się do was z tym apelem i proszę przynosić produkty już w przyszłym tygodniu po Mszy Świętej porannej do zakrystii.
  7. Przypominam, że można zamawiać Msze Święte na miesiąc styczeń i gregorianki na przyszły rok.
  8. Kandydatów, którzy przygotowują się do obłóczyn, proszę żeby w tygodniu przychodzili na dyżury, pragniemy dobrze przygotować się i proszę rodziców, żeby również uczestniczyli na ostatnich próbach liturgicznych, które są wyznaczone. W niedzielę 18 grudnia o godz. 9.30 pragniemy przyjąć naszą dwudziestoosobową grupę, jest to dla naszej parafii wielki dar i prosimy rodziców żeby zatroszczyli się o swoich synów by dobrze wypełniali swoją służbę przy ołtarzu.
  9. W przyszłą niedzielę jadę do Józefowa koło Otwocka głosić rekolekcje, w czasie których przeprowadzę zbiórkę na nasze prace. Pragnę również poinformować o rekolekcjach, które poprowadzi znany dla nas wszystkich o. Przemysław, który nam pomaga. Rekolekcje rozpoczną się w naszej parafii w ostatnią niedzielę adwentu, będą trwały do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek Msze Święte będą o godz. 7.00, 18.00, 20.00. Prosimy już ten czas zarezerwować na modlitwę i przygotować się do spowiedzi świętej.
  10. Od tej niedzieli po każdej Mszy Świętej rozprowadzamy opłatki i świece caritas, małe są po 5 zł, średnie niebieskie po 10 zł, kule po 15zł.
  11. Bardzo dziękuję za wielką życzliwość i serdeczność rodzinom, które przyjęły mnie w czasie wizyty duszpasterskiej. Jest miła atmosfera, zapoznajemy się i przyzwyczajamy się do nowej parafii i do wszystkich spraw, które nas w przyszłości czekają. Dziękuję za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 

W najbliższym tygodniu wizyta duszpasterska:

5 grudnia 2016 poniedziałek od 16.30 – ul. Myśliborska 24
6 grudnia 2016 wtorek od 16.30 – ul. Myśliborska 24 A
7 grudnia 2016 środa od 16.30 – ul. Myśliborska 26
8 grudnia 2016 czwartek od 16.30 – ul. Myśliborska 26A
9 grudnia 2016 piątek od 16.30 – ul. Myśliborska 42A, 42B
10 grudnia 2016 sobota od 9.00 – ul. Myśliborska 42C

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Od poniedziałku do soboty zapraszam na godz. 7.00 na Msze Roratnie, zachęcam rodziców i dzieci do uczestnictwa w nabożeństwie i zaangażowania się w tym wyjątkowym czasie adwentu. Dzieci prosimy, żeby zrobiły lampiony, zorganizujemy specjalny konkurs na najpiękniejszy lampion roratni. Dzisiaj jestem zaproszony na zbiórkę do parafii św. Faustyny na Bródnie, ta parafia została wyznaczona by nas wspomagać. Proszę Was, łączcie się ze mną duchowo w modlitwie.
  2. Dziękuję za pomoc przy odnawianiu plebanii i w przeprowadzce p. Barbarze, Bogdanowi, Robertowi, Tomaszowi, Małgorzacie, Renacie, Teresie, Maryli, Zbigniewowi, Michałowi, Waldemarowi. Bóg zapłać za okazaną serdeczność i życzliwość.
  3. Różaniec w czasie adwentu będzie odprawiany codziennie o godz. 6.30.
  4. W środę po Mszy Świętej porannej będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcam do przynoszenia intencji, ofiary składamy do puszki wystawionej przed krzyżem. W tym dniu wspominamy Św. Andrzeja Apostoła.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca dodatkowo będzie wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie, na zakończenie adoracji uroczyste błogosławieństwo.
  6. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych, od godz. 16.30 spowiedź święta, przed Mszą Świętą o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W tym dniu od godz. 9.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. W sobotę Msza Święta o godz. 18.00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 20.00 nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca zakończone Apelem Jasnogórskim. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się po raz pierwszy Chrzest Święty.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i wymiana tajemnic różańcowych, intencja „o owocne przeżycie adwentu, rekolekcji i dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia”. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie Msza Święta dla wspólnot różańcowych 5 dekanatów naszej diecezji. Po Mszy Świętej będzie wspólna agapa.
  9. Już od przyszłej soboty zbiórka ministrantów, ze względu na Kolędę i Msze Święte roratnie, będzie po Mszy Świętej (o 8.30). Kandydatów prosimy, żeby przynieśli dwa zdjęcia do legitymacji ministranckiej i dyplomu.
  10. Przypominam, że można na miesiąc styczeń zamawiać Msze Święte i gregorianki na przyszły rok.
  11. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po Mszy Świętej od poniedziałku do soboty.
  12. W czasie adwentu pragniemy zorganizować „prezent z nieba”, zbiórkę żywności niepsującej się na święta dla dzieci i osób chorych i biednych z naszej parafii. Przynośmy produkty do 15 grudnia, później wolontariusze w specjalnych paczkach będą rozwozić osobom potrzebującym i biednym dzieciom.
  13. Moi drodzy już od soboty odwiedzam rodziny w ramach wizyty duszpasterskiej. W czasie tegorocznej kolędy pragnę z wszystkimi się zapoznać, porozmawiać, zachęcić do tworzenia nowej parafii. Rozpoczynamy gromadzenie funduszy na rozpoczęcie prac zagospodarowania przestrzennego, projektu plebani z tymczasową kaplicą na parterze plebanii i projektu kościoła. Na ten cel przeznaczamy wszystkie ofiary zebrane w czasie kolędy, koszty będą duże, naszym marzeniem jest to, aby te prace rozpocząć wiosną, ale jestem świadomy, że będzie to dla nas ogromny wysiłek finansowy, zwracam się z ogromną prośbą o pomoc, poprzez przekazanie dowolnej ofiary na cel rozpoczęcia prac. Proszę wszystkich, także tych, którzy nie są w stanie udzielić wsparcia materialnego o modlitwę za mnie i za całą nasza wspólnotę.

 

W najbliższym tygodniu wizyta duszpasterska:
 
28 listopada 2016 poniedziałek od 16.30 – ul. Szczupacza 11 i 11A
29 listopada 2016 wtorek od 16.30 – ul. Szczupacza 11B i 11C
30 listopada 2016 środa od 16.30 – ul. Laurowa 35
1 grudnia 2016 czwartek od 16.30 – ul. Laurowa 37
2 grudnia 2016 piątek od 16.30 – ul. Myśliborska 18A
3 grudnia 2016 sobota od 9.00 – ul. Myśliborska 18

Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zawierzmy nasze rodziny i naszą parafię Jezusowi Chrystusowi.
  2. Dziękuję za pomoc przy malowaniu salki małego domu i plebanii p. Barbarze, Bogdanowi, Robertowi, Tomaszowi, Małgorzacie, Renacie, Teresie, Czesławie, Zbigniewowi, Michałowi. Bóg zapłać za okazaną i życzliwość.
  3. W poniedziałek przeżywamy Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  4. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
  5. W środę modlimy się w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcam do przynoszenia intencji, ofiary składamy do puszki wystawionej przed krzyżem.
  6. Zbiórka dla ministrantów już od przyszłej soboty, ze względu na Kolędę, będzie o godz. 8.30. Kandydatów prosimy żeby przynieśli dwa zdjęcia do legitymacji ministranckiej i dyplomu.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent czas oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa. Rozpoczną się Msze Święte roratnie codziennie o godz. 7.00 rano. Różaniec będzie odmawiany pół godziny przed Eucharystią. Wypominki za zmarłych, będą połączone z różańcem przed Mszą Świętą.
  8. Wieczorne Msze Święte dodatkowo będą o godz. 18.00 w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcam wszystkie dzieci do przychodzenia rano z lampionami na Mszę Świętą Roratnią, proszę również rodziców o zatroszczenie się o swoje dzieci, byśmy razem mogli się dobrze przygotować do Bożego Narodzenia. Dzieci będą otrzymywać codziennie naklejki, dla gorliwych i solidnych będzie niespodzianka. Warto poświęcić czas dla Jezusa.
  9. Przypominam, że można zamawiać Msze Święte na miesiąc styczeń i gregorianki na przyszły rok.
  10. Już od przyszłej niedzieli adwentu 27 listopada, będzie zmiana godzin Mszy Świętych. Msze Święte będą o godz. 8.00, 9.30, dla dorosłych i 11.00 dla dzieci. Prosimy osoby starsze, żeby wybierały ranne godziny, umożliwiamy dzieciom uczestnictwo we Mszy Świętej o godz. 11.00.
  11. W przyszłą niedzielę jestem zaproszony na zbiórkę do parafii św. Faustyny na Bródno, ta parafia została wyznaczona, by nas wspomagać. Proszę w tym czasie moi drodzy o modlitwę.
  12. Wielu z nas w dzieciństwie nie mogło doczekać się świąt, wyjątkowego nastroju, upominków. Niestety nie wszystkie dzieci tego doświadczają. Pragniemy zorganizować „prezent z nieba” – zbiórkę żywności nie psującej się na święta dla dzieci i osób chorych i biednych z naszego ośrodka duszpasterskiego. Żywność przynośmy przed Mszą Świętą do zakrystii do 15 grudnia, później wolontariusze w specjalnych paczkach będą rozwozić osobom potrzebującym i biednym dzieciom.
  13. Moi drodzy, już od przyszłej soboty 26 listopada wyruszam na wizytę duszpasterską. W czasie tegorocznej kolędy pragnę ze wszystkimi się zapoznać, porozmawiać, zachęcić do tworzenia nowej parafii, którą dane nam w roku Miłosierdzia Bożego organizować. Rozpoczynamy gromadzenie funduszy na rozpoczęcie prac zagospodarowania przestrzennego, projektu plebani z tymczasową kaplicą na parterze plebanii i projektu kościoła. Na ten cel przeznaczamy wszystkie ofiary zebrane w czasie kolędy. Koszty będą duże. Naszym marzeniem jest to, aby te prace rozpocząć wiosną, ale jestem świadomy, że będzie to dla nas ogromny wysiłek finansowy. Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc, poprzez przekazanie dowolnej ofiary na cel rozpoczęcia prac. Proszę wszystkich, także tych, którzy nie są w stanie udzielić wsparcia materialnego o modlitwę za mnie i za całą nasza wspólnotę. Rozkład kolędy będzie na stronie naszej parafii i na drzwiach kaplicy.

 

W najbliższym tygodniu wizyta duszpasterska:

  • 26 listopada 2016 (sobota) od godz. 9.00 ul. Delfina, Zarzecze, Konwaliowa i Zabłocka
  • 28 listopada 2016 (poniedziałek) od 16.30 – ul. Szczupacza 11 i 11A
  • 29 listopada 2016 (wtorek) od 16.30 – ul. Szczupacza 11B i 11C
  • 30 listopada 2016 (środa) od 16.30 – ul. Laurowa 35
  • 1 grudnia 2016 (czwartek) od 16.30 – Laurowa 37
  • 2 grudnia 2016 (piątek) od 16.30 – Myśliborska 18A
  • 3 grudnia 2016 (sobota) od 9.00 – Myśliborska 18

 

Do wizyty duszpasterskiej należy przygotować:

  • stół nakryty białym obrusem,
  • krzyż – znak naszej wiary,
  • dwie świece – znak, że Jezus jest dla nas światłem i Nauczycielem, którego słuchamy i naśladujemy,
  • wodę święconą i kropidło – znak chrztu świętego, którą pokropieni mamy sobie przypomnieć, że jesteśmy dziećmi Bożymi,
  • różaniec – znak, że w domu praktykowana jest modlitwa,
  • Pismo Święte – znak, że mamy w domu i czytamy Słowo Boże,
  • dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii,
  • na drzwiach domu piszemy kredą K + M + B 2017,  jest to widoczny znak dla księdza, że w tym domu mieszkają katolicy i pragną przyjąć go po kolędzie.

 

Przebieg kolędy:

  • piękna jest tradycja, jeżeli po księdza się wychodzi lub poprosić sąsiada o przyprowadzenie go do naszego domu,
  • w czasie kolędy wyłączamy telewizor lub radio,
  • przedmioty religijne, które chcemy poświęcić kładziemy na stole,
  • domownicy z całą rodziną biorą udział we wspólnej modlitwie, gdy ksiądz pokropi nas wodą święconą czynimy znak krzyża,
  • po zakończeniu kolędy odprowadzamy księdza do sąsiada,
  • jest czas Bożego Błogosławieństwa.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziękuję za pomoc przy odnawianiu pomieszczeń p. Barbarze, Bogdanowi, Robertowi, Tomaszowi, Renacie, Teresie, Janowi, Zbigniewowi, Michałowi, Jerzemu, Waldemarowi, Mariuszowi, Januszowi. Bóg zapłać.
  2. Przyjmuję na wypominki roczne, które są wyczytywane w pierwszy i drugi poniedziałek miesiąca o godz. 17.30. Zapraszamy jutro (poniedziałek) na różaniec połączony z wypominkami; o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych.
  3. Zapraszamy codziennie na Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pierwszej naszej pielgrzymce do Niepokalanowa, Rybna i Szymanowa. Pielgrzymi w darze ofiarowali ornat złoty i obrus na ołtarz. Bardzo dziękuję za miłą atmosferę i wspólną modlitwę. Bóg zapłać.
  5. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej. W tym dniu będziemy oddawać nasze intencje w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do przynoszenia intencji przed ołtarz.
  6. Przypominamy o zbiórce dla kandydatów i ministrantów w sobotę o godz. 10.00. Prośba do kandydatów o obecność na zbiórkach i Eucharystii; jest to czas przygotowania do uroczystych obłóczyn ministranckich. W sobotę krawcowa weźmie miarę na komże, proszę o obecność wszystkich kandydatów. W tym dniu w naszej Katedrze św. Floriana o godz. 10.00 nasz ministrant Mateusz – Prezes ministrantów przyjmie uroczyście posługę lektora. Gratulujemy z całego serca i życzymy gorliwej służby przy ołtarzu.
  7. W sobotę 19 listopada o godz. 18.00 będzie sprawował w naszej Kaplicy Mszę Świętą ks. bp Marek Solarczyk w intencji grupy animatorów różańcowych, którzy głoszą świadectwa w naszej diecezji. Zapraszam serdecznie do uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
  8. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 20 listopada po Mszy Świętej o godz. 10.00.
  9. Zachęcam do zamawiania intencji na miesiąc grudzień oraz na przyszły rok. Można również zamawiać gregorianki.
  10. Informujemy, że od I niedzieli adwentu (27 listopada) będzie zmiana godzin Mszy Świętych. Msze Święte będą odprawiane o godz. 8.00 i 9.30, dla dorosłych oraz o 11.00 dla dzieci. Prosimy osoby starsze, żeby wybierały ranne godziny, umożliwiamy dzieciom w uczestnictwo we Mszy Świętej o godz. 11.00. Zmiany są, już umieszczone na naszej stronie internetowej.
  11. Od Adwentu rozpocznie się wizyta duszpasterska od strony Kanału Żerańskiego, szczegółowy plan przekaże w przyszłą niedzielę. Będzie on również umieszczony na stronie internetowej i drzwiach naszej kaplicy.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca listopada. Intencja dla kół różańcowych na ten miesiąc: „o potrzebne łaski dla naszego ośrodka duszpasterskiego i załatwienie wszelkich spraw z projektem naszej Świątyni i plebani”.
  2. Dziękuję p. Bogdanowi, Robertowi, Tomaszowi, Renacie i Małgorzacie za porządkowanie terenu przy kaplicy.
  3. Przyjmuję na wypominki roczne, które będą wyczytywane w pierwszy i drugi poniedziałek miesiąca o godz. 17.30; o godz. 18.00 będzie Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach.
  4. W środę Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, wieczorem zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 połączoną z Mszą Świętą.
  5. Od czwartku 10 listopada rozpoczynamy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po Komunii Świętej będzie krótka adoracja z nowenną zakończona uroczystym błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.
  6. W piątek o godz. 7.00 rano wyjeżdżamy na pielgrzymkę dziękczynną błagalną do Niepokalanowa, Rybna i Szymanowa. Osoby, które się zapisały, a nie potwierdziły prosimy żeby to uczyniły dzisiaj po Mszy Świętej, są jeszcze wolne miejsca. Prosimy wszystkich uczestników o punktualność. Msza Święta w Niepokalanowie będzie w Kaplicy Świętego o. Maksymiliana Kolbego o godz. 12.00.
  7. W piątek o godz. 18.00 będzie Msza Św. z okazji 11 listopada. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa.
  8. W przyszłą niedzielę przeżywamy wspomnienie Matki Bożej Pompejańskiej. Różaniec będzie odmawiany o godz. 8.00 (pół godziny przed Mszą Świętą). Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego ośrodka duszpasterskiego oraz w intencji naszych bliskich zamarłych. W dzień powszedni różaniec za zmarłych o godz. 17.30.
  9. W sobotę zbiórka dla kandydatów i ministrantów o godz. 10.00. Prośba do kandydatów i ministrantów, żeby wybrali w tygodniu dwa dyżury do służby przy ołtarzu. Kandydatów prosimy o obecność na zbiórkach i Eucharystii, jest to czas przygotowania do uroczystych obłóczyn ministranckich, które pragniemy uczynić w IV niedzielę adwentu 18 grudnia. Prosimy rodziców kandydatów o dopilnowanie dyżurów. Wcześniej będziemy chcieli wziąć od kandydatów wymiar na komże.
  10. Scholka parafialna zaprasza nowe osoby do śpiewania na Mszy Świętej dziecięcej, próby będą uzgodnione z szefostwem zespołu.
  11. Termin spotkania formacyjnego dla kandydatów do bierzmowania został zmieniony na niedzielę 20 listopada po Mszy Świętej o godz. 10.00.
  12. Zachęcam do zamawiania intencji na miesiąc grudzień oraz na przyszły rok. Można również zamawiać gregorianki.
  13. Od I niedzieli adwentu 27 listopada będzie zmiana godzin Mszy Świętych, jedną Mszę Św. chcemy dodać. Msze Święte będą o godz. 8.00 i 9.30 dla dorosłych oraz o 11.00 dla dzieci. O godz. 9.00 będzie odmawiany różaniec. Prosimy osoby dorosłe, żeby wybierały ranne godziny, udostępniamy dzieciom możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 11.00. W planie będzie również wieczorna Msza Święta, ale poinformujemy w późniejszym czasie.
  14. W przyszłą niedzielę 13 listopada jestem zaproszony na zbiórkę do parafii św. Wincentego a Paulo na Bródno, ks. Przemysław będzie mnie godnie zastępował w naszej kaplicy.
  15. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI niedziela zwykla

  1. Dziękuję osobom, które porządkowały teren naszego ośrodka po uroczystości poświęcenia placu i Krzyża. Serdeczne dziękuję p. Tomaszowi i Małgorzacie, Michałowi, Teresie, Renacie, Danusi, Barbarze, Bogdanowi, Robertowi, Wiesławowi, Grzegorzowi, Adamowi, Piotrowi, Teresie i innym osobom, które znalazły czas. Za każdy gest pomocy i życzliwości bardzo Wam kochani dziękuję.
  1. Przyjmuję na wypominki jednorazowe na 2 listopada, a także na wypominki roczne, które będą wyczytywane już 7 i 14 listopada o godz. 17.30; o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych we Mszy Świętej zbiorowej.
  1. W poniedziałek ostatni dzień nabożeństwa różańcowego i ogłoszenie wyników ze zbieranych obrazków dla dzieci. Dla najlepszych przewidywane są nagrody. Plansze różańcowe proszę dostarczyć najpóźniej do poniedziałku przed różańcem.
  1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej Kaplicy o godz. 8.30 i 10.00. O godz. 9.30 będzie odmówiony różaniec za zmarłych i za dusze w czyśćcu cierpiące, który rzez cały listopad będzie kontynuowany i prowadzony przez wspólnotę różańcową codziennie o godz. 17.30. W tym dniu 1 listopada Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się, choćby tylko w myśli za zmarłych; odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  1. W środę przeżywamy Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Msza Święta w naszej kaplicy wieczorem o godz. 18.00 poprzedzona o godz. 17.00 uroczystym nabożeństwem za zmarłych, z wyczytywaniem wypominek jednorazowych. W tym dniu udziela się odpustu wiernym, którzy nabożnie nawiedzą kościół lub kaplicę i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga; odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
  1. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji kapłanów i nowe powołania do służby Bożej, po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie, zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  1. W piątek od godz. 9.00 rano będę nawiedzał chorych. Proszę o zgłaszanie chorych po Mszy Świętej w zakrystii. Spowiedź w tym dniu będzie od godz. 16.30. W każdy piątek miesiąca od godz. 9.00 do wieczora zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich tych, którzy dysponują czasem do wspólnej modlitwy.
  1. W sobotę zbiórka kandydatów i ministrantów o godz. 10.00, scholki o godz. 11.00 w małej salce w domku. Msza Święta wieczorna o godz. 18.00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy Świętej Adoracja w ciszy do godz. 20.00 i nabożeństwo pierwszej soboty połączone z Apelem Jasnogórskim.
  1. W niedzielę 6 listopada o godz. 8.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych z naszego ośrodka. Intencja dla kół różańcowych o potrzebne łaski dla naszego ośrodka duszpasterskiego. Po Eucharystii krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 10.00 uroczysta Msza Święta z udziałem dzieci, które przebiorą się za wybranego przez siebie świętego. Po ogłoszeniach ogłosimy najlepsze miejsca na pokazaną przez dzieci sylwetkę świętego. Po Eucharystii spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
  1. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w pierwszej organizowanej pielgrzymce dziękczynnej, zaplanowanej na 11 listopada do Niepokalanowa i Rybna, zapisy po każdej Mszy Świętej u mnie w zakrystii. Zaproszenie jest umieszczone na drzwiach kaplicy i przy bramie. Koszt 50 zł. Wyjazd sprzed kaplicy o godz. 7.00 rano. Powierzymy nasze sprawy rodzinne i budowę naszej nowej świątyni Matce Bożej Niepokalanej. Zachęcam do zaplanowania czasu i wspólnej duchowej integracji.
  1. Zachęcam do zamawiania intencji na miesiąc listopad i grudzień oraz na przyszły rok. Można również zamawiać gregorianki.
  1. Spotkanie informacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 13 listopada po Mszy Świętej o godz. 10.00, serdecznie zapraszam młodzież, która zaczęła przygotowania.
  1. Dziękuję ofiarodawcom za zakupienie do naszej Kaplicy Obrazu Św. Jana Pawła II i dywanu pod główny ołtarz. Bóg zapłać za dar serca.
  1. W naszym ośrodku duszpasterskim powstaje nowa wspólnota Caritas, w którą zaangażowało się wiele osób: p. Jadwiga Gers, Jerzy Jabłoński, Mikołaj Świderski. Bardzo dziękuję za to powstające dzieło, które będzie wspierać rodziny najuboższe z naszego ośrodka. Zapraszamy chętne osoby do współpracy.
  1. Ks. Arcybiskup Henryk Hoser, Biskup Warszawsko – Praski, wyraził zgodę na kontynuowanie zbiórki pieniężnej przed kościołem parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie oraz na terenie cmentarza parafialnego na Tarchominie w dniach od 29 października do 1 listopada na cel renowacji zabytkowych nagrobków niniejszego cmentarza. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego szlachetnego celu po Mszy Świętej.
  1. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
1 54 55 56

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97