Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI niedziela zwykla

 1. Dziękuję osobom, które porządkowały teren naszego ośrodka po uroczystości poświęcenia placu i Krzyża. Serdeczne dziękuję p. Tomaszowi i Małgorzacie, Michałowi, Teresie, Renacie, Danusi, Barbarze, Bogdanowi, Robertowi, Wiesławowi, Grzegorzowi, Adamowi, Piotrowi, Teresie i innym osobom, które znalazły czas. Za każdy gest pomocy i życzliwości bardzo Wam kochani dziękuję.
 1. Przyjmuję na wypominki jednorazowe na 2 listopada, a także na wypominki roczne, które będą wyczytywane już 7 i 14 listopada o godz. 17.30; o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych we Mszy Świętej zbiorowej.
 1. W poniedziałek ostatni dzień nabożeństwa różańcowego i ogłoszenie wyników ze zbieranych obrazków dla dzieci. Dla najlepszych przewidywane są nagrody. Plansze różańcowe proszę dostarczyć najpóźniej do poniedziałku przed różańcem.
 1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszej Kaplicy o godz. 8.30 i 10.00. O godz. 9.30 będzie odmówiony różaniec za zmarłych i za dusze w czyśćcu cierpiące, który rzez cały listopad będzie kontynuowany i prowadzony przez wspólnotę różańcową codziennie o godz. 17.30. W tym dniu 1 listopada Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się, choćby tylko w myśli za zmarłych; odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
 1. W środę przeżywamy Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Msza Święta w naszej kaplicy wieczorem o godz. 18.00 poprzedzona o godz. 17.00 uroczystym nabożeństwem za zmarłych, z wyczytywaniem wypominek jednorazowych. W tym dniu udziela się odpustu wiernym, którzy nabożnie nawiedzą kościół lub kaplicę i odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga; odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
 1. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji kapłanów i nowe powołania do służby Bożej, po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie, zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 1. W piątek od godz. 9.00 rano będę nawiedzał chorych. Proszę o zgłaszanie chorych po Mszy Świętej w zakrystii. Spowiedź w tym dniu będzie od godz. 16.30. W każdy piątek miesiąca od godz. 9.00 do wieczora zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich tych, którzy dysponują czasem do wspólnej modlitwy.
 1. W sobotę zbiórka kandydatów i ministrantów o godz. 10.00, scholki o godz. 11.00 w małej salce w domku. Msza Święta wieczorna o godz. 18.00 w intencji wynagrodzenia Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy Świętej Adoracja w ciszy do godz. 20.00 i nabożeństwo pierwszej soboty połączone z Apelem Jasnogórskim.
 1. W niedzielę 6 listopada o godz. 8.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych z naszego ośrodka. Intencja dla kół różańcowych o potrzebne łaski dla naszego ośrodka duszpasterskiego. Po Eucharystii krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 10.00 uroczysta Msza Święta z udziałem dzieci, które przebiorą się za wybranego przez siebie świętego. Po ogłoszeniach ogłosimy najlepsze miejsca na pokazaną przez dzieci sylwetkę świętego. Po Eucharystii spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.
 1. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w pierwszej organizowanej pielgrzymce dziękczynnej, zaplanowanej na 11 listopada do Niepokalanowa i Rybna, zapisy po każdej Mszy Świętej u mnie w zakrystii. Zaproszenie jest umieszczone na drzwiach kaplicy i przy bramie. Koszt 50 zł. Wyjazd sprzed kaplicy o godz. 7.00 rano. Powierzymy nasze sprawy rodzinne i budowę naszej nowej świątyni Matce Bożej Niepokalanej. Zachęcam do zaplanowania czasu i wspólnej duchowej integracji.
 1. Zachęcam do zamawiania intencji na miesiąc listopad i grudzień oraz na przyszły rok. Można również zamawiać gregorianki.
 1. Spotkanie informacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 13 listopada po Mszy Świętej o godz. 10.00, serdecznie zapraszam młodzież, która zaczęła przygotowania.
 1. Dziękuję ofiarodawcom za zakupienie do naszej Kaplicy Obrazu Św. Jana Pawła II i dywanu pod główny ołtarz. Bóg zapłać za dar serca.
 1. W naszym ośrodku duszpasterskim powstaje nowa wspólnota Caritas, w którą zaangażowało się wiele osób: p. Jadwiga Gers, Jerzy Jabłoński, Mikołaj Świderski. Bardzo dziękuję za to powstające dzieło, które będzie wspierać rodziny najuboższe z naszego ośrodka. Zapraszamy chętne osoby do współpracy.
 1. Ks. Arcybiskup Henryk Hoser, Biskup Warszawsko – Praski, wyraził zgodę na kontynuowanie zbiórki pieniężnej przed kościołem parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie oraz na terenie cmentarza parafialnego na Tarchominie w dniach od 29 października do 1 listopada na cel renowacji zabytkowych nagrobków niniejszego cmentarza. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego szlachetnego celu po Mszy Świętej.
 1. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97