Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zawierzmy nasze rodziny i naszą parafię Jezusowi Chrystusowi.
 2. Dziękuję za pomoc przy malowaniu salki małego domu i plebanii p. Barbarze, Bogdanowi, Robertowi, Tomaszowi, Małgorzacie, Renacie, Teresie, Czesławie, Zbigniewowi, Michałowi. Bóg zapłać za okazaną i życzliwość.
 3. W poniedziałek przeżywamy Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 4. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
 5. W środę modlimy się w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcam do przynoszenia intencji, ofiary składamy do puszki wystawionej przed krzyżem.
 6. Zbiórka dla ministrantów już od przyszłej soboty, ze względu na Kolędę, będzie o godz. 8.30. Kandydatów prosimy żeby przynieśli dwa zdjęcia do legitymacji ministranckiej i dyplomu.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent czas oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa. Rozpoczną się Msze Święte roratnie codziennie o godz. 7.00 rano. Różaniec będzie odmawiany pół godziny przed Eucharystią. Wypominki za zmarłych, będą połączone z różańcem przed Mszą Świętą.
 8. Wieczorne Msze Święte dodatkowo będą o godz. 18.00 w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcam wszystkie dzieci do przychodzenia rano z lampionami na Mszę Świętą Roratnią, proszę również rodziców o zatroszczenie się o swoje dzieci, byśmy razem mogli się dobrze przygotować do Bożego Narodzenia. Dzieci będą otrzymywać codziennie naklejki, dla gorliwych i solidnych będzie niespodzianka. Warto poświęcić czas dla Jezusa.
 9. Przypominam, że można zamawiać Msze Święte na miesiąc styczeń i gregorianki na przyszły rok.
 10. Już od przyszłej niedzieli adwentu 27 listopada, będzie zmiana godzin Mszy Świętych. Msze Święte będą o godz. 8.00, 9.30, dla dorosłych i 11.00 dla dzieci. Prosimy osoby starsze, żeby wybierały ranne godziny, umożliwiamy dzieciom uczestnictwo we Mszy Świętej o godz. 11.00.
 11. W przyszłą niedzielę jestem zaproszony na zbiórkę do parafii św. Faustyny na Bródno, ta parafia została wyznaczona, by nas wspomagać. Proszę w tym czasie moi drodzy o modlitwę.
 12. Wielu z nas w dzieciństwie nie mogło doczekać się świąt, wyjątkowego nastroju, upominków. Niestety nie wszystkie dzieci tego doświadczają. Pragniemy zorganizować „prezent z nieba” – zbiórkę żywności nie psującej się na święta dla dzieci i osób chorych i biednych z naszego ośrodka duszpasterskiego. Żywność przynośmy przed Mszą Świętą do zakrystii do 15 grudnia, później wolontariusze w specjalnych paczkach będą rozwozić osobom potrzebującym i biednym dzieciom.
 13. Moi drodzy, już od przyszłej soboty 26 listopada wyruszam na wizytę duszpasterską. W czasie tegorocznej kolędy pragnę ze wszystkimi się zapoznać, porozmawiać, zachęcić do tworzenia nowej parafii, którą dane nam w roku Miłosierdzia Bożego organizować. Rozpoczynamy gromadzenie funduszy na rozpoczęcie prac zagospodarowania przestrzennego, projektu plebani z tymczasową kaplicą na parterze plebanii i projektu kościoła. Na ten cel przeznaczamy wszystkie ofiary zebrane w czasie kolędy. Koszty będą duże. Naszym marzeniem jest to, aby te prace rozpocząć wiosną, ale jestem świadomy, że będzie to dla nas ogromny wysiłek finansowy. Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc, poprzez przekazanie dowolnej ofiary na cel rozpoczęcia prac. Proszę wszystkich, także tych, którzy nie są w stanie udzielić wsparcia materialnego o modlitwę za mnie i za całą nasza wspólnotę. Rozkład kolędy będzie na stronie naszej parafii i na drzwiach kaplicy.

 

W najbliższym tygodniu wizyta duszpasterska:

 • 26 listopada 2016 (sobota) od godz. 9.00 ul. Delfina, Zarzecze, Konwaliowa i Zabłocka
 • 28 listopada 2016 (poniedziałek) od 16.30 – ul. Szczupacza 11 i 11A
 • 29 listopada 2016 (wtorek) od 16.30 – ul. Szczupacza 11B i 11C
 • 30 listopada 2016 (środa) od 16.30 – ul. Laurowa 35
 • 1 grudnia 2016 (czwartek) od 16.30 – Laurowa 37
 • 2 grudnia 2016 (piątek) od 16.30 – Myśliborska 18A
 • 3 grudnia 2016 (sobota) od 9.00 – Myśliborska 18

 

Do wizyty duszpasterskiej należy przygotować:

 • stół nakryty białym obrusem,
 • krzyż – znak naszej wiary,
 • dwie świece – znak, że Jezus jest dla nas światłem i Nauczycielem, którego słuchamy i naśladujemy,
 • wodę święconą i kropidło – znak chrztu świętego, którą pokropieni mamy sobie przypomnieć, że jesteśmy dziećmi Bożymi,
 • różaniec – znak, że w domu praktykowana jest modlitwa,
 • Pismo Święte – znak, że mamy w domu i czytamy Słowo Boże,
 • dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii,
 • na drzwiach domu piszemy kredą K + M + B 2017,  jest to widoczny znak dla księdza, że w tym domu mieszkają katolicy i pragną przyjąć go po kolędzie.

 

Przebieg kolędy:

 • piękna jest tradycja, jeżeli po księdza się wychodzi lub poprosić sąsiada o przyprowadzenie go do naszego domu,
 • w czasie kolędy wyłączamy telewizor lub radio,
 • przedmioty religijne, które chcemy poświęcić kładziemy na stole,
 • domownicy z całą rodziną biorą udział we wspólnej modlitwie, gdy ksiądz pokropi nas wodą święconą czynimy znak krzyża,
 • po zakończeniu kolędy odprowadzamy księdza do sąsiada,
 • jest czas Bożego Błogosławieństwa.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97