Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 Msza Święta patronalna kółka stanowego św. Ojca Pio. Po komunii będzie zawierzenie wspólnoty, a po Mszy Świętej przyjmiemy nową wspólnotę św. Ojca Pio, która każdego dnia 23 miesiąca będzie spotykała się na modlitwie.
 2. Dzisiaj Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 i uroczystą Mszą Świętą rozpoczniemy, symbolicznym zapaleniem świecy Maryjnej zaczniemy tygodniowe Jerycho różańcowe, które będzie trwało do 30 września. Grupy naszych wspólnot mają wyznaczone godziny adoracji. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tym czuwaniu modlitewnym. Główna intencja jest za naszą parafię i nasze rodziny. Program jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z kaplicy, jak również na naszej stronie parafialnej. Włączmy się moi drodzy i zarezerwujmy ten czas dla Boga Na stoliku tak jak w ubiegłym roku będzie można pisać intencje jerychowe, które będą odczytywane podczas Mszy Świętej po Apelu Jasnogórskim .Jeszcze raz wszystkich zapraszamy od przyszłej niedzieli do uczestnictwa. To jest, moi drodzy, szczególny czas łaski dla całej naszej parafii, skorzystajmy z tych Bożych darów i zarezerwujmy chociaż jedną godzinę dziennie. Msze Święte codziennie w czasie Jerycha będą o godz. 7.00, 18.00 i 21.00, o godz. 6.00 godzinki, 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 21.00 Apel Jasnogórski i Msza Święta zbiorowa we wszystkich intencjach, o godz. 3.00 w nocy droga krzyżowa, pozostałe godziny ustalone są przez wspólnoty.
 3. W środę zapraszamy przed Mszą Świętą na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek po Mszy Świętej do kancelarii zapraszam rodziny, które pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu październiku, proszę przynieść skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
 5. W sobotę przeżywamy rocznicę Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie – Pradze.
 6. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 2200zł, ul. Modlińska domy jednorodzinne 400zł, Kółko św. Ojca Pio 130zł, Serdeczne Bóg zapłać.
 7. Od tej niedzieli zapisujemy nową grupę kandydatów do sakramentu bierzmowania. Prosimy, żeby młodzież klas VIII i III klasy gimnazjalnej przyniosła metrykę chrztu, zaświadczenie od katechety, że chodzi na religię Ci, którzy są spoza parafii prosimy, żeby przynieśli od ks. proboszcza pozwolenie na przygotowywanie się w naszej parafii. Przy zapisie będziemy wręczali indeksy i katechizm.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci komunijne i rocznicowe na Mszę Świętą, w czasie której poświęcimy różańce i wręczymy po komunii, by dzieci mogły od pierwszego października uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych. Wszystkie dzieci już dziś zapraszamy, by uczestniczyły przez miesiąc w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30. Będziemy rozdawać jak w ubiegłym roku naklejki, na zakończenie dla najlepszych będą nagrody.
 9. Zapraszamy wszystkich na drogę różańcową ekstremalną z par. św. Mateusza Ewangelisty z ul. Ostródzkiej do naszej parafii. Droga liczy 20 km, rozpocznie się 5 października Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bp Romulada Kamińskiego, po Mszy Świętą w dwudziestoosobowych grupach będziemy przechodzić do rozmieszczonych tajemnic. Półgodzinne przystanki będą w par. św. Szczepana, św. Jadwigi, przy kapliczce na ul. Życzliwej, o godz. 7.00 rano zakończymy nocną drogę Mszą dziękczynną w naszej kaplicy, zapraszamy.
 10. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Na czym polega czyszczenie czyśćca wyjaśnia brat Roman Rusek, Dlaczego w wielu polskich szkołach brakuje nauczycieli religii i jak sobie z tym radzić, Co zastanie papież Franciszek podczas swojej pielgrzymki do Litwy, Łotwy i Estonii.
 11. Życzymy wszystkim pogodnego, i owocnego modlitewnego tygodnia w czasie trwania Jerycha różańcowego, skorzystajmy z tego czasu.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97