Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów i kierowców.
 2. We wtorek wspominamy św. Jakuba Apostoła.
 3. W środę 26 lipca przeżywamy świętych Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną w czasie, której będziemy po komunii świętej zawierzać kółko rodzinne pod patronatem tych świętych.
 4. W piątek wspominamy w liturii św. Charbela, zapraszamy na Mszę Świętą z uroczystym błogosławieństwem i modlitwą tego patrona.
 5. Bardzo dziękuję osobom, które zbierały w tym tygodniu ofiary na kościół: Osoby, które wpłaciły na konto 420 zł, z ul. Myśliborskiej 44B – 174 zł, Myśliborskiej 64D – 100 zł, Myśliborskiej 64 A i B – 150 zł, Kasztanowej domki jednorodzinne – 380 zł. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom bardzo dziękuję.
 6. W przyszły piątek po Mszy Świętej spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną ochrzcić dzieci w miesiącu sierpniu. Prosimy przynieść skrócony akt urodzenia i dane osobowe chrzestnych.
 7. W sobotę wspominamy w liturgii św. Martę.
 8. W najbliższą niedzielę 30 lipca jadę na zaproszenie ks. Dziekana Mieczysława do Ostrowi Mazowieckiej par. Chrystusa Króla. Będzie mnie zastępował ks. Łukasz, który dzisiaj nam posługuje.
 9. Bardzo zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”, są ciekawe artykuły min: Czy w Polsce mamy kryzys demokracji czy tylko panikę elit, które uznają, że państwo to one?, Dlaczego gdy młodzież woła o miłość, my podsuwamy im antykoncepcję? Dlaczego w Portugalii doszło do gigantycznych pożarów lasów?, Co zrobić, żebyśmy za odę na opalanie nie płacili życiem i zdrowiem.
 10. Moi drodzy, w środę 2 sierpnia o godz. 17.30 rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja Figury Św. Michała Archanioła z Gargano, która potrwa do następnego dnia do uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym dniu obchodzimy również wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Bardzo bym prosił moi drogich parafian byśmy na to spotkanie przygotowali się modlitewnie. Jest to dla całej parafii czas łaski i wielkich darów, trzeba tylko znaleźć czas na modlitwę. Pragniemy już od jutrzejszego dnia od godz. 17.30 przed wystawionym Sakramentem, na wspólnym różańcu i specjalnej modlitwie do św. Michała Archanioła prosić go o wstawiennictwo i wzywać Jego pomocy w różnych intencjach. Na pewno każdy z nas ma wiele intencji, które pragnąłby zostały rozwiązane.
 11. Nawiedzenie Figury św. Michała rozpocznie się o godz. 17.30. O godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta, po której będzie specjalny program czuwania do 22.00 przygotowany przez ks. Kustosza Rafała michalitę. Od godziny 7.00 następnego dnia będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa prywatna. O godz. 10.00 będzie sprawowana Msza Święta dla chorych i cierpiących. Dobrze by było przywieść chore osoby by skorzystały z tych wielkich darów. O godz. 12.00 – modlitwa różańcowa połączona z różańcem, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie dzieci i młodzieży naszej parafii ze specjalnym błogosławieństwem i wstawiennictwem św. Michała Archanioła, o 17.30 różaniec w intencji parafii i uroczysta Msza Święta pożegnalna Figury św. Michała. Moi drodzy wiem, że to jest czas wakacji, prosił bym bardzo na swoich osiedlach, ulicach powiadomić innych by mogli uczestniczyć w tym w czasie doby nawiedzenia.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97