Ogłoszenia duszpasterskie  – XIII  Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii Warszawie Aleksandrowie powierzajmy ofiarodawców którzy wspierają budowę naszej świątyni.
  2. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc lipiec – o dobry i pozytywny przebieg prac związanych z elewacją plebanii i kościoła.
  3. Dziękuję ks. Mariuszowi i opiekunom p. Annie i Piotrowi za organizowanie wyjazdu wakacyjnego w góry do Zieleńca i opiekę nad dziećmi. Bóg zapłać.
  4. Jutro wspominamy w liturgii św. Tomasza Apostoła. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Wspominamy w tym dniu Bł Marie Teresę Ledóchowską.
  6. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej porannej zapraszamy wszystkich na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu. Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.
  7. W sobotę wspominamy św. Jana z Dukli, prezbitera.
  8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2900zł., os Przaśna 16.18. Kasztanowa 4,6 – 340zl., ul. Myśliborska 42 – 110zł., Bóg zapłać.
  9. Rozpoczęliśmy poważną pracę nad elewacją budynku plebanii, rusztowania są już postawione i zabezpieczone. W kościele układana jest posadzka marmurowa na chórze i schodach, malujemy kościół i plebanię, panowie od stolarki zakładają w plebanii drzwi, montowanie potrwa do wtorku. Po niedzieli przywieziony zostanie transport płytek podłogowych drewnianych, zapłaciliśmy 30 000zł., Przyjechał kolejny transport materiałów do elewacji, za drugą ratę trzeba będzie zapłacić w przyszłym tygodniu 50 000zł., III rata czeka nas pod koniec lipca, są to kolosalne sumy które są rozłożone na raty ze względu na brak funduszy, a całą bryłę trzeba ocieplić. Są wykonywane są inne prace, które na bieżącą regulowane, czeka nas do zapłaty robocizna i zakładanie drzwi – 65 000zł., przy elewacji wykonywane są prace przy przełożeniu rur od deszczówki i prace przy odgromieniu budynku. Zamówiliśmy żyrandole do kościoła, a według projektu jest ich 34, które będą gotowe w połowie sierpnia, w połowie lipca będą montowane balustrady na schodach w plebanii i chórze. Te prace są w najbliższym czasie zaplanowane, jak widzimy jest bardzo dużo i musimy robić według naszych zamiarów i z rozwagą, chciałbym wszystkim powiedzieć że rynek z materiałami i cenami bardzo mocno się zmienił kolosalnie jak rozpoczynaliśmy budowę na pewno było o wiele łatwiej i spokojniej. Dlatego powtarzam że jesteśmy w nietypowej sytuacji i trzeba powiedzieć że to jest wielki trud wykończyć to wielkie dzieło budowy kościoła i plebanii, i tak trzeba to podzielić na etapy bo nie da się przeskoczyć pewnych spraw, myślę że każdy doskonale wie że są to nie łatwe czasy na jakiekolwiek inwestycje. Zawierzamy moi drodzy budowę naszym patronom i w dalszym ciągu prosimy o ofiarodawców i darczyńców żeby pomogli nam w tym wspólnym budowaniu Świątyni. Wam moi drodzy którzy w jakikolwiek sposób pomagacie w budowie z serca wam dziękuje.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Zdrada i co dalej? Jakimi sprawami zajmować się będą uczestnicy październikowego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na Watykanie, w którym uczestniczyć będą także świeccy.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97