Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła

  1. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc luty – o potrzebne łaski dla naszej parafii.
  2. Jutro przed Mszą Świętą wypominki za zmarłych. Jutro w liturgii wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę.
  3. W środę dzień imienin Biskupa Romualda naszego pasterza diecezji. Pamiętajmy o nim w tym dniu w naszej modlitwie. Zapraszamy wieczorem, jak w każdą środę, na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 1100zł, mieszkańcom z ul. Myśliborskiej – 62A,B,C,D – 270zł, p. Krzysztof – złożył ofiarę 3000 zł, w podzięce za szczególne łaski. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom Bóg zapłać.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. O godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin, które przyjmowały Obraz Matki Bożej Pompejańskiej na ulicy Familijnej, Portowej i Osiedlu Portowa 17. Po komunii będzie podziękowanie i zawierzenie tych rodzin. Po Eucharystii Obraz uroczyście przeprowadzimy na Osiedle Szczupacza 11. Zapraszamy rodziny z tych bloków do wspólnej modlitwy i przywitania przed pierwszą klatką. O godz. 9.30 na Mszy Świętej przyjmiemy nowopowstałe kółko różańcowe św. Bernardetty i nowe osoby, które doszły w ostatnim czasie do kół różańcowych. Obrzęd przyjęcia odbędzie się po komunii Świętej. O godz. 17.00 na Mszę Świętą zapraszamy dzieci klas III A i B wraz z rodzicami na kolejne formacyjne spotkanie przygotowujące do Komunii Świętej. W tym dniu dzieci otrzymają poświęcone medaliki. Zapraszamy i przypominamy, żeby dostarczyć metrykę chrztu.
  6. W niedzielę będziemy gościć pana Jakuba ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, który będzie głosił na zakończenie Mszy Świętej świadectwo. O godz. 19.00 po ostatniej Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z półgodzinną modlitwą uwielbienia i z namaszczeniem chorych.
  7. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Przychodzę by służyć – O dwóch znanych w Polsce siostrach, dla których wspólnota powołania jest ważniejsza od więzów krwi, – O niewytłumaczalnych naukowo zjawiskach, które dokonały się za sprawą s. Łucji – ostatniej wizjonerki z Fatimy, – ciekawy tytuł artykułu: Świat do góry nogami – w Niemczech w ramach karnawału na platformie obwożono monstrancje, w której zamiast hostii umieszczono kufel z piwem – o skandalicznym pomieszaniu u naszych zachodnich sąsiadów pisze Anna Meetschen.
  8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Teofil Romanik z ul. Laurowej powierzmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97