Ogłoszenia duszpasterskie  – III Niedziela Zwykła

  1. Przemek jest dzisiaj z posługą w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce, a ks. Mariusz w par. Miłosierdzia Bożego na Saskiej Kępie w Warszawie, powierzajmy w naszej modlitwie kapłanów i ofiarodawców budującej się naszej Świątyni.
  2. Dziś obchodzona jest niedziela Słowa Bożego, trwa modlitewny tydzień o Jedność chrześcijan, jutro Msza Święta o godz. 18.00 wspólnoty św. Ojca Pio i modlitwy przed Jego Relikwiami.
  3. W środę przeżywamy Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do Błogosławionego Bartola Longo.
  4. W sobotę zapraszamy na godz.18.00 pary przygotowujące się do sakramentu małżeństwa, po Mszy odbędzie się kolejna nauka przedmałżeńska. W tym dniu wspominamy w liturgii św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Rodziny które pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu lutym prosimy żeby przyniosły do kancelarii skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
  5. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4400zl.,Bóg zapłać. po niedzieli kontynuujemy zbiórkę w poszczególnych Osiedlach na budowę naszej Świątyni.
  6. Dziękujemy rodzinom które przyjmowały nas w ubiegłym tygodniu, za miłą atmosferę, oraz złożone ofiary na budowę Kościoła. Dziękuje kapłanom Eugeniuszowi, o. Andrzejowi i Mariuszowi w czasie tegorocznego kolędowania. Chciałbym dzisiaj podsumować naszą wizytę duszpasterską: Parafia nasza rozrasta się jest nas blisko 5600 osób liczba wzrosła o 600 osób, przyjęło nas w czasie kolędy 1200 rodzin – 37%., zebraliśmy w czasie kolędy na dalsze prace w świątyni 88 000zł., coraz więcej jest mieszkań wynajmowanych, osoby które wynajmują nie są związane z życiem parafialnym, ponad 150 rodzin jest z innego obrządku, ponad 100 rodzin jest cudzoziemców i ponad 150 rodzin deklaruje się jako niewierzący, niepraktykujących i to niestety jest smutne ale powinno nas mobilizować do modlitwy żeby odnalazły swoją drogę do Boga. Z ulic jednorodzinnych najlepiej wypadła ulica Przaśna 90 %, z Osiedli:  60% – bloki Ku Rzece 9A i Myśliborska 26, 50% bloki Ku Rzece 9B, Modlińska 73A, bloki wojskowe 40%, inne poniżej 40%,  najsłabsza frekwencja 15 % na os. Laurowa 35,37 i 20% Myśliborska 18,62,64, Modlińska 65,67 os. Myśliborska 42 i 44, Płużnicka 2AiB, ale jest to również spowodowane że mieszkań jest dużo pod wynajem, bardzo dużo jest obcokrajowców, sporo osób zamieszkuje tylko na krótki czas, często zmieniają się lokatorzy, jest duża rotacja. W tym roku doszło 6 nowych bloków, wiele rodzin szykuje swoje mieszkania, pomału się przeprowadzają, 12 % w tych blokach nas przyjęło, większość to rodziny z małymi dziećmi, ale również pary które przygotowują się do ślubu. Powstaje duże Osiedle blisko ulicy Płużnickiej tam powstała nowa ulica Trakt Nadwiślański która będzie w niedługim czasie połączona z ulicą Płużnicką, czyli będzie lepszy dojazd i ma być połączona z ulicą Życzliwą,  na tym osiedlu w przyszłym roku dojdzie 8 bloków, przy Osiedlu Ku Rzece będzie budowany w tym roku nowy Żłobek dla małych dzieci.  
  7. Pragnę jeszcze raz podziękować za wielką życzliwość, serdeczność i troskę przy budowie naszej Świątyni, troszczmy się również o ducha naszych wspólnot, zachęcam byśmy bardziej otwierali się na siebie  i wnosili w tą wspólnotę pokój, dobro i radość, zachęcam do współpracy i pomocy przy budowaniu naszej Świątyni ale również tej duchowej wspólnoty, która jest bardzo ważna w życiu duszpasterskim i naszym rodzinnym. Dziękuje osobom, które aktywnie uczestniczą w życiu parafialnym. Każdy bez wyjątku jest wielkim darem. Dziękujemy za wasze różne pytania, rozmowy i waszą postawę głębokiej wiary która jest dla nas kapłanów świadectwem. Niejednokrotnie byliśmy mile zaskoczeni, podbudowani przygotowaniem do wizyty duszpasterskiej, oczekiwaniem i przyjazną atmosferą.  Sporo rodzin  w tym roku zgłosiło się na dodatkowy termin co tez świadczy o wielkiej kulturze osobistej. Widzieliśmy że całe rodziny oczekiwały na błogosławieństwo, życzymy wam moi drodzy byście z odwagą otwierali się głos Chrystusa, który jest obecny w sakramentach świętych i przekazywali świadectwo wiary w swoich środowiskach tam gdzie mieszkacie. 

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97