Ogłoszenia duszpasterskie  – Uroczystość Bożej Rodzicielki

  1. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc styczeń – o pokój w naszych rodzinach i na całym świecie.
  2. W piątek przeżywamy Uroczystość Trzech Króli, na każdej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy, po przyjściu do domu oznaczamy drzwi naszych domów na znak że przyjęliśmy Jezusa. Dzieci prosimy żeby przebrali się za pasterzy, królów po Mszy Świętej przejdziemy w małym Orszaku wokół naszej kaplicy. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Taca przeznaczona jest na misje święte. W sobotę zapraszamy na Msze Święta o godz. 18.00 narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, po Mszy Świętej rozpoczniemy wieczernik pompejański zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  3. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3555zł., Bóg zapłać. Trwają prace przy tynkowaniu naszej świątyni, w ubiegłym tygodniu wykonywane były prace przy głównej ścianie ołtarzowej.
  4. Dziękujemy rodzinom, które przyjmowały kapłanów w ubiegłym tygodniu, za miłą atmosferę i złożone ofiary. Bóg zapłać.

Plan wizyty duszpasterskiej:

2 stycznia 2023– poniedziałek od 16.30 – ul. Szczupacza 11.11A,11B,11C

3 stycznia 2023 – wtorek od 16.30 – ul. Myśliborska 72A i C,

4 stycznia 2023 – środę od 16.30 – ul. Myśliborska 72B,

5 stycznia 2023 – czwartek   od 16.30 – ul. Portowa 17.17A.17B,

7 stycznia 2023 – sobota – od 9.30 – Myśliborska 62 A,B,C,D,E i Kasztanowa 4 i 6

  1. Podsumowanie roku 2022Moi drodzy, nie był to łatwy rok z powodu rosnących cen. Dziękujmy Maryi i naszym patronom że przez cały rok trwały prace budowlane. Poraz pierwszy w naszej świątyni przeżywaliśmy w dwóch grupach pierwsze komunie święte, odpust parafialny, gościliśmy 9 czerwca Nuncjusza Apostolskiego Salwatore Penaczcio, który jest wielkim czcicielem Matki Bożej Pompejańskiej. Pragnę podziękować zaangażowanym osobom – łącznikom, którzy zbierają ofiary raz w miesiącu na osiedlach, jest to sezyfowa praca ale owocna, zebraliśmy: 116 119zł., darczyńcy przekazali 300 000, na konto ofiarodawcy i darczyńcy przesłali 503 600zł, 50% wspiera nas z innych parafii, ofiary podczas kolędy z ubiegłego roku 64 150. W tym roku z ks. Przemkiem i ks. Mariuszem byliśmy w 66 parafiach w naszej diecezji i poza naszą diecezję, dziękuję im za wielkie zaangażowanie i poświęcenie, zebraliśmy 499 371zł, pragnę podziękować wielu osobom a jest długa lista, które były na zbiórkach., za ich poświęcony czas. Bóg zapłać. Dziękuje wszystkim zaangażowanym współpracownikom: naszym kościelnym Adamowi, Pawłowi którzy wymieniają się co tydzień dyżurami, dziękujemy  braciom z totus za obsługę rannych mszy, naszym katechetom za współprace, organistom p. Krzysztofowi i p. Magdzie za prowadzenie chóru, scholki dziecięcej. Pragnę podziękować wspólnotom różańcowym za sprzątnie systematyczne kaplicy i wspieranie przy różnych uroczystościach, wspólnocie Totus Tuus wspólnocie św. Ojca Pio, jesteśmy wdzięczni za współpracę. Jest to wielkie wsparcie i dalej liczę na waszą pomoc, chęć i działanie.
  1. W roku 2022 – rozdaliśmy 29 tysiące komunii., ochrzciliśmy 72 dzieci o 14 mniej niż w ubiegłym roku, sporo rodzin wybiera swoje rodzinne parafię z różnych powodów, wydaliśmy sporo bo 47 pozwoleń na chrzest do innej parafii. Pogrzebów w naszej parafii było 2, jest wielka prośba żeby pierwsze kroki kierować do swojej parafii, przy wystawieniu zaświadczeń, dosyć często spotykamy odwrotność, albo sprawy są pomijane i dowiadujemy się dopiero przy  okazji kolędy że nasz parafianin odszedł i my nic nie wiemy, warto podać informacje. Poza parafią było pogrzebów 12, odeszło do Pana z naszej wspólnoty 14 parafian, w tym jedno 6 letnie dziecko. Pobłogosławiliśmy w tym roku tylko 4 pary do sakramentu małżeństwa. Licencji do ślubu poza parafią zostało wydanych 14 oraz 7 substytucji ogólnych pozwoleń. Do sakramentu chorych przystępowało w pierwszy piątek miesiąca 7 osób,  zapowiedzi w tym roku wygłosiliśmy 32., do I komunii w dwóch grupach przyjęło – 85 dzieci, do bierzmowania przystąpiło 84 młodych ludzi , 46 osób wpisało się do Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przyjęliśmy do grona bielanek 2 dziewczynki, coraz bardziej aktywnie działa schola parafialna dzięki systematycznym próbom i prowadzeniu p. Magdy, w wspólnocie jest 8 dziewcząt, – w tym roku przyjęliśmy 6 nowych ministrantów, jest 32 ministrantów, 7 lektorów, 2 ministrantów z ósmej klasy przygotowuje się do promocji lektorskiej. Aktywnie działa 20 kół różańcowych, tworzy się nowe kółko rodzinne 21 św. Jana Pawła II na pewno potrzeba jest od strony zelatorów pielęgnowania wspólnot, każdy odpowiada za swoją grupę, powinien mieć dobry kontakt ze swoimi członkami. Spotyka się w raz miesiącu grupa Ojca Pio trochę osób się wycofało, co uważam że tak nie powinno być, bo imiona zostały wysłane do Sanktuarium we Włoszech, * wspólnota Totus Tuus stara się pomagać i wspierać różne akcje, brakuje wciąż nowych braci, ale myślę że Bożą pomocą wymodlimy kolejnych. * Grupa Nowenny pompejańskiej jest bardzo oddana z czego bardzo się ciesz, nie trzeba przypominać o dyżurach, modlimy się o kolejne nowe osoby do modlitwy.
  2. Sprawy gospodarczo – budowlane: W tym roku zaczęliśmy od poważnej inwestycji zabezpieczenia dachu za materiały zapłaciliśmy w ubiegłym roku w grudniu 113 742 zł., za prace montażowe, ocieplenie, wykonanie attyk które trwały do kwietnia zapłaciliśmy razem 105 640, razem za dach zapłaciliśmy 219 382zl., Od marca rozpoczęliśmy wstawiać okna i drzwi, prace do grudnia, za  materiały i robociznę zapłaciliśmy 606 000zł., W kwietniu rozpoczęliśmy prace przy zakładaniu instalacji elektrycznej  i nagłośnienia, za te prace zapłaciliśmy 282 769zł., pod koniec sierpnia rozpoczęliśmy prace hydrauliczne wraz rozłożeniem spirali podłogowych, za materiały i prace zapłaciliśmy 82 500zł., Od 15 września rozpoczęliśmy prace tynkarskie w plebanii, obecnie trwają prace w Świątyni za materiały i robociznę do dnia dzisiejszego zapłaciliśmy 81 900zł.,  od 10 października zaczęliśmy prace przy posadzce prezbiterium, 22 grudnia zalaliśmy posadzki w plebani, za materiały i robociznę zapłaciliśmy 97 000zł., To był czas wielkiego wezwania, trudów i poświęceń.  Moi drodzy, na dzień dzisiejszy wydaliśmy od początku budowy – 4 741 611zł. W tym roku bieżącym wydalimy do dzisiejszego dnia na budowę kościoła i rozpoczęcie innych prac 1 419 606zł., Bogu niech będą dzięki za wszystkich ofiarodawców, darczyńców i parafie wspomagające. Pamiętamy o nich w naszej modlitwie i ofiarowanych Mszach Świętych.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97