Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj zapraszam na godz. 21.00 – Apelem Jasnogórskim i Mszą Świętą dziękczynną zakończymy nasze tygodniowe Jerycho Różańcowe. Pragnę podziękować wszystkim grupom z naszej parafii za poszczególne godziny adoracji i modlitwę. Był to szczególny czas łaski. W czasie Apelu będziemy prosić na Mszy Świętej o owoce Jerycha dla naszej parafii.
  2. Jutro rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe, które będzie trwało cały październik. Zapraszamy dzieci i dorosłych na godz. 17.30. Różaniec będzie dołączony do nowenny pompejańskiej. Po nabożeństwie dzieci będą otrzymywać naklejki. Dla najlepszych na zakończenie października będą nagrody.
  3. Jutro przed Mszą Świętą będziemy modlić się w wypominkach za zmarłych. W czasie Mszy Świętej będziemy się modlić za kółko rodzinne św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Po komunii będzie zawierzenie wspólnoty. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej będziemy modlić się za kółko rodzinne św Franciszka z Asyżu. Po komunii będziemy zawierzać całą wspólnotę Maryi, po Mszy adoracja z modlitwą uzdrowienia.
  4. W piątek od godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Świętej. Od. 9.00 będę odwiedzał chorych, od 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa, na Mszy Świętej będziemy modlić się za kółko stanowe św. Siostry Faustyny i po komunii zawierzymy całą wspólnotę. W sobotę o godz. 18.00 rozpoczniemy wieczernik pompejański. Po Mszy procesja z Obrazem Matki Bożej Pompejańskiej i adoracja do Apelu Jasnogórskiego. Intencja dla wspólnot różańcowych na miesiąc październik – o potrzebne łaski dla wszystkich grup modlitewnych  naszej parafii, i za łączników, którzy podejmą zbieranie ofiar na kościół.
  5. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 1600zł, ul. Modlińska 67C – 100zł, Życzliwa. Obrazkowa i Modlińska jednorodzinne domy – 490zł, Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Przypominamy że zapisujemy nową grupę kandydatów do sakramentu bierzmowania. Prosimy, żeby młodzież klas VIII i III klasy gimnazjalnej przyniosła metrykę chrztu, zaświadczenie od katechety, że chodzi na religię. Przy zapisie będę wręczał indeksy i katechizm.
  7. Zapraszamy wszystkich na drogę różańcową ekstremalną z par. św. Mateusza Ewangelisty z ul. Ostródzkiej do naszej parafii. Droga liczy 20 km. Rozpocznie się w piątek 5 października Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bp Romualda Kamińskiego. Po Mszy Świętej w dwudziestoosobowych grupach będziemy przechodzić do rozmieszczonych tajemnic. Półgodzinne przystanki będą w par. św. Szczepana, św. Jadwigi, przy kapliczce na ul. Życzliwej. Prosiłbym bardzo, żeby przygotować przy tej kapliczce stół z gorącą herbatą w termosach. Pierwsza grupa będzie ok. godz. 5.30. Kochani zachęcam do wzięcia udziału w tej drodze różańcowej. O godz. 7.00 rano sobotę 6 października zakończymy nocną drogę Mszą Świętą dziękczynną w naszej kaplicy. Osoby, które nie mogą z różnych przyczyn przejść drogi różańcowej zapraszam na przywitanie pielgrzymów.
  8. W najbliższą niedzielę 7 października przeżywamy odpust naszej patronki Matki Bożej Pompejańskiej. Będzie to również niedziela ewangelizacyjna. Zaprosiłem organizatorów Różańca do granic, którzy podzielą się w ramach homilii świadectwem, poprowadzą po wieczornej Mszy Świętej na zakończenie odpustu specjalne modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszam na ten modlitewny wieczór. O godz. 12.30 uroczysta Msza odpustowa. Zaproszeni są kapłani, Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. Kanclerz Kurii Dariusz Szczepaniuk. Tak jak co roku przygotowujemy się duchowo, ale także zachęcam kto może, żeby upiec ciasta, jakieś słodkie łakocie, będzie też zamówiona grochówka, herbata, kawa. Kochani zagospodarujmy ten dzień dla Maryi. Po Mszy będzie procesja, grupy ministrantów, bielanek i wspólnoty różańcowe, panów do baldachimu, chór proszę o przygotowanie co najmniej pół godziny wcześniej przed Mszą Świętą. Asysta ministrantów z kapłanami będzie wychodzić z kancelarii tak jak było w ubiegłym roku. Bielanki proszę, żeby przygotowały koszyczki do sypania kwiatów i swoje odświętne stroje. Zapraszam już dziś wszystkich do świętowania.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97