Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła

  1. W ubiegłym tygodniu przywieziona została stal, blisko 23 tony. Od jutra rozpoczynamy II etap budowy, od budynku plebanii, w którym będzie kancelaria parafialna z zapleczem mieszkalnym dla kapłanów jak też salki dla wspólnot parafialnych, mamy też w sierpniu zaplanowane z ks. Przemkiem zbiórki w różnych parafiach, ale też liczymy na pomoc parafian  i prosimy o wpłacanie na nasze konto, od września wznowimy nasze zbiórki w poszczególnych osiedlach. Ten czas nie jest łatwy widzimy w parafiach że ludzi przez ten czas epidemii jest mniej nie wszyscy wrócili, ale wierzymy mocną że Maryja nam pomoże i Jej zawierzamy ten czas naszej budowy.
  2. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta w intencji rodzinnego pod patronatem św. Klary.
  3. W czwartek zapraszamy na Msze Świętą fatimską o godz. 18.00 i kolejną drogę różańcową na wałach, która zakończy się tradycyjnie Apelem Jasnogórskim.
  4. W piątek wspominamy w liturgii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zapraszam w tym dniu w godzinach kancelaryjnych, rodziców którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu wrześniu, proszę o przyniesienie metryki chrztu dziecka i dane osobowe chrzestnych.
  5. W sobotę przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze Święte tak jak w niedzielę, w tym dniu przypada 100 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą, na każdej Mszy Świętej po komunii będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  6. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia z Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku wyrusza na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza Ruchu Pomocników Matki Kościoła, w tym roku zamierzam iść do Maryi z intencji o pomyślny przebieg budowy naszego kościoła, proszę wszystkich parafian żeby duchowo się ze mną łączyli, czy przez uczestnictwo codziennej Mszy Świętej, a może też w czasie Apelu Jasnogórskiego lub dowolnej modlitwie.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2200zł., Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Mężczyzną i kobietą stworzył ich, biblijny opis stworzenia człowieka analizuje ks. prof. Waldemar Chrostowski, W jaki sposób inna budowa mózgu u kobiet i u mężczyzn wpływa na różnice w myśleniu z płci? Azyl w Choszczówce, ulubione miejsce odpoczynku Prymasa Tysiąclecia.
  9. Przypominamy o zakładanie w czasie sprawowanej Mszy Świętej masek na nos i usta. Prosimy dostosować się do zaleceń ministerstwa zdrowia.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97