Ogłoszenia duszpasterskie  – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie koło Mińska Mazowieckiego, powierzajmy ofiarodawców którzy wspierają budowę naszej świątyni. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za przekazany dar dla parafii oraz 1500 zł. na budowę kościoła. Dzisiaj o godz. 20.00 majówka przy Krzyżu na Modlińskiej.
  2. Dziękuję naszym katechetom Krystynie i Adamowi za przygotowanie młodzieży do bierzmowania, przyjęło sakrament 50 osób. Dziękuje rodzicom, świadkom, p. Magdzie organistce za przygotowanie śpiewu, naszym braciom totus tuus za koordynowanie porządku.
  3. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła tradycyjnie nazywanym drugim dniem Zielonych Świątek, Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu o godz. 19.00 wspólna majówka przy Figurze Matki Bożej na ulicy Laurowej. W środę jest Święto Nawiedzenia NMP, po Mszy zapraszamy na wspólną Majówkę na ulicę Przaśną 7.
  4. W czwartek 1 czerwca obchodzimy Dzień dziecka już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci w niedziele na godz. 11.00, będziemy modlić się o potrzebne łaskę i po Mszy Świętej będzie indywidualne błogosławieństwo oraz będzie mała niespodzianka. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy od czwartku na nabożeństwa czerwcowe o dzień powszedni o godz. 17.30 w niedziele o godz. 18.30.
  5. W piątek od godzin porannych odbędzie się całodzienna adoracja, od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, od 17.15 spowiedź pierwszopiątkowa Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa.
  6. W sobotę 3 czerwca o godz. 6.00 rano wyjeżdżamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, są jeszcze wolne miejsca można się zapisać w zakrystii. W tym dniu o godz. 18.00 rozpocznie się wieczernik pompejański, zakończymy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim.
  7. W niedzielę 4 czerwca przeżywamy Święto Świętej Trójcy, po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszki na budowę Opatrzności Bożej, o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, adoracja i procesja wokół kaplicy, po Mszy Świętej spotkanie dla członków żywego różańca, intencja na miesiąc czerwiec o pomyślny przebieg prac przy budowie naszej świątyni. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Msze Świętą prymicyjną ks. Marka Szczepańskiego, który co roku przez sześć lat uczestniczył w drodze nocnej różańcowej jako kleryk, zapraszamy serdecznie naszych parafian do uczestnictwa i przyjęcia prymicyjnego błogosławieństwa.
  8. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała, prosimy grypy parafialne o organizacje, pierwszy ołtarz będzie dekorowany przez kółka stanowe przy Kapliczce Ku Rzece, drugi kółka rodzinne przy odnowionym Krzyżu na ulicy Modlińskiej, trzeci bracia Totus Tuus na ulicy Szczupaczej, czwarty rodzice komunijni przy bloku wojskowym na ulicy Myśliborskiej 24, Zapraszamy już dzisiaj wszystkich do zaangażowania i dekaracji ołtarzy, na precesje zapraszamy dzieci komunijne, rocznicowe, bielanki w strojach odświętnych, dziewczynki przynoszą ze sobą koszyczki do sypania kwiatów.
  9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2000zl., os. Myśliborska 72 – 200zł., os. Modlińska 73 – 500zł., os. Wojskowe – 290zł., os. Myśliborska 18, Laurowa 37, Szczupacza 11 – 410zł., Konwaliowa 230zł., os. Płużnicka 2A,2B,6, Modlińska 39,39A- 530zł., os. Myśliborska 70,70A,70B – 870zł., ul. Kasztanowa 400zł., osoba bezimienna – 500zł., os. Ku Rzece – 560zł.,  Bóg zapłać.  Trwają prace przy zakładaniu gniazdek elektrycznych w plebani na pierwszym piętrze, oraz prace przy zakładaniu sufitu na drugim piętrze, w piątek wykonywaliśmy prace przy wykopie dwóch zbiorników za prace materiały zapłaciliśmy 14 000 zł., zamówione zostały balustrady na klatkę schodową do plebani, na chór i nad wjazdem do garażu.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak mówi Duch do Kościoła, Jakie miejsce w życiu bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego zajmuje miłość do ojczyzny. Wiara dzieci, na czym polega dziecięca wiara, jak jej nie utracić i czy można się dzięki niej czegoś nauczyć?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97