Ogłoszenia duszpasterskie  – Niedziela po Bożym Narodzeniu

  1. W środę przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kredy i kadzidła, po przyjściu do domu oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że przyjęliśmy Jezusa Chrystusa. Msze Święte według grafiku niedzielnego. W tym dniu o godz. 19.00 Msza Święta dziękczynna za dar nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej na ul. Modlińska 129 A i B, po komunii delegacja zawierzy rodziny które przyjmowały Maryję do swojego domu, po Mszy odprowadzimy Obraz na kolejne Osiedle Przaśna 16 i 18 prosimy delegacje  rodzin z tych bloków żeby przywitały przy pierwszej klatce.
  2. W pierwszy czwartek po Mszy Świętej zapraszamy na adorację z modlitwa uwielbienia.
  3. W piątek 8 stycznia po Mszy Świętej porannej rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4300zł., ul. Portowa 17, 17A, 17B 200zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zapraszamy osoby śpiewające do naszego chóru, prosimy o zgłaszanie się do naszego organisty.

Sprawozdanie duszpasterskie roku 2020

                Kochani pragnę podziękować Bogu i  Matce Bożej za miniony rok., ze względu na trwającą pandemię nie był to łatwy czas, ale dla naszej parafii był to rok błogosławiony bo dużo zrobiliśmy na placu budowy: zakończyliśmy do końca marca pierwszy etap naszych podziemni, te prace trwały 7 miesięcy, od sierpnia rozpoczęliśmy drugi etap od plebanii która połączona jest z kościołem, ten etap zakończymy do 20 stycznia, już będzie widoczna ściana ołtarzowa, wszystkie pomieszczenia w plebanii i zakrystia.

          Na przyszły rok zostanie nam do budowy Świątynia, przygotowania do ostatniego etapu planujemy na wiosnę, potrzebny będzie duży dźwig i większe wymiarowo szalunki dostosowane do wysokich ścian oraz masywne rusztowania.

– dziękuje wspólnocie różańcowej za odmawianie i pilnowanie dyżurów przy nowennie pompejańskiej, jest to bez wątpienia wielka moc i siła, trzyma nas na duchu, dziękuje za waszą troskę i modlitwę.

– dziękuje osobom łącznikom, którzy zbierają na potrzeby kościoła na osiedlach razem zebraliśmy: 84 600 zł., na konto darczyńcy przesłali 120 900zł., spora część  60% wspiera nas z innych parafii.

– w tym roku z ks. Przemkiem byliśmy w 37 parafiach w naszej diecezji i poza naszej diecezji które nas gościnnie zapraszali na niedzielne zbiórki, zebraliśmy 345 950zł., sam bym takiej sumy nie zebrał  pragnę podziękować ks. Przemkowi i osobom które pomagały nam w zbieraniu i rozprowadzały nowenny, książki i obrazy, Bóg wielki zapłać za trud i poświecenie czasu, sami wiemy ile trzeba wysiłku i serca, ale Maryja to obficie zwraca podwójnie.

– Dziękuje kapłanom Arturowi naszemu wikariuszowi za wielki wkład prowadzenia grup ministrantów, bielanek oraz czwartkowych adoracji uwielbienia, dziękuje ks Przemkowi który wspiera nas w duszpasterstwie i w zbiórkach parafialnych, wszystkim współpracownikom:p. Adamowi organiście, wraz tworzącym się chórem, naszym kościelnym Józefowi i Adamowi, Pawłowi którzy wymieniają się dyżurami i służą w parafii,  katechetom naszych szkół. Dziękuje kołom różańcowym za sprzątnie kaplicy i prace przy różnych uroczystościach, wspólnocie Totus Tuus wspólnocie św. Ojca Pio,

W roku 2020

– ochrzciliśmy 66 dzieci w tym jedną starszą osobę, sporo jeszcze rodzin wybiera swoje rodzinne parafię,

– pogrzebów w naszej parafii było 3,                          – rozdaliśmy 23 tysiące komunii.,

– a poza parafią było 17, razem odeszło do Pana z naszej wspólnoty 20 osób.

– pobłogosławiliśmy 5 par sakramentu małżeństwa,

– Licencji do sakramentu małżeństwa w innych parafii zostało wydanych 11 oraz 7 wydanych substytucji

– do sakrament chorych przystępowało w pierwszy piątek miesiąca 12 osób, – zapowiedzi w tym roku wygłosiliśmy 27

– do I komunii w dwóch grupach przyjęło 12 września – 48 dzieci oraz dwie osoby dorosłe przygotowywane indywidualnie.

– do bierzmowania przystąpiło 29 młodych osób

– jedna osoba została zwolniona z apostazji i wpisana do księgi konwersji

– 50 osób w tym roku wpisało się do Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– powstała nowa wspólnota scholi prowadzona przez p. Reginę z czego się bardzo cieszymy, uczestniczy 12 osób, dziękuje za współprace rodzicom i zakupienie sprzętu nagłośniającego ,

– w tym roku przyjęliśmy 4 nowych ministrantów, jest 28 ministrantów, 5 lektorów niektórzy z nich są bardzo gorliwi i sumienni,

– jest działających aktywnie 20 kół różańcowych, grupa Ojca Pio i wspólnota Totus Tuus.

– w październiku zostały przeprowadzone Rekolekcje Maryjne Niewolników Maryi, uczestniczyło 30 osób

Sprawy gospodarczo – budowlane:

       W tym roku mamy za co Panu Bogu dziękować: szczęśliwie zakończyliśmy pod koniec marca pierwszy najcięższy etap budowy podziemi z zapleczem salek i parkingu,  w całości zapłaciliśmy 1 597, 100zł.,

– Rozpoczęliśmy 10 sierpnia drugi etap budowy od plebanii który połączyliśmy ze ścianą ołtarzową za którą znajduje się zakrystia, pokoje i refektarz, zaczęliśmy od ołtarzowej ściany budowę kościoła: – za stal zapłaciliśmy 87 600zl.,- za transport betonu z pompą – 163 000 zł.,- szalunki i rusztowanie – 48 000 zł., – inne materiały – 11 250zl. W drugim etapie zamówiliśmy 430m sześciennych betonu i 42 tony stali.

       Prace drugiego etapu planujemy zakończyć do 20 stycznia.,  razem z robocizną pracowników zapłaciliśmy 540 000 zł., możemy na dzień dzisiejszy powiedzieć że na budowę wydaliśmy 2 137 100zł, pozostanie nam ostatnia część która jest pracochłonna i już na poważnych wysokościach stawianych 11 metrowych ścian, prace przy chórze i stropie podwieszanym., ale na tą część budowy musimy dozbierać poważną kwotę pieniędzy, 65 % budowy mamy za sobą. Proszę was w dalszym ciągu o pomoc, dziękuje za okazaną życzliwość i wsparcie,  jak też liczę na ofiarodawców, darczyńców, z ks. Przemkiem dalej kontynuujemy z nowym rokiem zbiórki

 Dzięki naszemu zaangażowaniu i tak ta budowa rośnie do góry. Daj Boże żeby przyszły rok mógł nam otworzyć drzwi do naszej świątyni. Jestem pozytywnie zaskoczony że sporo rodzin jest mocną związani z parafią widzimy to po rekolekcjach, po tegorocznych roratach, jest to piękne świadectwo wiary, ale są też rodziny że nie są jeszcze zżyci z naszą wspólnotą, może potrzeba czasu, niektórzy sprowadzają z różnych miejscowości, wchodzą w nowe środowisko, wiemy że ten czas pandemii też uszczuplił nasze spotkania, potrzebujemy by wszystko wróciło do normalnej pracy duszpasterskiej.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97