Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrystusa Króla

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zachęcam do organizowania paczki świątecznej dla ubogich, można przynosić do zakrystii lub kancelarii produkty spożywcze, chemiczne dla dzieci słodycze. Dzisiaj zapraszam panów ze wspólnoty Totuus Tuus na spotkanie o godz. 18.00 przed Mszą Świętą wieczorną.
  2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 9.30 przyjmiemy 10 nowych ministrantów. Życzymy im gorliwości w służbie Bożej. O godz. 11.00 starsi ministranci będą przeżywać posługę przyjęcia na ministranta światła, księgi i ołtarza, powierzamy ich posługę Matce Bożej Pompejańskiej.
  3. Jutro 26 listopada zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem bł. Bartola Longo, po komunii zawierzymy całą parafię i po Mszy Św. ucałujemy Relikwie. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek wspominamy św. Andrzeja Apostoła.
  4. W sobotę przeżywamy tradycyjnie wieczernik pompejański. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i po Mszy Św. ze świecami przejdziemy wokół kaplicy z Obrazem Matki Bożej. Zakończymy jak zawsze po adoracji Apelem Jasnogórskim, zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, po komunii krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja dla kół różańcowych o dobre i owocne przygotowanie i przeżycie rekolekcji adwentowych, rorat świat Bożego Narodzenia.
  6. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 970zł, Myśliborska osiedle 129 Obrazkowa 100zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Moi drodzy, jutro z ks. Sławkiem rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Jest już wyznaczony plan kolędy. Informacje o wizycie w danym terminie będą też umieszczane na klatkach schodowych. Pragniemy odwiedzić i porozmawiać z każdą rodziną. Dobrze by było, żeby podczas wizyty duszpasterza była cała rodzina. Prosimy osoby z poszczególnych bloków tych dalszych, które przyjeżdżały po kapłanów, by były przed plebanią o godz. 16.20. W sobotę, jak wiemy rano przed 9.00,  najlepiej umówić się z księdzem w niedzielę po Mszy Świętej. Kochani, piękny jest zwyczaj, że odprowadzamy kapłana do sąsiada jest to gest życzliwości i serdeczności. Niech ten czas będzie dla nas szczególnym darem Błogosławieństwa. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty od religii. Ofiary zebrane podczas kolędy są przeznaczone na spłacenie projektu i budowę kościoła. Projekt kościoła został wkomponowany w Osiedle, ze wszystkimi szczegółami i odległościami i wymiarami łącznie z wysokością. Jeździmy z ks. Przemkiem do różnych parafii zbierać ofiary. Jest wydana tzw. WZ. Projekt jest procedowany do stycznia z urzędami, planujemy ruszyć z budową na wiosnę, ale wszystko zależy od wydania pozwolenia projektu wykonawczego. Na pewno jest potrzebna cierpliwość i spokój ducha. Ja tego kochani doświadczam w różnych wymiarach i potrzebna jest  modlitwa, za którą dziękuję i w dalszym ciągu pokornie was proszę, byśmy polecali to dzieło Matce Bożej Pompejańskiej. 
Plan wizyty duszpasterskiej:
26 listopada – poniedziałek – od. 16.30 – ul. Laurowa 37 i 35
27 listopada – wtorek – od. 16.30 – ul. Szczupacza 11, 11C i Myśliborska 32 nowy sąsiadujący z nami blok
28 listopada – środa – od 16.30 – ul. Szczupacza 11B, 11C i Modlińska 73 nowy blok
29 listopada – czwartek – od 16.30 – ul. Myśliborska 18 i 18A
30 listopada – piątek – od 16.30 – ul. Myśliborska 24A
1 grudnia – sobota – od godz. 9.00 – ul. Zarzece, Konwaliowa, Zabłocka, Delfina, Dorodna, Szczupacza,  Myśliborska domki jednorodzinne.
 
Plan wizyty duszpasterskiej jest podany na naszej stronie internetowej i w gablocie.
  1. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Jak rozumieć tajemniczą księgę Nowego Testamentu: Apokalipsę, Na ile problemy, przed którymi stanął Kościół i Europa, przypominają te sprzed tysiąca lat? Cerkiew dalej od państwa. Do niedawna duchowni w Grecji byli na państwowych pensjach. Co się zmieni.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97