Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Jutro zapraszam na Mszę Świętą połączoną z nabożeństwem do Błogosławionego Bartola Longo. Zachęcam do przynoszenia intencji, które będą wyczytywane. Na zakończenie będzie uroczyste ucałowanie Relikwii.
  2. W środę przed Mszą Święta wieczorną zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Możemy przynosić intencje, które będą wyczytywane.
  3. Przypominamy o uczestniczeniu w nabożeństwach drogi krzyżowej. W piątek o godz. 17.30 zapraszam dzieci z rodzinami. W niedziele o godz. 18.30 śpiewamy przed Najświętszym Sakramentem Gorzkie Żale. Moi drodzy, zachęcam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jest to dla nas szczególny czas łaski i nie można tego daru zmarnować. Przypominam kochani, że na stoliku jest wyłożona księga postanowień wielkopostnych, można się wpisywać.
  4. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 1000 zł, – z ul. Myśliborskiej 330 zł. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom serdeczne – Bóg zapłać. Przypominam, że codziennie o godz. 16.40 w intencji ofiarodawców jest odmawiana nowenna pompejańska.
  5. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 modlimy się w czasie Mszy Świętej o nowe powołania z naszej parafii. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie.
  6. W piątek od godz. 8.00 rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą z serca zapraszam wszystkich. Proszę, abyście zarezerwowali chociaż jedną, albo pół godziny dla Jezusa. Od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zapraszam na tą Mszę Świętą. Pan Jezus w objawieniach udzielonych św. Małgorzacie Marii Alacoque wypowiedział słowa: „W nadmiarze Mojego miłosierdzia wszystkim, którzy będą przystępować do Komunii św. przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca, udzielę łaski ostatecznej skruchy, tak, że nie umrą w Mojej niełasce i bez sakramentów św. i Moje serce w tej ostatniej godzinie będzie dla nich najpewniejszą ucieczką”. Wiemy przecież, że Komunia św. zdolna jest wynagrodzić Bogu za grzechy – więcej niż inne dobre uczynki.  Pan Jezus obiecał, że tym wszystkim, którzy będą przyjmować Komunię św. przez dziewięć pierwszych piątków, da w chwili śmierci łaski szczególne, by mogli się z nim pojednać.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca 3 marca o godz. 18.00 uroczyście rozpoczniemy wieczernik pompejański Mszą Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam, moi drodzy byśmy włączyli się w te nasze parafialne nabożeństwo, które jest raz w miesiącu. Bądźmy w tym czasie z Maryją z Pompejów, która zsyła na każdego z nas szczególne łaski. Zarezerwujmy ten czas dla niej, w czasie nabożeństwa są wyczytywane intencje ze skrzynki internetowej, ale również można przynosić z domu swoje napisane i zachęcam do wspólnej modlitwy.
  8. W pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.30 jest Msza Święta w intencji kół stanowych, po niej będzie krótka adoracja. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji kół rodzinnych, zapraszam nasze wspólnoty różańcowe by uczestniczyły w tej modlitwie. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc marzec o dobre przygotowanie serc całej parafii do rekolekcji wielkopostnych i do nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
  9. W dniach od 20 do 28 lipca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Pompejów, zwiedzimy Rzym, Asyż, Wenecje, Gargano, Wiedeń, Neaopol miasto o. Dolindo, zapisy i plan pielgrzymki w zakrystii, zapraszamy.
  10. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Co niszczy autorytet Kościoła – Co najbardziej denerwuje w Kościele. O znaczeniu św. Stanisława Kostki dla formacji młodzieży, Jak bardzo program budowy tanich mieszkań jest ważny dla przyszłości Polski i czy ma szansę ruszyć?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97