Ogłoszenia duszpasterskie  – XXXII  Niedziela Zwykła    

  1. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie, polecajmy w modlitwie naszych ofiarodawców, którzy pomagają nam w budowie naszej świątyni. Dzisiaj po Mszy Świętej jest zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na seminarium w Tarchominie.
  2. Jutro wspomnienie Matki Bożej Pompejańskiej, o godz.18.00 uroczysta Msza Święta kółka różańcowego stanowego i zawierzenie całej wspólnoty, jest również dzień Fatimski i po Mszy Świętej rozpocznie się 65 droga różańcowa, na która serdecznie chętnych zapraszamy.
  3. W czwartek wspominamy Najświętszą Maryję Panną Ostrobramską, po Mszy Świętej adoracja z modlitwą uwielbienia.
  4. W piątek wspominamy św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę, w sobotę o godz. 18.00 Msza Święta patronalna kółka dziecięcego Błogosławionej Karoliny Kózkówny, w tym dniu rozpoczyna się Kurs przedmałżeński dla narzeczonych zapraszamy na pierwsze spotkanie które rozpocznie się wieczorną Eucharystią i po Mszy Świętej odbędzie pierwsza konferencja.
  5. Za tydzień będziemy przeżywać Światowy dzień Ubogich. Po następnej niedzieli łącznicy będą zbierać w poszczególnych Osiedlach ofiary na dalsze zaplanowane prace w kościele.
  6. Nasi organiści i bracia Totus tuus tak jak w ubiegłym roku będą od przyszłej soboty roznosić opłatki. W sobotę 18 listopada od godz. 10.30 – ulice Zarzecze, Myśliborska, Konwaliowa, Płużnicka, Zabłocka, Dorodna, Leszczynowa, Mirocińska, Laurowa, Delfina, Szczupacza.
  7. Za dwa tygodnie w sobotę 25 listopada rozpoczynamy wizytę duszpasterską od ulicy Myśliborskiej, Konwaliowej, Zabłockiej, Płużnickiej szczegółowy plan kolędy podamy w przyszłą niedzielę, będzie można sprawdzać na naszej stronie parafialnej i w gablocie.
  8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2200 zł, Bóg wielki zapłać. Zamówiliśmy materiały na balustrady tzw. bloczki od strony garażu i od strony do wejścia dolnego kościoła, zapłaciliśmy 17 000zł., w ubiegłym tygodniu zostały wykonane prace przy schodach do kościoła i wjeździe, który będzie potrzebny na wózki inwalidzkie. Za drzwi główne wejściowe które będą zamontowane we wtorek razem za robociznę musimy zapłacić 45 000zł., Prowadzone są prace wentylacyjne i elektryczne w plebanii i kościele. Zamontowany został monitor na pieśni, koszt ok. 12.000 zł., Rozpoczęliśmy murować murek oporowy i położyliśmy papę, musimy jeszcze przed zimą zamówić 130 metrów kostki brukowej, która potrzebna jest do ułożenia i połączenia palisady do odwodnienia. W przyszłym tygodniu musimy zamówić materiały a koszt to 13 000zł. Materiały moi drodzy bardzo mocno podrożały na rynku budowlanym, czas na wykończenie budynku i kościoła nie jest łatwy, dla nas kapłanów jest to wielkie wezwanie i potrzeba cierpliwości, a przypominam wszystkim, że ofiary są ze zbiórek naszych, parafii wspomagających i darczyńców którzy przesyłają na konto parafii. Dlatego prośby w modlitwie o dar ofiarodawców i darczyńców, bo są nam bardzo potrzebni.
  9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Synod to nie majsterkowanie – co się wydarzyło na synodzie w Rzymie, jakie trudne tematy podejmowano – relacjonuje i dzieli się swoimi refleksjami uczestnik obrad abp Adrian Galbas, Czy symbioza człowieka z technologia poskutkuje lepszym sposobem życia? Rozważa bp Jacek Grzybowski.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97