Ogłoszenia duszpasterskie  – XXXI  Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie, a ks. Proboszcz w parafii św. Wincentego a Paulo na Bródnie, polecajmy w modlitwie naszych ofiarodawców, którzy pomagają nam w budowie naszej świątyni.
  2. Przypominamy że do 8 listopada udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, odpust ofiarujemy za duszę w czyśćcu cierpiące.
  3. W czwartek przeżywamy Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, po Mszy Świętej zapraszamy na adorację z modlitwą uwielbienia.
  4. W piątek w liturgii wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła , w sobotę przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę Świętą za naszą Ojczyznę. W tym dniu wyjeżdżamy na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Licheńskiego, można się jeszcze zapisać w zakrystii, wyjazd o godz. 6.00 z przed naszej kaplicy, prosimy o punktualność.
  5. Za tydzień zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.30, obecność obowiązkowa.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2500 zł, ul. Myśliborska – 300zł., os. Wojskowe 570zl., Bóg wielki zapłać. Zapłaciliśmy kolejną ratę za materiały na elewację 36 000zł., za balustradę na chórze zapłaciliśmy 10 000zł., W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy prace elewacyjne kościoła i plebanii, zakończyliśmy fugowanie płyty marmurowej w kościele zamówiliśmy impregnat do podłogi koszt 3900zł., Przed wejściem wiatrołomu rozpoczęliśmy układać płytę marmurową przeciwpoślizgową. Zostały przywiezione w piątek centrale do pomp., czekamy jeszcze na ostatni transport niezbędnych materiałów. Czekamy na balustrady balkonowe i okienne w plebanii, które będą montowane pod koniec listopada.
  8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Czyściec: miłość, nie tortury, czym jest ogień czyśćcowy, jak pomóc tym który go doświadczają. Rozmowy o śmierci – nie boję się śmierci, boje się jedynie tego czy żyję wystarczająco dobrze? Strażniczka życia, mówiła krótko, bez owijania w bawełnę, gotowa była poświecić się dla ratowania drugiego człowieka, sylwetkę śp. dr Wandy Półtawskiej przedstawia Irena Świerdzewska.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97