Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Przemek jest posługą w par Św. Łukasza Ewangelisty Warszawie, ks. proboszcz w par. Św. Wincentego a Paulo na Bródnie,  pamiętajmy o ofiarodawcach.  Intencja dla kół różańcowych na miesiąc listopad – modlimy się za dusze w czyśćcu cierpiące i w intencji Bogu wiadomej.
  2. Przypominamy że do 8 listopada udziela się wiernym odpustu zupełnego, którzy w poszczególne dni nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych; odpust ten ofiarujemy za dusze w czyśćcu cierpiące, przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne, w pierwszą i drugą niedzielę miesiąca będzie modlić się w wypominkach za zmarłych o godz. 9.15, o godz. 9.30 będzie sprawowana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach,  będzie tak zwana Msza zbiorowa.
  3. W czwartek zapraszamy na Msze Świętą w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
  4. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok kalendarzowy, przyjmujemy również gregorianki.
  5. W sobotę przeżywamy Święto poświęcenia bazyliki laterańskiej, udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nabożnie nawiedzą katedrę i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę.
  6. Dziękujemy ofiarodawcom którzy przekazali na konto 1700zł,  z ul. Portowej 9 – 190zł, bezimienna osoba – 3000zł, z ul. Myśliborskiej domki jednorodzinne – 280zł, Myśliborskiej 62A – 800zł, Laurowej 37 – 500zł, Myśliborskiej 64D – 50zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i zaangażowanym, szczególnie łącznikom za zbieranie ofiar, i tym którzy są zainteresowani w budowanie naszej Świątyni.
  7. Prace są kontynuowane, stopniowo jest zalewany tzw. beton chudy pod podkład do zbrojeń. Są w trakcie zabezpieczane ściany wykopu, prace są wykonywane dokładnie i precyzyjnie, dużo dodatkowych materiałów zabezpieczających teren np. desek, oporników trzeba było zamówić i zakupić, ale wierzymy mocno, że Maryja nas prowadzi. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.
  8. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: Czym jest czyściec i co sami zyskujemy, modląc się za zmarłych,   Jak w pierwszych wiekach Kościoła rodził się kult męczenników i kogo nazywano wówczas świętym., Celibat przeszkodą? Co przeszkadza w rozszerzaniu się Kościoła?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97