Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. proboszcz zbiera ofiary na kościół w parafii Poświętne.
 2. Przyjmujemy na wypominki roczne i Msze Świętą na dzień zaduszny 2 listopada, kartki są wyłożone przy wyjściu na stoliku.
 3. Jutro, w poniedziałek, dzieci, które uczestniczyły w różańcu przynoszą plansze z obrazkami. We wtorek będą rozdawane nagrody za udział w nabożeństwie różańcowym. Po Mszy Świętej na ulicy Życzliwej poświęcimy uroczyście Kapliczkę pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o godz. 19.00.
 4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00. W tym dniu o godz. 7.10 rozpoczynamy kolejną nowennę pompejańską za dusze w czyśćcu cierpiące. Od 1 do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, można uzyskać odpust, który można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
 5. W czwartek Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nabożnie nawiedzą kościół lub kaplicę i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Odpust można jedynie ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.00 połączone ze stacjami i różańcem za zmarłych.
 6. W piątek od godz. 9.00 będę nawiedzał chorych, od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa i Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W sobotę zapraszamy na Wieczernik Pompejański. Rozpocznie się on Nowenną pompejańską. Po Eucharystii procesja wokół kaplicy z Obrazem Matki Bożej Pompejańskiej z lampionami, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z piętnastominutową medytacja, nabożeństwo zakończymy świadectwami i Apelem Jasnogórskim.
 8. W pierwszą niedzielę miesiąca o 9.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych stanowych. Intencja dla wspólnot różańcowych na miesiąc listopad za dusze w czyśćcu cierpiące. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji kół rodzinnych i wspólnoty domowego kościoła.
 9. Po ostatnim liczeniu wiernych, frekfencja na Mszach Świętach wyniosła: Dominikantes – liczba wiernych 540 osób, cominicantes – przyjęcie komunii św. – 350 osób.
 10. Po Mszy Świętych zapisujemy kandydatów na ministrantów i na bielanki, zapisy w zakrystii.
 11. Bardzo dziękuję osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 600 zł, w ramach peregrynacji Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej w rodzinach złożona ofiara wyniosła 3100zł, od rodzin z ul. Myśliborskiej 64A, B, C – 220zł. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom Bóg zapłać.
 12. W tygodniku Idziemy zachęcamy do przeczytania artykułów: Niebo dla wszystkich – Czy Bóg jednych ludzi powołuje do świętości, a innych nie i dlaczego czcimy świętych, Czy Polska zaprzestanie od przyszłego roku zmiany czasu na letni i zimowy, Obrońca praw Kościoła – Arcybiskup Bronisław Dąbrowski najbliższy współpracownik prymasów Stefana Wyszyńskiego i Józefa Glempa, odegrał kluczową rolę w dziejach stosunków Kościół – państwo.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97