Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przeprowadzona jest zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. Wczoraj w naszej katedrze praskiej nasz ministrant Stanisław Sochoń otrzymał promocję lektorską, życzymy mu gorliwej służby przy ołtarzu Pańskim.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu: wspólnotom różańcowym za przygotowanie liturgii, bielankom, ministrantom, lektorom, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, osobom, które przygotowały agapę i loterię fantową, naszemu organiście i chórowi za oprawę śpiewu, kościelnym i grupie osób sprzątających naszą kaplicę. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. Przyjmujemy po Mszy Świętej na wypominki roczne i jednorazowe na 2 listopada. Karteczki do zapisywania są wyłożone na stoliku. Przyjmujemy również intencje na nowy rok 2019, zachęcam do rezerwowania trochę wcześniej.
  4. Zapraszamy na różaniec godz. 17.30. Po nabożeństwie dzieci otrzymują naklejki, cieszę się że jest duża frekwencja dzieci, ale trochę za mało przychodzi dorosłych. Zapraszam kochani na wspólnotowy różaniec.
  5. Jutro wspominamy Św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła, a we wtorek wspominamy w. św. Jadwigę. W tym dniu mija 40 rocznica wyboru na stolicę Piotrową naszego Ojca Świętego Jana Pawła II.
  6. W środę zachęcam do uczestnictwa w śpiewanym nabożeństwie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W czwartek Święto Św. Łukasza Ewangelisty.
  8. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 1450zł, Myśliborska 44B – 60zł, Laurowa 35 i 37 – 170zł, Modlińska 67B – 140zł, Modlińska 65 B, D, E, F, G – 220zł, Portowa 7, 7A, 9A – 280zł.,  Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Pragniemy w naszej wspólnocie parafialnej utworzyć nową grupę z panów – porządkową grupę Maryjną Totus Tuus. Od dziś zachęcamy do zapisywania się w zakrystii. Ta wspólnota będzie reprezentowała naszą parafię na większych uroczystościach diecezjalnych ze sztandarem naszej patronki Matki Bożej Pompejańskiej. Zachęcam panów, by stworzyli taką mocną grupę, która jest nam bardzo potrzebna także do naszych parafialnych uroczystości, np., stójka przy grobie pańskim, obstawienie procesji i wszelkich uroczystości. Pierwsze spotkanie organizacyjne chciałbym z robić we wtorek po Mszy Świętej 16 października w dzień 40 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową. Bardzo mi zależy na tym, by ta mocna grupa już w niedługim czasie zasiliła duchową i pomocą naszą parafię.
  10. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Rewolucja Wojtyły – nieznane fakty z dnia wyboru św. Jana Pawła II i z jego pielgrzymek do Polski, Jak poradzić sobie z problemem utraty dziecka wskutek poronienia czy aborcji?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97