Ogłoszenia duszpasterskie  – XXVII  Niedziela Zwykła – Odpust parafialny

  1. Dzisiaj przeżywamy w naszej wspólnocie odpust parafialny ku czci naszej patronki Matki Bożej Pompejańskiej, uroczysta Msza Święta odpustowa odbędzie się w kościele o godz. 12.30, głównym celebransem będzie ks. Kan Tomasz Kalinowski ceremoniarz diecezjalny, po Eucharystii zapraszamy na przygotowany przez parafian grill, loterię fantową, różne smakołyki i wypieki domowe przyniesione przez parafian, z serca wszystkim dziękuje zaangażowanym parafianom za przygotowanie naszej dzisiejszej uroczystości odpustowej.
  2. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie, polecamy w modlitwie wszystkich naszych ofiarodawców, którzy pomagają nam przy dalszych zaplanowanych pracach w Świątyni.
  3. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym przez cały październik o godz. 17.30 zapraszamy dzieci, które już od jutra będą otrzymywać obrazki, przypominamy dzieciom komunijnym i kandydatom o obowiązku uczestniczenia w różańcu, podpisy do indeksu po zakończonym nabożeństwie. Intencja dla kół żywego różańca: „za osoby samotne, chore, cierpiące, niewierzące, przeżywające kryzys w małżeństwie, uzależnione od różnych nałogów, o potrzebne łaski, pokój wewnętrzny i Światło Ducha Świętego”.
  4. We wtorek 4 października o godz. 18.00 Msza Święta patronalna kółka rodzinnego św. Franciszka z Asyżu, po komunii zawierzymy wszystkie rodziny modlące się w tym kółku, w środę o godz. 18.00 zawierzenie kółka stanowego św. Faustyny Kowalskiej.
  5. W czwartek o godz.18.00 Msza Święta w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, po Eucharystii adoracja z modlitwą uwielbienia.
  6. W pierwszy piątek miesiąca od Mszy Świętej porannej rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do wspólnej modlitwy, od godz. 9.00 nawiedzimy naszych chorych, od godz. 17.15 spowiedź pierwszopiątkowa i Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. W tym dniu o godz. 15.00 rozpoczynają się diecezjalne rekolekcje dla zelatorów i członków żywego różańca zapraszamy z nasze wspólnoty różańcowej osoby do zgłoszenia się u swoich zelatorów, rekolekcje trwają do niedzieli włącznie kończą się koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do uczestniczenia prowadzi ks. Dariusz Krajewski moderator żywego różańca diecezji łomżyńskiej.
  7. W sobotę 8 października o godz. 16.30 rozpocznie się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Kościoła patronki Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus, prosimy delegacje naszych braci o przybycie punktualne do naszej kaplicy, zapraszamy również parafian byśmy w większej grupie uroczyście przywitali Matkę Bożą, która będzie w naszej wspólnocie do następnej soboty 15 października do godz. 15.00, w czasie nawiedzenia częścią stałą modlitwy będzie nowenna pompejańska, oraz po Mszy Świętej wieczornej modlitewne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim, Kto będzie chciał dołączyć swoje modlitwy w czasie nawiedzenia może wypisać na kartce, będziemy modlić w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00, w niedziele zapraszamy wszystkich na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  8. Prace w naszym kościele cały czas kontynuujemy: obecnie wstawiane jest duże okno w piwnicy kościoła, czeka nas zabezpieczenie świetlika na dachu, materiały zostały zamówione, prace elektryczne zostały zrobione i przygotowane do tynku naszej plebanii, trwają prace hydrauliczne, po niedzieli rozpoczną się prace tynkarskie w plebanii.
  9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3200zl.,, os. Myśliborska 70,70A,70B – 520zł., ul. Płużnicka 200zł, osoby które były w Fatimie przekazały na budowę 2000zł., , serdeczne Bóg zapłać.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Różaniec ratunkiem dla świata, siła paciorków, Ojciec Józef Andrasz zapomniany spowiednik św. Faustyny, Jak rozumieć rolę aniołów, a szczególnie aniołów, stróżów wobec człowieka również dorosłego.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97