Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.30. Dzieci codziennie będą otrzymywać obrazki do wklejenia, dla tych, którzy wytrwają do końca będzie przewidziana nagroda, tak jak to było w ubiegłym roku. Zachęcam rodziców i dziadków, żeby zachęcili swoje dzieci do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc październik o potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży.
 2. Od poniedziałku o godz. 16.40 rozpoczynamy nowennę pompejańską. Jutro wspominamy Świętych Aniołów Stróżów, po nabożeństwie różańcowym pomodlimy się za zmarłych w wypominkach rocznych.
 3. We wtorek w naszej diecezji wspominamy Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 4. W środę wspominamy św. Franciszka z Asyżu. Na wieczornej Mszy Świętej będziemy się modlić za kółko rodzinne pod patronatem św. Franciszka, po komunii będzie zawierzenie wspólnoty.
 5. W czwartek w czasie Mszy Świętej będziemy polecać kółko stanowe św. Faustyny, po komunii członkowie będą zawierzać wspólnotę i rodziny. Po Eucharystii adoracja z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W piątek rano od 9.00 będę odwiedzał chorych, od 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy Świętej, spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00.
 7. W sobotę 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, o godz. 13.00 będziemy sprawować Mszę Świętą i łączyć się duchowo ze wszystkimi którzy udają się na różaniec na granice Polski. Po Eucharystii będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godzin wieczornych. Od godz. 16.40 zapraszamy na wieczernik pompejański połączony z nowenną. Po Mszy Świętej uroczysta procesja przed odpustem z obrazem Matki Bożej wokół kaplicy z lampionami i adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
 8. O północy uroczystą Mszą Świętą w par. Łukasza Ewangelisty rozpocznie się ekstremalna droga różańcowa, która będzie przebiegać trasą przez Instytut Prymasowski – Choszczówkę, par. Narodzenia NMP na Płudach, par. Pięknej Miłości na Tarchominie. Zakończenie pielgrzymki będzie w naszej parafii uroczystą Mszą Św. o godz. 7.00 rano. Zapraszamy chętnych do uczestniczenia w tej pielgrzymce. Nasza parafia jest współorganizatorem tej drogi różańcowej, dlatego też ks. Łukasz będzie przewodniczył o północy uroczystej Mszy Świętej. W godzinach porannych w naszych progach będziemy witać wszystkich pielgrzymów. Bardzo proszę wspólnoty różańcowe o przygotowanie o 6.15 gorącej herbaty i kanapek.
 9. 8 października zapraszamy wszystkich na odpust parafialny. O godz. 12.30 będzie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka. W czasie procesji wprowadzimy Relikwie Błogosławionego Bartola Longo, będą one umieszczone w bocznym ołtarzu. Zaproszeni są kapłani i Rycerze z Zakonu Bożogrobców, do którego należał bł. Bartolo. Bardzo proszę o pomoc chętnych w organizacji poczęstunku w naszych namiotach.
 10. Bardzo dziękuję osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 570 zł, mieszkańcom z ul. Portowej 17 – 210 zł, Potowej 7 – 120 zł, Myśliborskiej 26A – 200 zł, Myśliborskiej 24 – 330 zł, Myśliborskiej 24A – 200 zł, Modlińskiej 65B, C, D, E, G – 170 zł, Przaśnej 18 – 50 zł. Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom Bóg zapłać.
 11. W najbliższą niedzielę 8 października o godz. 17.00 Msza Święta formacyjna dzieci przygotowujących się do I komunii Świętej i rodziców. Zapraszamy klasę III A i B, po Mszy Świętej konferencja.                                                
 12. W tygodniku Idziemy zachęcamy do przeczytania artykułów: Swoim doświadczeniem modlitwy różańcowej dzieli się bp Romuald Kamiński. Z czego jako Polacy możemy być dumni? Dlaczego Różaniec jest dla chrześcijan modlitwą tak ważną, że jeden z papieży poświęcił mu aż 11 encyklik?   

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97