Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

  1. We wtorek świętujemy w naszej diecezji Rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej św. Floriana i Michała Archanioła.
  2. W czwartek wspominamy św Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, o godz. 18.00 Msza Święta patronalna kółka rodzinnego i zawierzenie wspólnoty, po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, w tym dniu rozpoczyna się miesiąc październik zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, zachęcamy szczególnie dzieci do uczestnictwa, dzieci będą otrzymywać obrazki. Nowennę pompejańską będziemy rozpoczynać o godz. 16. 40,
  3. W piątek od godziny 9.00 nawiedzimy chorych w naszej parafii, po Mszy porannej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa i Msza o godz. 18.00 wynagradzająca Sercu Pana Jezusa.
  4. W sobotę wspominamy Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, o godz. 18.00 rozpoczniemy wieczernik pompejański, po Mszy przejdziemy z Obrazem Matki Bożej i rozpoczniemy modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, zakończymy tradycyjnie apelem Jasnogórskim.
  5. W niedzielę przeżywamy odpust parafialny ku czci naszej patronki Matki Bożej Pompejańskiej, główne uroczystości odbędą się na sumie o godz. 12.30, której będzie przewodniczył ks. prałat Zygmunt Wirkowski, zapraszamy do udziału w procesji wspólnotę Totus Tuus, ministrantów, bielanki, kółka różańcowe, wspólnotę Ojca Pio, jest to czas łaski dla całej parafii, za uczestnictwo w liturgii możemy uzyskać odpust zupełny, prosimy o przygotowanie feletronów, baldachimu i chorągwi do procesji eucharystycznej. W tym dniu o godz. 12.30 będzie zawierzenie kółka rodzinnego św. Franciszka z Asyżu.
  6. Za tydzień od 5 do 12 października w naszej parafii będziemy przeżywać Jerycho Różańcowe, szczegółowy plan jest umieszczony na naszej stronie parafialnej, oraz w gablocie parafialnej, zachęcamy do uczestnictwa.
  7. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc październik za wszystkich ofiarodawców, łączników, darczyńców, parafie wspomagające i budowniczych naszej świątyni.
  8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2200zł., Przaśna 16 i 18 – 630zł., Kasztanowa 4 i 6 – 160zl., Osiedle Modlińska 65, 67 – 440zl.,Osiedle Wojskowe 740zł., Osiedle Ku Rzece 2270zl.,  , Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Po niedzieli będziemy układać zbrojenia drugiego stropu na pierwszym piętrze plebanii.
  9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Kim są aniołowie i na co możemy liczyć z ich strony, Jak matka z dorastającą córką powinny rozmawiać o swojej kobiecości, Postać zakonnika, który był twórcą współczesnej genetyki.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97