Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w par. Narodzenia NMP w Mińsku Maz, pamiętajmy o nim w modlitwie i o ofiarodawcach. Od wtorku 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, szczególnie zapraszamy dzieci, które będą otrzymywać naklejki, dla najlepszych będą nagrody tak jak w ubiegłym roku. W tym dniu o godz. 18.00 patronalne Święto kółka rodzinnego św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po komunii zawierzymy całą wspólnotę.
  2. W środę wspomnienie Aniołów Stróżów i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy Świętej  wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. W tym dniu w naszej diecezji przeżywamy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  4. W piątek po Mszy Świętej porannej o godz. 8.30 odwiedzamy chorych z naszej parafii, od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa i Msza Święta kółka rodzinnego św. Franciszka z Asyżu.
  5. W sobotę  o godz. 9.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów, a o godz. 10.00 na spotkanie zapraszamy bielanki z rodzicami, i scholkę parafialną,  o godz. 18.00 Msza Święta patronalna kółka stanowego św. Faustyny Kowalskiej.
  6. Intencja dla kół żywego różańca na miesiąc październik dzieci, młodzieży, wychowawców, katechetów i dyrekcje naszych szkół przedszkoli.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywamy z całą wspólnotą wizytację kanoniczną bp Romualda naszego ordynariusza, oficjalne przywitanie będzie o godz. 9.30 na Mszy Świętej, dzieci powitają o godz. 11.00, na godz. 12.30 Msza Święta odpustowa z przekazaniem darów i sprawozdań poszczególnych grup. Po Eucharystii zapraszamy wszystkich na poczęstunek. Kochani zapraszam do zaangażowania i przygotowania poczęstunku. Pragniemy z radością przyjąć naszego Pasterza i dlatego proszę byśmy razem świętowali ten czas. Proszę modlić się o pogodę, na wieczornej Mszy Świętej podziękujemy za czas wizytacji w naszej parafii ks. biskupowi.
  8. Dziękuję ofiarodawcom którzy przekazali na konto 1100zł.., Myśliborska 24, 24A, 26, 26A, Portowa 7, 7A, 9A – 413zł, Modlińska 65 całe osiedle i 67B – 300zł., Portowa 17 i Myśliborska 32 – 200zł. Serdeczne Bóg zapłać,  dziękuje wszystkim którzy zaangażowali się w te dzieło, i nie są obojętni, za każdy gest życzliwości, dziękuję.
  9. Moi drodzy, w ubiegłym tygodniu ruszyliśmy z pracami na placu. Na początku trzeba było wzmocnić ogrodzenie i posesje naszych sąsiadów, zabezpieczaliśmy teren do wykopów, zrobiona została ścianka berlińska za którą zapłaciliśmy 40000 zł. Są to kosztowne ale konieczne prace do wykonania, zakupiliśmy deski, stemple, pręty, walcówkę inne materiały które będą potrzebne do dalszych prac na które trzeba było wydać 9970zł. Materiały  nie są tanie, od przyszłego tygodnia zaczynamy z wykopem podziemi. Ktoś powie duże koszty, z pomocą Bożą damy radę. Ktoś ładnie powiedział grosz do gorsza i kokosza, dlatego wznawiamy nasze miesięczne składki i datki i wszystkich uwrażliwiam, że jesteśmy wspólnotą, że budujemy kościół a nie domek jednorodzinny, dlatego  wszyscy musimy poczuć się do odpowiedzialności i ofiarności. To jest dom Boży, do którego będziemy przychodzić oddawać Bogu cześć i chwałę, a później wasze dzieci i kolejne pokolenia, każda pomoc jest na wagę złota, dlatego proszę o solidarność.
  10. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: O powstaniu i sile różańcowej nowenny pompejańskiej, Skąd bierze się brak poszanowania dla godności człowieka i dla fundamentalnych wartości? Czy warto pójść do kina na Legiony film recenzuje Mirosław Winiarczyk.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97