Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję osobom z kół różańcowych za pomoc w posprzątaniu kaplicy na uroczystość sakramentu bierzmowania. Z naszej parafii sakrament przyjęło 30 młodych ludzi. Dziękuję wszystkim za przygotowanie liturgii, p. Mateuszowi organiście, kościelnemu Jarkowi, młodzieży, świadkom i rodzicom. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. We wtorek zapraszam na Mszę Świętą łączników, którzy w naszej parafii zbierają ofiary. Po wakacjach wznawiamy zbieranie ofiar po 25 dniu każdego miesiąca. Po Eucharystii pragnę spotkać się ze wszystkim łącznikami.
 3. Od 11 do 14 października tj, od środy do soboty jest organizowana pielgrzymka autokarowa na Ukrainę. Aby w niej uczestniczyć należy mieć ważny paszport. Zainteresowanych zapraszam by zapisywali się po Mszy Świętej w zakrystii. Jest przygotowany program.
 4. Od przyszłej niedzieli zapisujemy nowych kandydatów z klasy III gimnazjum do bierzmowania. Przy zapisie potrzebna będzie metryka chrztu i zaświadczenie od katechety. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla rodziców, którzy pragną ochrzcić dzieci w miesiącu październiku.
 5. Od 26 września zostaje uruchomione Biuro podań i odwołań, które będzie mieściło się w małym budynku obok domu parafialnego. Będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek w godz. 15.00 – 18.00. Biuro będzie prowadził specjalista prawa administracyjnego.
 6. W piątek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej Warszawsko – Praskiej. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. W tym dniu w sanktuarium w Loretto o godz. 15.00 rozpoczną się rekolekcje dla zelatorów kół różańcowych. Rekolekcje będą trwały do niedzieli włącznie. Grupa z naszej parafii również będzie uczestniczyła w tych rekolekcjach. Ja, jako opiekun diecezjalny wspólnot różańcowych, jestem organizatorem tych rekolekcji.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się miesiąc różańcowy październik., Zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.30. Dla dzieci będzie konkurs różańcowy, codziennie będą rozdawane kartki do wklejenia. Dla tych, którzy wytrwają do końca będzie przewidziana nagroda, tak jak to było w ubiegłym roku. Zachęcam rodziców, dziadków, żeby zachęcili swoje dzieci do uczestnictwa. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych. Intencja na miesiąc październik o potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży. O godz. 17.00 zapraszam na Msze Święta kółka rodzinne i wspólnotę domowego kościoła. Na Eucharystii będzie zawierzenie kółka rodzinnego św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 8. Przygotowujemy się do odpustu parafialnego, który odbędzie się 8 października. O godz. 12.30 będzie uroczysta Msza Święta z prowadzeniem Relikwii Błogosławionego Bartola Longo. Zaproszeni są kapłani i Rycerze z zakonu Bożogrobowców, do którego należał Bł Bartolo Longo. Bardzo proszę drogich parafian o pomoc w organizacji poczęstunku, tak jak w ubiegłym roku prosiłem przy poświęceniu placu, tak i dzisiaj zwracam się z prośbą o upieczenie ciast. Rodziców młodych proszę o pomoc w organizacji dla dzieci. Mogą to być fanty, które możemy przynosić do kaplicy. Czekam na pomysły to jest nasze pierwsze odpustowe święto i chciałbym żebyśmy się zaangażowali wszyscy.
 9. 7 października zachęcamy do pielgrzymki różańcowej ekstremalnej. Rozpocznie się ona Mszą Św. o północy z par. Św. Łukasza Ewangelisty, będzie prowadzić przez Choszczówkę, Płudy i Tarchomin, zakończy się w naszej parafii. Pielgrzymi przyjdą do nas ok godz. 6.10 na godzinki, wspólną adorację, o godz. 7.00 będzie Msza Święta. Każdy z uczestników przy wyjściu otrzyma materiały, plan pielgrzymki rozważania, zapraszam do uczestniczenia i zachęcenia innych.
 10. Bardzo dziękuję osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 400 zł oraz z ul. Portowej 7A – 310 zł Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom Bóg zapłać.
 11. W tygodniku Idziemy zachęcamy do przeczytania artykułów: Dlaczego 7 października powinniśmy stanąć z różańcami wzdłuż granic Polski? Sylwetka bp Romulda Kamińskiego jako następcy abp Hosera na Pradze.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97