Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela zwykła

  1. Jutro zapraszam na patronalne Święto wspólnoty i kółka stanowego św. Ojca Pio, podczas Mszy Świętej będzie ucałowanie Relikwii, zapraszamy wszystkich czcicieli do wspólnej modlitwy.
  2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek po komunii świętej zapraszam na nabożeństwo do bł. Bartola Longo z ucałowaniem jego Relikwii.
  4. W piątek rozpoczynają się w Loretto w sanktuarium maryjnym Rekolekcje dla zelatorów, z naszej parafii grupa osób też będzie uczestniczyć do niedzieli. Rekolekcje akończą się koronką do Miłosierdzia Bożego.
  5. Dziękuję ofiarodawcom którzy przekazali na konto 2500zł, osoby bezimienne 1500zł., serdeczne Bóg zapłać, przypominam że osoby odpowiedzialne za rejony naszej parafii będą od przyszłego tygodnia zbierać ofiary na kościół, dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w te dzieło i nie są obojętni, za każdy gest życzliwości, dziękuję.
  6. Zapisujemy  w dalszym ciągu kandydatów do sakramentu bierzmowania prosimy przynieść metrykę chrztu i zaświadczenie z uczestnictwa lekcji religii.
  7. W przyszłą niedzielę 29 września zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami na kolejne spotkanie formacyjne po Mszy Świętej, w czasie którego otrzymają różańce, na których od 1 październiku będą odmawiać w kaplicy w czasie nabożeństwa o godz. 17.30 różaniec, wszystkie dzieci z naszej parafii otrzymają w przyszłą niedzielę różańce.
  8. Informuję wszystkich parafian, że w pierwszą niedzielę 6 października rozpocznie się w naszej wspólnocie pierwsza w historii naszej parafii wizytacja naszego pasterza diecezji bp Romulada Kamińskiego. Uroczyste przywitanie będzie przed godz. 8.00 przy bramie naszej kaplicy z całą asystą i wiernymi, ks. biskup ucałuje relikwiarz błogosławionego Bartola Longo i poświęci nas wodą święconą. Będzie też przekazanie symbolicznie kluczy do naszej kaplicy i stuły kapłańskiej, pragnie poznać naszą parafię nasze grupy modlitewne, nasze życie religijne. W czasie Mszy Świętych będą przekazywane sprawozdania grup, dzieci przywitają go na swojej Mszy o godz. 11.00. Pozostałe grupy na sumie odpustowej i wieczornej Mszy Świętej złożą swoje sprawozdania. Procesji w tym czasie nie będzie ze względu na prace przy kościele, ale będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu z zawierzeniem naszej wspólnoty Matce Bożej Pompejańskiej naszej patronce, zaśpiewamy wspólnie Te Deum. Pragniemy tak w ubiegłych latach przygotować agapę na zewnątrz i prosiłbym bardzo o przyniesienie ciast, owoców, napoi, będzie też gorąca herbata. W tym roku chcemy zrobić wyroby swojskie. Kto może niech coś doniesie. Razem pragniemy świętować ten czas wizytacji połączony  z naszym odpustem. W poniedziałek 7 października drugi dzień wizytacji ks. biskup odwiedzi szkołę na Myśliborskiej. Pragnie spotkać się z dziećmi i nauczycielami, tam poświęci cały budynek o godz. 10.00. Proszę kochanych rodziców, żebyście do szkoły przyszli tak jak byliście na rozpoczęciu roku. Zarezerwujcie czas, jest to wydarzenie podniosłe, uważam, że ważne dla naszego środowiska i nas wierzących w Chrystusa, dlatego powinniście razem z dziećmi być. W ubiegłym roku rodzice wraz z nauczycielami i dyrekcją pięknie przygotowali poświęcenie nowego przedszkola. Ks. biskup był wtedy zachwycony, że tak dużo rodziców było na poświęceniu. Moi drodzy, prosiłbym bardzo, byśmy duchowo przygotowali się i serdecznie przyjęli naszego Pasterza. Dla nas jest to duchowe umocnienie. Przypominam że kolejna wizytacja będzie za 5 lat. Już dziś zapraszam wszystkich, żebyśmy razem przeżyli ten czas.
  9. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: W szponach hazardu, mądrzę kochać osobę uzależnioną, Uczelniana dyktatura – to co robię środowiska LGBT jest gwałtem na naszym społeczeństwie i na zdrowym rozsądku, Od Tatr po Bałtyk, piękny artykuł o szacunku do Krzyża, który przypomina wszystkim ochrzczonym że nawet w największym opuszczeniu i cierpieniu mamy jeszcze ostatnia deskę ratunku, wskazuje Krzysztof Ziemiec, brońmy krzyża.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97