Ogłoszenia duszpasterskie  – XXIII  Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w parafii Matki Bożej Anielskie w Warszawie Radości, a ks. Proboszcz w parafii św. Trójcy w Kobyłce, powierzajmy naszych ofiarodawców którzy pomagają w budowę naszej świątyni. Taca dzisiejsza przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie w Markowej odbędzie się Beatyfikacja Rodziny Ulmów, po Mszy ministranci będą rozdawać obrazki ze specjalną modlitwą.
  2. Wczoraj o godz.18.00 Mszą Święta dziękczynną zakończyliśmy tygodniowe Jerycho Różańcowe, dziękujemy wszystkim grupom z naszej parafii za wielkie zaangażowanie, trud i poświęcenie czasu. Był to szczególny czas łaski wierzymy mocno że zaowocuje w naszych sercach i rodzinach. Jeszcze raz wszystkim z serca dziękujemy, Bóg zapłać.
  3. Jutro na Msze Świętą zapraszamy na młodzież klas 8 na pierwsze spotkanie formacyjne do sakramentu bierzmowania. We wtorek wspominamy Najświętszego Imienia Maryi.
  4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jest to również Dzień Fatimski, po Mszy wychodzimy na kolejną 63 drogę różańcową na nasze wały, tradycyjnie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  5. W czwartek 14 września przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  6. W piątek wspominamy w liturgii Najświętszą Maryi Panny Bolesnej.
  7. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów, lektorów, bielanek i scholanek, wszystkie grupy najmłodsze z naszej parafii wybierają się na diecezjalny zjazd służby liturgicznej do naszego Seminarium na Tarchomin wraz z ks. Mariuszem i p. Magdą naszą organistka. Prosimy rodziców o pomoc w organizacji w dowiezieniu na miejsce.
  8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3700 zł., ul. Konwaliowa 210zl., Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Trwają cały czas prace elewacyjne od strony naszej kaplicy, został położony tynk sylikonowy, po niedzieli rozpoczynamy prace z drugiej strony plebanii, w ubiegłym tygodniu zapłaciliśmy 30 000 zł za sprzęt nagłaśniający do kościoła, za materiały zapłaciliśmy 4300zł. W przyszłym tygodniu zaczynamy prace przy układaniu płyty marmurowej na chórze, rozpoczniemy również prace przy odgromieniu kościoła i zamontujemy rurę od deszczówki przy głównym wejściu.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Więcej niż Samarytanie: Jakie znaczenie ma dla nas to, że na ołtarze zostaje wyniesiona cała rodzina, włącznie z dziećmi? Czy jest to świętość każdego z osobna. Wotum za zwycięstwo Wiedeńskie – Kościół Najświętszego Imienia Maryi w Rzymie upamiętnia odsiecz wiedeńską. Przypada właśnie 340 rocznica tej bitwy.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97