Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych ofiarodawcach budującej Świątyni.
 2. Jutro wspominamy Bł Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera po Mszy wieczornej próba dzieci komunijnych kl. IV AB
 3. We wtorek przeżywamy Święto Narodzenia NMP zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 podczas których pobłogosławimy ziarno siewne i nasiona po Mszy wieczornej próba dzieci komunijnych klasy IV C.
 4. Moi drodzy po Mszy Świętej w tym maryjnym dniu poświęcimy nową kapliczkę na terenie naszej parafii przy ulicy Myśliborskiej 84, dziękuje pani Jadwidze za wielkie zaangażowanie i postawienie w tym miejscu kapliczki przy której będziemy się spotykać na majówkach i wspólnej modlitwie. Zapraszam kochani na wspólne poświęcenie o godz. 19.00.  Cieszę że w tym czasie w ciągu trzech lat powstaje kolejna kapliczka ostatnio święciliśmy dwa lata temu na ul. Życzliwej.
 5. W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy dzieci komunijne i rodziców na próbę generalną klasę I V AB i w czwartek klasę IV C., prosimy rodziców tak jak to było w ubiegłych latach o posprzątanie i przygotowanie naszej kaplicy do pięknej uroczystości.
 6. W pierwszy piątek od godz. 16.00 spowiedź dzieci komunijnych oraz rodziców
 7. W sobotę 12 września uroczystość I komunii Świętej grupa I – klas IV AB gromadzą się przy kaplicy pół godziny wcześniej o godz. 9.00., a klasa IV C o godz. 11.30.
 8. W niedzielę Mszą Świętą o godz. 9.30 rozpoczyna się Biały tydzień dla naszych dzieci komunijnych podczas Mszy odnowią przyrzeczenia chrzcielne, prosimy żeby dzieci przyniosły swoje chrzcielne świece z osłonkami. O godz. 12.30 Msza Święta dziękczynna rodzin które w ostatnim czasie przyjmowali Obraz Matki Bożej Pompejańskie z ul. Obrazkowej i Życzliwej, po komunii zawierzymy wszystkie rodziny Maryi, a po Mszy Świętej odprowadzimy Matkę Bożą na kolejne Osiedle Modlińska 129 prosimy rodziny z tego osiedla żeby odprowadzili obraz i przywitały przy pierwszej klatce. W przyszłą niedzielę  o  16.00 rozpocznie się kolejna 27 droga różańcowa na wałach zapraszamy do uczestnictwa.
 9. Przypominamy o sobotnich zbiórkach dla ministrantów o godz. 9.00, próba scholi parafialnej jest przesunięta ze względu na komunię  na godz. 15.00.
 10. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3000zł.,   rodziny z ul. Obrazkowej i Życzliwej w ramach nawiedzenia Obrazu MB Pompejańskiej przekazali na budowę 2750zł., zelatorzy z kół różańcowych przekazali na budowę świątyni 6000zl., Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11. Moi drodzy trwa II etap budowy naszej świątyni od strony plebanii, ściany parteru są już zalane, kontynuujemy prace przy schodach i po niedzieli szykujemy zbrojenia na pierwszym stropie, za stal 24 tony razem z rozładunkiem zapłaciliśmy 57 000 tyś,, za beton na ściany parteru wydaliśmy 17 500zł., na materiały dodatkowe 3600 zł., czeka nas w przyszłym tygodniu zalewanie pierwszego stropu, i będziemy rozpoczynać prace przy I piętrze.
 12. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak dzisiaj mówić o Bogu? To nie są łatwe czasy dla świadków Chrystusa. Ocenę 30 lat obecności lekcji religii w szkole przedstawia bp Marek Mendyk, Kolejny kościół meczetem który był encyklopedią sztuki bizantyjskiej opowiada bp Michał Janocha.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97