Ogłoszenia duszpasterskie  – XXII  Niedziela Zwykła  – Jerycho Różańcowe

  1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii Leszczydole koło Wyszkowa, a ks. Przemek w parafii św. Antoniego w Lucynowie, powierzajmy naszych ofiarodawców którzy pomagają w budowę naszej świątyni. Intencja na miesiąc wrzesień dla członków żywego różańca, o potrzebne łaski dla dzieci, młodzieży, wychowawców, katechetów rozpoczynających nowy rok szkolny oraz o owoce Jerycha różańcowego.
  2. Trwamy w modlitewnym Jerychu Różańcowym, przypominamy i zachęcamy do uczestnictwa, dodatkowa Msza Święta o godz. 21.00 połączona z Apelem Jasnogórskim w intencjach które będą zapisywane na kartkach, będą odczytywane podczas Mszy Świętej. Można włączyć się o godz. 15.00 w godzinie Miłosierdzia, czy też w nocne godziny szczególnie o godz. 3.00 kiedy będziemy rozważać Drogę Krzyżową. Jerycho zakończymy w sobotę 9 września o godz. 18.00 Dziękczynną Mszą Świętą. Jeszcze raz wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i katechetów na Msze Świętą o godz. 8.00 w której powierzymy intencje wszystkich uczniów, wychowawców i dyrekcje naszych szkół i przedszkoli.
  4. We wtorek 5 września patronalne Święto Świętej Matki Teresy z Kalkuty o godz. 18.00 Msza Święta i zawierzenie wspólnoty stanowego kółka.
  5. W piątek 8 września przeżywamy Święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej, zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 18.00 i 21.00.
  6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne.
  7. Po niedzieli zapraszamy do kancelarii rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu wrześniu i październiku, prosimy przynieść skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych. W przyszła niedzielę o godz. 11.00 na Mszy Świętej dziecięcej będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, po Mszy dziecięcej odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci klas III komunijnych, w czasie spotkania omówimy najważniejsze sprawy związane z komunią, rozdamy dzieciom indeksy. Komunia ze szkoły z Myśliborskiej będzie w przyszłym roku 11 maja w sobotę o godz. 10.00 a ze szkoły z Płużnickiej 18 maja w sobotę o g.10.00. Spotkanie jest obowiązkowe prosimy rodziców o wypełnienie deklaracji i doręczenie w szkole swoim katechetom. Rocznice komunii świętej czwartych klas odbędą się 20 maja w sobotę o godz. 10.00.
  8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto –3000 zł., ul. Życzliwa i Obrazkowa 550zł, Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Prace elewacyjne cały czas są kontynuowane od strony naszej kaplicy, jest również układana obróbka blacharska na dachu, położone zostały płytki przed jednym i drugim wejściem do plebanii, przywiezione zostały parapety które będą w przyszłym tygodniu montowane od strony Myśliborskiej, będą również zakładane przed tynkiem bonie architektoniczne, za III ratę dzierżawy rusztowań za miesiąc sierpień zapłaciliśmy w ubiegłym tygodniu 8700zł.,za materiały i montowanie balustrad na klatce schodowej zapłaciliśmy 13 000zł., czekamy jeszcze na balustrady ze szkłem na chór za dwa tygodnie będą montowane. Ekipa elektryków montuje lampy w kościele. Zamówione są balustrady na balkonach jak też pochwyty zabezpieczające okna otwierane od pomieszczeń plebanii, jest ich do założenia 15 to kolejny koszt który trzeba zrobić dla bezpieczeństwa. Moi drodzy zawierzajmy Maryi trwające prace przy budowie naszej świątyni, szczególnie w czasie trwającego modlitewnego Jerycha i prośmy pokornie o ofiarodawców i darczyńców tak bardzo potrzebnych na wykończenie naszego kościoła i plebanii.  
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Okoliczności zbrodni na rodzinie Ulmów i chronionych przez nich Żydów w Markowej oraz dalsze losy ich katów opisuje Irena Świerdzewska, Poruszająca historia rodzeństwa, która mimo rozdzielenia w domach dziecka i w rodzinach adopcyjnych odnalazło się po latach opisuje Barbara Wiśniewska.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97