Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła

  1. wspólnot różańcowych o potrzebne łaski na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci, wychowawców, nauczycieli, katechetów i dyrekcji naszych szkół i przedszkoli. Od dzisiejszej niedzieli o 12.30 wznawiamy nową Mszę Świętą, pragniemy odciążyć Msze Świętą dziecięcą.
  2. Jutro przed Mszą Świętą będziemy modlić się za zmarłych w wypominkach.
  3. We wtorek 4 września zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania, po Mszy Świętej pierwsza próba. Proszę wszystkich o punktualność.
  4. W środę 5 września Msza Święta w intencji kółka św. Matki Teresy z Kalkuty. Po komunii zawierzenie wspólnoty różańcowej i agapa po Mszy Świętej.
  5. W czwartek na Mszy Świętej modlimy się o nowe powołania do służby Bożej. Po Mszy Św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, uzdrowienia.
  6. W piątek o godz. 8.00 Mszą Świętą rozpoczniemy całodzienną adorację. Od 9.00 będę nawiedzał chorych, od 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa. Jest to dobry czas dla dzieci i dla nas wszystkich by rozpocząć spowiedź 9 piątków miesiąca. Zachęcam wszystkich, dzieci i rodziców. Prosimy, żeby pozostali na Mszy Św. o godz. 18.00 byśmy przyjęli Pana Jezusa. Jest to warunek obchodzonych piątków miesiąca, po Eucharystii zapraszam na II próbę młodzieży przygotowującej się do bierzmowania ze świadkami.
  7. W sobotę przeżywamy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte na godz. 8.00 i 18.00. W czasie Eucharystii poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin z ul. Laurowej, które przyjmowały Obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Po komunii będzie podziękowanie za czas nawiedzenia i Obraz po Mszy Świętej odprowadzimy na ulicę Myśliborską 42 A i B. Tam przed pierwszym blokiem będzie powitanie. Zapraszam parafian z tych bloków, by odprowadzili z modlitwą Matkę Bożą do swoich rodzin.
  9. W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 zapraszam dzieci na Mszę Świętą z poświęceniem tornistrów. Proszę poinformować wszystkie dzieci w naszych szkołach i przedszkolach. Po Mszy Świętej będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa dzieci. Tak będzie w każdą niedzielę.
  10. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 2700zł zł, pątnicy praskiej pielgrzymki pieszej Pomocników Matki Kościoła ofiarowali 1520zł, ul. Życzliwa 380zł, Serdeczne Bóg zapłać.
  11. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Co trzeba było zrobić i co jeszcze zrobić można, żeby polska szkoła wypuszczała dobrze wykształconych absolwentów, Przed błędami w podejściu rodziców do wychowania dzieci, Dublin: kryzys i nadzieja – wizytę papieża Franciszka w Irlandii podsumowuję Wojciech Świątkiewicz.
  12. Życzymy wszystkim pięknego pogodnego tygodnia, a dzieciom i młodzieży, nauczycielom i katechetom spokojnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. W naszej parafii powstało nowe duże przedszkole nr 428 – na 300 dzieci, na ul. Myśliborskiej 35, oficjalne otwarcie i poświęcenie będzie o godz. 10.00 w sobotę 15 września, będzie ks. bp Romuald Kamiński tuż przed bierzmowaniem naszej młodzieży poświęci ten nowy budynek, przygotowany również będzie piknik rodzinny dla rodziców i dzieci.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97