Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela zwykła

  1. Serdecznie witamy ks. Artura Mościckiego naszego pierwszego wikariusza w naszej parafii. Oddajemy twoją posługę duszpasterską Matce Bożej Pompejańskiej naszej partronce. Ks. Artur będzie mieszkał w bloku na terenie naszej parafii na młodym powstającym osiedlu. Jestem wdzięczny p. Kanstantemu dobremu poczciwemu człowiekowi za załatwienie mieszkania. Cieszę się bardzo, że będę miał wielką pomoc i razem będziemy współpracować. Ks. Artur będzie przygotowywał dzieci do pierwszej komunii świętej i rocznicy, będzie uczył razem ze mną religii w nowej szkole na ul. Myśliborskiej, dużo mnie odciąży od dotychczasowych moich obowiązków, będzie miał pod opieką ministrantów, bielanki, scholkę parafialną, która śpiewa o godz. 11.00 na Mszach Świętych, będzie mnie godnie zastępował w różnych sprawach duszpasterskich, kiedy będę zbierał ofiary na kościół. Z radością Ciebie witamy i życzymy Ci dobrego i owocnego wejścia w naszą młodą parafię. Niech Bóg Cię prowadzi i błogosławi  przez twoją posługę kapłańską.
  2. Dzisiaj ks. Przemek dzisiaj jest w par. Celestynowie, głosi słowo Boże i zbiera ofiary na kościół. Za tydzień ja jadę na zbiórkę do Poręby w swoje strony, a ks. Przemek będzie w sąsiedniej parafii Matki Pięknej Miłości.
  3. Jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Msze Święte będą o godz. 8.00 i 18.00
  4. We wtorek wspomnienie św. Moniki, a w środę wspomnienie św. Augustyna. Zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  5. Zachęcam do zamawiania Mszy Świętych na przyszły rok kalendarzowy. Są jeszcze wolne miejsca i na ten rok, można zamawiać gregorianki, jak też msze święte. Od 2 września codziennie wprowadzamy Msze Święte o godz. 7.00 rano.Od tego dnia będzie poranna i wieczorna Msza Święta. Dla tych, którzy do późna pracują msza święta poranna jest wielkim darem i łaską.
  6. W przyszłą niedzielę 1 września wznawiamy Msze Świętą o godz. 12.30, na której będziemy modlić się za kółka różańcowe z naszej parafii, intencja dla członków róż, o Boże dla rodzin z naszej parafii i potrzebne łaski dla wykonawców budowy naszej świątyni.
  7. Dziękuję ofiarodawcom którzy przekazali na konto 1350zł. Serdeczne Bóg zapłać. zostały już zakończone prace przy pawilonach gospodarczych, w jednym będę ja zamieszkiwał, żeby być blisko was,  w drugim będzie kancelaria i pomieszczenia gospodarcze, które są niezbędne do funkcjonowania naszej parafii. Dom w którym mieszkałem jest przygotowany do rozbiórki, czekamy jeszcze na ważne konkretne decyzje rozpoczęcia wszelkich prac. Chcę ogłosić, że przyszłe tace będą przeznaczone na spłacenie rachunków i prac które przez miesiąc odbywały się w pomieszczeniach. W zasadzie wszystko trzeba było zrobić od postaw z różnymi przyłączami. Z góry dziękuję za pomoc osobom, które mi pomagały i pomagają, czuję że nie jestem sam, a jeśli chodzi o czas przygotowań wcale nie jest dla mnie łatwym, dlatego proszę o modlitwę i jak będzie potrzeba to również o pomoc.
  8. Zapisujemy na pielgrzymkę autokarową do Lichenia 12 września w sobotę, wyjazd o 5.00 rano, koszt 70 zł, zapisy w zakrystii, zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.
  9. Od 5 do 12 września będzie trwało w  naszej parafii modlitewne Jerycho Różańcowe. Już kochani duchowo się przygotujmy, zaproszeni są wszyscy do udziału w czuwaniu i modlitwie. Plan jest wywieszony w tablicy informacyjnej, będzie też na naszej stronie internetowej. Poszczególne godziny będą obstawiały grupy wspólnotowe. Rozpoczęcie 5 września o godz. 18.00, codziennie będzie Apel Jasnogórski z wyczytywanymi intencjami oraz Msza Święta w tych intencjach, o 15.00 godzina Miłosierdzia, a o godz. 3.00 droga krzyżowa, intencje będą podane w rozpisce, ale główna intencja to za naszą parafię. Jerycho zakończy się uroczysta Mszą Święta 12 września w czwartek o godz. 18.00.
  10. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać: W Częstochowie tron swój wzniosła, Potrzebna czy zbędna – o lekcjach religii w szkole mówi ks. Marcin Wojtasik, Stop deprawacji dzieci i młodzieży – Apel bp Marka Mendyka do rodziców w związku planowanym finansowaniem przez samorządy edukacji seksualnej, refleksje przed obchodami 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97