Ogłoszenia duszpasterskie  – XXI  Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Kutnie, , powierzajmy naszych ofiarodawców którzy pomagają w budowę naszej świątyni.
  2. W poniedziałek wspominamy św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Niestającej Pomocy.
  3. W piątek po Mszy Świętej porannej z racji pierwszego piątku miesiąca zapraszamy na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu, od godz. 8.30 nawiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną, a od godz. 17.15 zapraszamy na spowiedź, o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa.
  4. W sobotę 2 września na godz. 9.00 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów i lektorów, a o godz. 10.00 bielanki i scholę parafialną.
  5. W tym dniu od godz. 18.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe w naszej parafii, które potrwa do kolejnej soboty 9 września, dodatkowa Msza Święta Apelowa będzie o godz. 21.00, tradycyjnie intencje jerychowe będzie można zapisać na kartach, będą wyczytywane podczas apelowej Mszy Świętej. Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w tę wyjątkową całodobową modlitwę. Zachęcamy się przy wyjściu z kaplicy do zapisów na konkretną godzinę. Jerycho potrwa przez cały tydzień, będziemy modlić za wszystkie rodziny naszej parafii, jak też w szczególnych intencjach polecanych. Zarezerwujmy choć jedną godzinę w dzień lub w nocy.
  6. W pierwsza niedziele miesiąca o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kaplicy, intencja dla członków żywego różańca, o potrzebne łaski dla dzieci, młodzieży, wychowawców, katechetów rozpoczynających nowy rok szkolny oraz o owoce Jerych różańcowego.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2100 zł. osoba bezimienna 20 000zł., Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Trwają prace elewacyjne od strony kaplicy, kołkowanie ścian, po niedzieli będziemy naciągać siatkę i nakładać pierwszy podkładowy tynk. Zostały położone płytki na trzech balkonach i obróbki blacharskie. Rozpoczęliśmy zakładanie lamp w kościele, i wykonywane są prace przy odgromieniu budynku.
  9. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Porządkowanie życia – co zrobić, żeby po wakacyjnym odpoczynku natychmiast nie popaść w zmęczenie? Co dalej z Opus Dei? Na ile ostatnie decyzje papieża Franciszka wpływają na działalność tej organizacji kościelnej. Pielgrzymka do maleńkiego Kościoła, sytuację Kościoła w Mongolii, liczącego zaledwie ok 1500 wiernych, których niebawem odwiedzi papież Franciszek, opisuje Piotr Kościński.
  10. Życzymy wszystkim miłej niedzieli, a tym którzy mają zamiar wyjechać na ostatni tydzień wakacji, życzymy miłego i spokojnego wypoczynku.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97