Ogłoszenia duszpasterskie  – XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii św. Franciszka z Asyżu na Tarchominie powierzajmy w modlitwie ofiarodawców naszej budującej się Świątyni.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów i zawierzymy w modlitwie wszystkich kierowców.
 3. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień, maryjny, pielgrzymkowy jak również postanowień, i abstynencji, księgi postanowień jest wyłożona na stoliku. Jutro mija 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, w modlitwie pamiętajmy o poległych którzy walczyli w o branie naszej Ojczyzny i Warszawy.
 4. W wtorek 2 sierpnia udziela się odpustu zupełnego zwanego Porcjunkuli wiernym, którzy nawiedza katedrę lub kościół parafialny i tam odmówią pobożnie Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.
 5. W czwartek wspominamy św. Jana Marii Vianeya, prezbitera patrona proboszczów, w tym dniu pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15, o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. W tym dniu wyrusza z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej na Witolinie na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Praska Rodzin Totuus Tuus, zachęcamy do pielgrzymowania.
 7. W sobotę 6 sierpnia przeżywamy Święto Przemienia Pańskiego, o godz. 18.00 rozpoczniemy Mszą Świętą wieczernik pompejański który tradycyjnie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 8. W niedziele o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych z naszej parafii, wystawienie, krótka adoracja i procesja wokół kaplicy, po Mszy Świętej formacyjne spotkanie członków żywego różańca, intencja na miesiąc sierpień: o trzeźwość narodu i wyjście z nałogu dla osób uzależnionych od różnych używek.
 9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 2100zl., ul. Kasztanowa domki jednorodzinne 300zl., ul Płużnicka 200zl., serdeczne Bóg zapłać.
 10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Świat wobec walczącej Warszawy, Dlaczego Polacy w Powstaniu byli osamotnieni? Na czym polega fenomen rekolekcji Ignacjańskich, Jasna Góra czeka na pielgrzymów.
 11. Rodzinom, które w tym tygodniu wyjeżdżają na zasłużony odpoczynek życzymy udanego urlopu i spokojnego wypoczynku.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97