Ogłoszenia duszpasterskie  – XVII  Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie Las, powierzajmy naszych kapłanów i ofiarodawców którzy pomagają w budowę naszej świątyni.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej poświęcenie samochodów i modlitwa błogosławieństwa kierowców.
 3. Jutro w ostatni dzień lipca wspominamy w liturgii św. Ignacego Loyoli, prezbitera.
 4. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, maryjny pielgrzymkowy i miesiąc trzeźwości. Wspominamy również 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w modlitwie powierzajmy poległych którzy walczyli w obranie naszej Stolicy Warszawy.
 5. W środę 2 sierpnia udziela się odpustu zupełnego, zwanego „Porcjunkuli” wiernym, którzy nawiedzą katedrę lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 7. W pierwszy piątek miesiąc sierpnia zapraszamy na całodzienną adoracje Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.15 spowiedź pierwszo piątkowa i Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 na wieczernik pompejański, Rozpoczniemy procesją z Obrazem Matki Bożej Pompejańskiej wokół naszej kaplicy, modlitwy wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi, zakończymy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, po Mszy krótka adoracja i procesja wokół kaplicy, prosimy wspólnoty o przygotowanie feletronów. Po Eucharystii spotkanie formacyjne dla kół różańcowych, intencja na miesiąc sierpień: o trzeźwość w naszych rodzinach i uwolnienie z różnych zniewoleń dla osób uzależnionych i nieradzących z nałogami.
 10. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto –3000zł. ul. Obrazkowa i Życzliwa – 570zł., Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Prace nad elewacją posuwają się do przodu, przygotowujemy do tynku sylikonowego jak również z rozmieszczonymi boniami. W ubiegłym tygodniu zapłaciliśmy zaległą ratę za montaż drzwi w plebani i kościele 57 500zł., razem z klamkami i zamkami zapłaciliśmy w całości 127 500zł., zostały nam do wykonania w stolarni główne drzwi wejściowe. W przyszłym tygodniu mamy do zapłaty trzecią ratę za transport materiałów elewacyjnych 50 000zł., po niedzieli będą również przywiezione parapety do okien zewnętrznych i blacha z obróbką do wykończenia dachu, w przyszłym tygodniu kolejna ekipa będzie montowała balustrady na chórze i na klatce schodowej w plebanii.  Prośba moi drodzy do osób którzy zadeklarowali się o wpłacanie na budowę na konto, żeby wspierali to nasze dzieło budowy w miarę możliwości regularnie i rzetelnie. Każdy wie doskonale, że te prace są na pełnych obrotach i potrzebna jest pomoc w naszych wspólnych działaniach. Dziękuje wszystkim za każdą złożoną ofiarę na dalsze zaplanowane prace. Bóg wielki zapłać.
 12. Życzymy wszystkim miłej niedzieli, a tym którzy mają zamiar wyjechać na wakacje w sierpniu, miłego i spokojnego wypoczynku.
 13. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Kościół młodych – czy ŚDM mogą być wydarzeniem pokoleniowym, uczestniczą w nich miliony osób, dla których jest to czas owocujący na całe życie. Pobożność w czasie powstania – tuż przed wybuchem Powstania Warszawskiego pobożność mieszkańców Warszawy wzrosła. Czym się objawiała? Z Marcelina Koprowską historykiem książki „Życie religijne podczas powstania warszawskiego”., rozmawia Irena Świerdzewska.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97