Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła

  1. Dziś po każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia pojazdów ze specjalną modlitwą za podróżujących i kierowców.
  2. W środę 1 sierpnia przypada 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, pamiętajmy o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
  3. W czwartek Msza Święta w intencji powołań do służby Bożej, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego, zwanego Porcjunkuli wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę lub kościół parafialny i odmówią pobożnie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  4. W piątek od godz. 8.00 adoracja w ciszy do wieczora, od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa i Msza Święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W sobotę Mszą Świętą rozpoczniemy wieczernik pompejański, zakończymy adoracją, prośbami, świadectwami nowenny pompejańskiej i apelem Jasnogórskim. W tym dniu wspominamy Św. Jana Marii Vianeya, kapłana – patrona proboszczów.
  6. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 500zł zł, 1920 zł ofiarowali pielgrzymi którzy wczoraj wrócili z Włoch. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, po komunii krótka adoracja i procesja eucharystyczna wokół naszej kaplicy. Proszę o przygotowanie feletronów, chorągwi i baldachimu. Intencja dla kół różańcowych o trzeźwość w naszych rodzinach i naszej Ojczyźnie.
  8. Bardzo dziękuję panu Mateuszowi organiście za posługę ponad roczną w naszej parafii, za zorganizowanie w naszej parafii chóru, za wszelką życzliwość, serdeczność. Pan Mateusz zmienia swoją pracę. Będzie pracował w szkole z dziećmi. Życzymy mu wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Pompejańskiej na nowo wybranej drodze życia.
  9. W tygodniu Idziemy warto przeczytać: Co zrobić, kiedy w niedzielę na wakacjach nie ma w pobliżu kościoła. Węzę i gołębie – Czego można się podziewać po nowym filmie Wojciecha Smarzewskiego pt: Kler.
  10. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97