Ogłoszenia duszpasterskie –XII Niedziela zwykła

  1. Jutro jest Święto Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, do czwartku włącznie trwa Oktawa Bożego Ciała, zapraszamy na procesje wokół kaplicy po nabożeństwie czerwcowym, w czwartek po komunii świętej będzie poświęcenie wianków. Dziś ks. Przemek głosi słowo Boże i zbiera ofiary w parafii Izabelinie, powierzmy jego posługę i wszystkich ofiarodawców Bożemu Miłosierdziu.
  2. W środę zapraszamy po nabożeństwie czerwcowym na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po komunii odmówimy litanie do Bł Bartola Longo i ucałujemy Jego relikwie, na Mszy Świętej będziemy się modlić również za kółko rodzinne św Josemaria Rascriva, przed błogosławieństwem będzie zawierzenie wspólnoty.
  3. W piątek przeżywamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlimy się o świętość kapłanów, po nabożeństwie czerwcowym odmówimy akt wynagrodzenia, w tym dniu nie ma postu, możemy spożywać pokarmy mięsne.
  4. W sobotę 29 czerwca jest uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, udziela się w tym dniu odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam odmówią Ojcze nasz lub Wierzę.
  5. Dziękuje ofiarodawcom którzy przekazali na konto 1300zł., ul. Życzliwa 300zł., osoba bezimienna 460zł., Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Przez lipiec i sierpień Mszy Świętej o godz. 12.30 nie będzie, zawieszona jest przez wakacje, od 1 września wróci do stałego grafiku niedzielnego.
  7. Pragnę poinformować że ks. bp Romuald Kamiński mianował do naszej parafii wikariusza ks. Artura Mościckiego który ostatnio pracował w par. Imienia NMP w Międzylesiu, swoje obowiązki obejmie od 25 sierpnia, będzie miał cały etat w nowej szkole na ul. Myśliborskiej i będzie przygotowywał dzieci do I komunii świętej i rocznicy, oraz uczył klasy starsze VII i VIII, pod opiekę będzie miał ministrantów, bielanki i scholkę parafialną, obejmijmy jego posługę modlitwą i zawierzmy naszej patronce Matce Bożej Pompejańskiej, dlatego od 1 września Msze Święte będą również rano o godz. 7.00, można zamawiać gregorianki, jak też inne Msze Święte zachęcam byśmy się zatroszczyli w naszej parafii o posługę kapłana, który do nas przychodzi, jesteśmy jako wspólnota odpowiedzialni.
  8. W niedzielę najbliższą kończy się miesiąc czerwiec, zapraszam na ostatnie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.30, za tydzień w poniedziałek 1 lipca o godz. 7.00 rano dzieci z naszej parafii wyjeżdżają na wypoczynek do kamesznicy, prosimy o punktualność , w tym dniu po Mszy Świętej rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zamiast pierwszego piątku, proszę żeby kółka różańcowe zadbały o godziny adoracji do Mszy Świętej wieczornej.
  9. W tygodniku Idziemy:  bardzo ciekawy artykuł, co zrobić, aby od nowego roku dzieci nie były zmuszone do edukacji seksualnej według standardów WHO? Mówi rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, O sensie komunii Świętej, adoracji i potrzebie otwarcia kościołów, Ustąp aby zwyciężyć, o swoim nawróceniu i codziennej Walce duchowej opowiada mistrz Polski w judo Aleksander Beta, Na kogo, dlaczego i jakie kary mogą nakładać władze kościelne?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97