Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w dekorację ołtarzy na Boże Ciało i organizację procesji. Bóg zapłać p. Beacie, Jarosławowi, Kindze, Sebastianowi Gulczyńskim, kółkom różańcowym stanowym i rodzinom z ul. Portowej 7, kółkom rodzinnym i rodzicom dzieci komunijnych, lektorom, ministrantom, bielankom, panom odpowiedzialnym za baldachim i wszystkim zaangażowanym w niesienie różańca, feletronów, chorągwi. Za wszelką pomoc w przygotowaniu pierwszej historycznej procesji bardzo dziękuję.     
 2. Zapraszam codziennie na Oktawę Bożego Ciała, która rozpocznie się o godz. 17.30 nabożeństwem czerwcowym, po którym uczestniczymy w procesji wokół kaplicy.
 3. W czwartek 22 czerwca na zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00 będzie poświęcenie wianków, przyniesionych z pierwocin zieleni, kwiatów, młodych pędów zbóż. W tym dniu zapraszam wszystkie dzieci od oddziałów przedszkolnych do trzeciej klasy na Mszę Świętą dziękczynną na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Po komunii będzie obrzęd błogosławieństwa indywidulanego dzieci.
 4. W piątek zapraszam na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszę Świętą o godz. 18.00, szczególnie zapraszam dzieci klas od IV do VI i starszych gimnazjalnych. Będziemy polecać nauczycieli, wychowawców i dzieci, po komunii będzie błogosławieństwo indywidulane dzieci i młodzieży. Będziemy się modlić o szczęśliwe wakacje dla wszystkich dzieci z naszej parafii i wszystkie rodziny, które udają się w najbliższym czasie na wypoczynek. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią akt Wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. W piątek z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.
 5. W piątek przed Mszą Świętą o godz. 17.00 zapraszam rodziców, którzy w lipcu pragną ochrzcić swoje dzieci, proszę przynieść skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
 6. W sobotę przeżywamy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 7. W niedzielę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin z ul. Portowej 7, którzy przyjmowali Obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Po komunii nastąpi zawierzenie rodzin, a po Mszy odprowadzimy obraz do bloku na ul. Portową 7A. Proszę delegacje z tych bloków o obecność i uczestnictwo we Mszy Świętej.
 8. Organizowany jest wyjazd w dniach od 2 do 7 sierpnia do Sanktuariów w Medżugorie i różnych pobliskich sakralnych miejsc. Zachęcam do skorzystania z tej pielgrzymki, zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Prosimy o potwierdzenie do 22 czerwca, koszt pielgrzymki 1500 zł, szczegółowy plan jest wywieszony na drzwiach kaplicy.
 9. Bardzo dziękuję osobom, które zbierały ofiary na kościół, z ul. Modlińskiej 65C – 100 zł, Przaśnej 18 kl.I i IV – 100 zł, Portowej 7 – 150 zł, Przaśnej 16 – 216 zł, Konwaliowej – 170 zł, Myśliborskiej 44B – 157 zł, Myśliborskiej 26 – 250 zł, Kasztanowej 450 zł, osoby, które wpłaciły na konto – 330zł, Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom.
 10. Ministranci, którzy wyjeżdżają ze mną do Zakopanego przychodzą 26 czerwca w poniedziałek na godz. 7.30 na Mszę Świętą do naszej kaplicy, która rozpoczyna nasz wyjazd wakacyjny. Kto jeszcze nie potwierdził wyjazdu proszony jest, żeby to uczynił po niedzieli.
 11. Bardzo gorąco zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”, są ciekawe artykuły min: Czy każdy mężczyzna stworzony jest do ojcostwa, Dlaczego ciągle mówi się o szkodliwości polskich elektrowni węglowych, Na co mogą liczyć kobiety ciężarne, które maja poczucie, że znalazły się w sytuacji bez wyjścia?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97