Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii Dębe Wielkie, a ks. Przemek w parafii Matki Bożej Różańcowej na Bródnie, pamiętajmy o naszych ofiarodawcach, którzy wspierają nasze prace.
  2. Jutro po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.40 pierwsza próba generalna młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Barnabę, Apostoła, od godz. 16.00 spowiedź kandydatów i świadków do bierzmowania. Rodziny które pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu czerwcu i lipcu prosimy żeby przyniosły do kancelarii skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
  4. W środę 12 czerwca zapraszamy kandydatów na godz. 17.10 żeby zajęli swoje miejsca ze świadkami, każdy z kandydatów otrzyma kartkę z zaświadczeniem i krzyże, uroczysta Msza Święta z przyjęciem sakramentu bierzmowania rozpocznie się o godz. 18.00 pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka. Prosimy wszystkich o punktualność, litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczniemy o godz. 18.40, nowenna pompejańska w tym dniu będzie prowadzona po Mszy Świętej porannej.
  5. W czwartek wspominamy św. Antoniego z Padwy, prezbitera w tym dniu przezywamy 13 dzień Fatimski po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na 72 drogę różańcową, którą zakończymy w kościele Apelem Jasnogórskim.
  6. W przyszłą niedziele odbędzie się zbiórka do puszki na utrzymanie parafii św Augustyna w Sierra Leone w Afryce. W dniach od 24 – 29 czerwca włącznie, organizujemy wakacyjny wyjazd parafialny dla dzieci i młodzieży do Rymanowa Zdroju, koszt wyjazdu ok. 1400zł., zapisy u ks. Mariusza.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 1800zł, os. wojskowe 150zł., Bóg zapłać., za materiały elektryczne 2000zł., za materiały na słupki, siatkę, podmurówkę betonową do ogrodzenia od strony plebanii zapłaciliśmy 10700zł., za kolejny transport styropianu zapłaciliśmy 13 000zł., w ubiegłym tygodniu zamurowana została ściana do czerpni wentylacyjnej na pierwszym pietrze. Prace wentylacyjne, hydrauliczne intensywnie trwają, będziemy robić zabudowę do wentylacji na chórze oraz w zakrystii, oraz dokończymy układanie płyty marmurowej na chórze, będą również montowane grzejniki na klatce schodowej.  Przygotowujemy się moi drodzy do kolejnego poważnego etapu ułożenia styropianu i spirali podłogowych w dolnym pomieszczeniu, to będą kolejne kosztowne prace wraz z zalaniem posadzki. Czeka nas w dalszej kolejności podłączenie całej aparatury pomp ciepła, jak też nałożenie tynków i kolejne wyszykowanie dużej sali, trzech łazienek, czterech pomieszczeń gospodarczych wraz z garażem, ten etap będzie rozłożony na kilka miesięcy.  
  8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak świętować niedzielę, Czy ubiór, w którym przychodzimy do Kościoła ma znaczenie? Na ile luzu możemy w tej kwestii pozwolić.
  9. Życzymy wszystkim miłej i spokojnej niedzieli. Szczęść Boże.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97