Ogłoszenia duszpasterskie  – X Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii Gliniance, powierzajmy ofiarodawców którzy wspierają budowę naszej świątyni.
  2. Dziękujemy naszym wspólnotom za dekoracje ołtarzy na Boże Ciało, dziękujemy kołom stanowym, rodzinnym, braciom totus tuus rodzicom dzieci komunijnym i ks. Mariuszowi, dziękujemy asyście liturgicznej ołtarza, lektorom, ministrantom, bielankom, dzieciom komunijnym, policji za pilotowanie drogi i bezpieczeństwo w czasie procesji. Bóg wielki zapłać za wszelką okazaną pomoc i organizacje, podziękowanie kierujemy do p. Pawła i Ewy za odnowienie krzyża na ulicy Modlińskiej. Bóg zapłać wszystkim grupom za zaangażowanie i dekorowanie ołtarzy.
  3. Zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała i procesję po nabożeństwie czerwcowym, w czwartek kończymy oktawę, w czasie Mszy Świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków.
  4. We wtorek 13 czerwca wspominamy w liturgii św. Antoniego z Padwy i przeżywamy również dzień fatimski, po Mszy Świętej zapraszamy na 60 drogę różańcową na nasze wały zakończymy tradycyjnie Apelem Jasnogórskim.
  5. W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlimy się w tym dniu o świętość kapłanów, udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią akt wynagradzający Sercu Panu Jezusa. Z racji uroczystości można będzie spożywać pokarmy mięsne.
  6. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi Panny.
  7. W przyszłą niedziele odbędzie się zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.
  8. Po następnej niedzieli w poszczególnych osiedlach od 19 czerwca odbędzie się przed wakacyjna zbiórka ofiar na wykonywane prace wewnątrz świątyni.
  9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3300zl., w ramach obrazu Matki Bożej Pompejańskiej z os. Myśliborska 72 – 250zł., osoba bezimienna 2000zł., serdeczne Bóg zapłać. W ubiegłym tygodniu w plebanii zostały przycierane ściany do przygotowania i malowania farbą podkładową, rozpoczęliśmy fugowanie posadzek i łazienek, rozpoczęte zostały parce przy zakładaniu parapetów w kościele i plebanii, za parapety zapłaciliśmy z transportem 12 500 zł.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Co piąta para w Polsce ma kłopoty z poczęciem dziecka, to kolejne wyzwania, przed którymi stają małżonkowie. Dekalog dla wolnej Polski, Ojciec Święty Jan Paweł II nie miał wątpliwości, że właśnie na dekalogu oprzeć budowę demokratycznego państwa.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97