Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej p. Agnieszkę i Marka Woś – ewangelizatorów Nowenny Pompejańskiej, którzy przyjechali z Poznania by głosić świadectwo o mocy modlitwy różańcowej. Jest to dla nas wyjątkowy czas by dobrze przygotować się do jutrzejszej uroczystości rozpoczęcia Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej w rodzinach. Zapraszam wszystkich parafian z lampionami jutro na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk, czym wprowadzi nas w ten święty czas nawiedzenia. Po Mszy Świętej odprowadzimy ze śpiewem do pierwszego bloku przy ul. Myśliborskiej 26, tam delegacja przed blokiem przywita uroczyście Matkę Bożą. Proszę Was moi drodzy byśmy jutro znaleźli czas na modlitwę w naszej wspólnocie parafialnej. Pokażmy Maryi i Bogu, że jesteśmy razem.
 2. We wtorek 28 lutego Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapraszam młode pary z naszej parafii do uczestnictwa. Po Mszy Świętej odbędzie się pierwsza nauka.
 3. W środę popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu, jak też w piątki Wielkiego Postu zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – post ścisły. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od nas podjęcia innych form pokuty. W tym czasie rozpoczyna się także modlitwa o trzeźwość narodu oraz składania i odnowienia przyrzeczeń trzeźwościowych, do takiej księgi trzeźwościowej będzie można się zapisać, będzie wyłożona przy wyjściu z kaplicy. Kochani, w tym dniu nie wyobrażam sobie, żebyśmy razem nie rozpoczęli Wielkiego Postu od posypania głów popiołem.
 4. W czwartek Msza Święta wieczorna z modlitwą o uzdrowienia, po Eucharystii adoracja uwielbienia zakończona uroczystym błogosławieństwem.
 5. W pierwszy piątek miesiąca rano wyjeżdżam do chorych, od godz. 8.00 całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiątkowa i różaniec. Na godz. 17.30 zapraszam na Drogę Krzyżową z udziałem dzieci i dorosłych, o godz. 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej w pierwszy piątek miesiąca spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy w miesiącu marcu pragną ochrzcić swoje dzieci.
 6. Gorzkie w każdą niedzielę wielkiego postu o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach. Dzieci, które przygotowują się do pierwszej komunii oraz kandydatów do bierzmowania proszę o uczestnictwo w nabożeństwach. Dzieci będą otrzymywać specjalne kartki do wklejania.
 7. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka dla ministrantów. O godz. 17.30 rozpocznie się wieczernik pompejański i różaniec w intencji parafii. O godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy Świętej procesja pompejańska z lampionami zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Apelem Jasnogórskim.
 8. W pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 różaniec i Msza Święta o godz. 9.30 w intencji kół różańcowych, po Mszy Świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja dla kół różańcowych o potrzebne dary i owoce w czasie Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej i światło Ducha Świętego w rozwiązywaniu różnych spraw w naszym ośrodku duszpasterskim. W przyszłą niedzielę na godz. 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne, które będzie połączone ze wspólnotą młodzieżową.
 9. Dnia 11 marca w sobotę organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed Kaplicy. Chętnych zapisujemy po Mszy Świętej w zakrystii. Koszt 60 zł.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy warto przeczytać:
  • Kim są ludzie, którzy zamiast kwiatków noszą na koszulkach twarz Jezusa albo fragmentów świętych tekstów? Czy tolerowanie antyklerykaryzmu w niektórych mediach, teatrach i partiach politycznych, nie jest zgodą na tzw. mowę nienawiści? Artykuł ks. bp Tadeusza Bronakowskiego
  • Czas na trzeźwość, nigdy wcześniej w naszym kraju nie odnotowano tak wielkiego spożycia alkoholu jak obecnie. Najwięcej pije młodzież, studenci, także osoby wysoko sytuowane. Polska jest browarna niż solidarna, bardzo ciekawy artykuł.
  • W obronie abp Baraniaka w tym samym czasie został aresztowany i prześladowany, co kard Wyszyński, mocny artykuł zachęcam do czytania.
 11. Rozprowadzamy cegiełki – obrazy Matki Bożej Pompejańskiej. Ks. Prałat Ryszard Ladziński ofiarował do naszej kaplicy 11 ławek, Ks. Biskup Marek ofiarował krzyż papieski, który została odrestaurowany i pomalowany, jutro będzie poświęcony. Bóg zapłać ofiarodawcom za ten dar.
 12. Solenizantom i jubilatom w ostatki życzę pogody.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97