Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą duszpasterską w Legionowie pw. Matki Bożej Fatimskiej, a ks. proboszcz również w Legionowie pw. św. Jana Kantego, pamiętajmy kochani o naszych kapłanach w modlitwie i ofiarodawcach naszej Świątyni.
  2. W poniedziałek 24 lutego po Mszy Świętej formacyjne spotkanie kół różańcowych.
  3. Środą popielcową 26 lutego rozpoczynamy Wielki Post, obowiązuje w tym dniu post ścisły. Rozpoczynamy czas pokuty, umartwienia i postanowień. Zapraszamy na Msze Święte z obrzędem posypania popiołem, o godz. 7.00, 18.00, 19.30. Księga postanowień wielkopostnych jest wyłożona na stoliku. W tym dniu o godz. 18.00 odbędzie się po komunii nabożeństwo do Bł Bartola Longo i ucałowanie Relikwii.
  4. W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 17.30. Dzieci będą otrzymywać obrazki z uczestnictwa. Zapraszamy dzieci, które przygotowują się do komunii świętej, rocznicy i młodzież do bierzmowania, W niedzielę wieczorem zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.30. Tak jak co roku, do puszki przed  wystawionym krzyżem, zbieramy ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  5. Przypominamy, że w sobotę 29 lutego organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Czerwińska i Obór, koszt 60zł. Zapisy u zelatorów i w zakrystii, zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania, wyjazd o godz. 6.00 sprzed kaplicy. Są jeszcze wolne miejsca, prosimy o punktualność.
  6. W najbliższą niedzielę 1 marca Msza Święta o godz. 12.30 w intencji kół różańcowych, intencja na miesiąc marzec o dobre przeżycie wielkiego postu dla wszystkich parafian i duchowe przygotowanie serc do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, darczyńcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto 650zł.., ul. Kasztanowej 150zł., Myśliborska 18, Laurowa 35 i 37, Szczupacza 11 – 320zł., trwa do końca lutego zbiórka ofiar na kościół. Przypominamy również rodzinom, które zadeklarowały się przesyłać systematycznie na konto, żeby pamiętały i wspierały naszą budowę Świątyni.
  8. Trwają prace przy zalewaniu ścian, jest już przywieziona stal na strop od strony plebanii, od poniedziałku będą robione zbrojenia stropu zerowego.
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: O co chodzi w papieskiej adhortacji po Synodzie dla Amazonii, wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk., Jak podnieść się z depresji, dlaczego coraz więcej nastolatków i dorosłych popada w depresje i podejmuje czyny samobójcze, jak odróżnić depresje od chwilowego przygnębienia. Świat boi się wirusa, skąd wziął się koronawirus.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97