Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła

  1. Przemek jest dzisiaj z posługą w par. Bł ks. Ignacego Kłopotowskiego pamiętajmy w modlitwie o ofiarodawcach i darczyńcach, którzy wspierają naszą budowę świątyni.
  2. Środą popielcową 17 lutego rozpoczynamy Wielki Post, obowiązuje w tym dniu post ścisły, rozpoczynamy czas pokuty, umartwienia i postanowień, zapraszamy na Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 17.00 dla dzieci, 18.00 i 19.30, można wpisać się do księgi postanowień jest wyłożona na stoliku przy wyjściu.
  3. W środę popielcową o godz. 17.00 dzieci komunijne otrzymają modlitewniki. Nowenna pompejańska w środę rozpocznie się 15.45.
  4. W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 17.30, dzieci będą otrzymywać obrazki, a młodzież do bierzmowania i dzieci komunijne będą otrzymywać wpisy do indeksu.
  5. W niedzielę zapraszamy na pierwsze Gorzkie Żale o godz. 18.30, tak jak co roku do puszki przy wystawionym krzyżem, zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. Po 20 lutym odbędzie się zbiórka w poszczególnych osiedlach na budowę naszej Świątyni.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4400zł., Bóg zapłać.
  8. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej:

Moi drodzy w tym trudnym czasie pandemii dziękujemy z ks. Arturem wszystkim parafianom za uczestniczenie we Mszy Świętej kolędowej o godz. 19.00 przez te ponad dwa tygodnie razem uczestniczyło 420 osób, 11 % parafian, niektórzy dzwonili do mnie że z powodu choroby nie mogą przybyć, to też świadczy że są duchowo z nami, najliczniej przybyło rodzin 75 osób z Osiedla Modlińska 73, a w innych osiedlach uczestniczyło w Eucharystii od 10 do 35 osób, był to czas szczególnej łaski dla tych którzy przyjęli zaproszenie, skorzystali ze spowiedzi świętej i przyjmowali Pana Jezusa do swego serca, wielu z was to przeżywało widać było miłą atmosferę i radość ducha, a u niektórych widzieliśmy wzruszenie, szczególnie wtedy jak podchodziliście do indywidualnego błogosławieństwa.

Dziękujemy wam serdecznie za obecność, modlitwę, ofiary które złożyliście na budowę naszej świątyni. W tym roku doszły kolejne nowe rodziny na nowym Osiedlu Myśliborska 72 A i B, pomału wprowadzają się rodziny w blokach Myśliborska 72 C, 70 i Modlińska 125, parafia systematycznie się powiększa, organizujemy od postaw naszą parafię, niech w tej naszej tymczasowej kaplicy każdy czuje że jest potrzebny, wnośmy kochani pokój, radość, dzielmy się świadectwem wiary i chęć działania we wspólnocie, w której jest siła i w dzieciach, młodzieży i w każdym z was. Dziękuje wam że pomagacie nam w budowie Świątyni, najważniejsze że Kościół rośnie na chwałę Bożą. W czasie Mszy Świętej kolędowej zebraliśmy na budowę świątyni 25 320zł., Bardzo dziękujemy braciom z Totus Tuus za pomoc w organizacji kolędy, szczególnie przy poświęceniu domów poszczególnych bloków i wszystkim osobom którzy wyszli przed swoje domy i bloki na zewnątrz. Serdeczne Bóg zapłać.

  1. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak rozpoznać miłość od zakochania i czy są takie małżeństwa, które się kłócą, małżeńskie rozmowy – dlaczego mężczyznom i kobieto tak trudno się porozumieć, kiedy mija zakochanie i jak wówczas prowadzić dialog – radzi ks. Marek Kruszewski.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97