Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dziękuję p. Paulinie katechetce za przygotowanie dzieci ze szkoły z Płużnickiej do I komunii świętej, rodzicom za posprzątanie kościoła i kaplicy, za wielką życzliwość w przygotowaniach do uroczystej komunii, dziękuje p. Magdzie organistce za przygotowanie śpiewu, naszym braciom z Totus Tuus za trzymanie porządku na parkingu, panu Adamowi całej asyście liturgicznej za posługę przy ołtarzu. Bóg zapłać za dar ołtarza, przekazanie żyrandola. Bóg wielki zapłać. Dzieci dzisiaj rozpoczynają biały tydzień który trwa do piątku włącznie, zapraszamy dzieci i rodziców na godz. 17.30 na nabożeństwa majowe i Msze Święta o godz. 18.00. W środę w ramach białego tygodnia już tradycyjnie przyjedzie misjonarz który do dzieci skieruje słowo Boże o misjach świętych, ofiary od dzieci i wiernych będą przekazane na potrzeby misyjne.
 2. Zapraszamy dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej o godz.20.00 na próbę chóru.
 3. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w par. św. Św. Wincentego a Paulo na Bródnie, a ks. Przemek w par. św. Mikołaja w Dobrem, pamiętajmy w modlitwie o naszych kapłanach i ofiarodawcach naszej budującej Świątyni. Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na wspólną modlitwę przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej przy naszej kaplicy. W przyszłą 29 maja majówka odbędzie przy kapliczce na ulicy Ku Rzece.
 4. Jutro o godz. 18.00 Msza Święta w intencji wspólnoty św. Ojca Pio, modlitwy do Ojca Pio będą odmówione od razu po nabożeństwie majowym jeszcze przed Mszą Świętą, po Mszy Świętej odbędzie pierwsza próba dzieci rocznicowych w naszej kaplicy.
 5. We wtorek 24 maja wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Świętej odbędzie się próba dzieci rocznicowych.
 6. W czwartek 26 maja wspominamy w liturgii św. Filipa Nereusza, w tym dniu w modlitwie powierzamy wszystkie mamy w dniu ich Święta, życzmy zdrowia, radości, pokoju ducha, darów ducha Świętego i opieki Matki Bożej.
 7. W piątek 27 maja od godz. 16.00 spowiedź dzieci rocznicowych. W piątek po Nabożeństwie majowym rozpoczniemy dziewięciodniową Nowennę do Ducha Świętego.
 8. W sobotę 28 maja o godz. 10.00 Rocznica dzieci ze szkoły z Płużnickiej i Myśliborskiej. W tym dniu w liturgii wspominamy Bł Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 9. W niedzielę 29 maja o godzinie 9.30 uroczysta Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, dzieci przynoszą swoje świece chrzcielne. Po Niedzieli zapraszamy do kancelarii rodziców którzy pragną ochrzcić swoich dzieci w miesiącu czerwcu, prosimy przynieść skrócony akt urodzenia i dane osobowe chrzestnych.
 10. Dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim darczyńcom którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 1900zl., ul. Płużnicka 200zł.,  Serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy wszystkim że w tym tygodniu trwa zbiórka na budowę kościoła w poszczególnych osiedlach i ulicach naszej parafii. Ci którzy zadeklarowali wpłatę na konto prosimy o sumienną deklarację.
 11. Zapisujemy na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 4 czerwca koszt 70zł., zapisy w zakrystii lub u zelatorów w swoich kółkach.
 12. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Rodzina wspólny interes – w ciągu ostatnich dziesięcioleci zmieniło się postrzeganie roli matki. Czy macierzyństwo jest obecnie w modzie? O cieniach i blaskach bycia mamą pisze Monika Odrobińska.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97