Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła

  1. Jutro wypominki za zmarłych połączone z różańcem.
  2. Dziękuję p. organiście za zorganizowanie sprzętu naświetlającego, rzutnika na pieśni i mikrofonów.
  3. Bóg zapłać paniom różańcowym za zakupienie do zakrystii chodnika i posprzątanie kaplicy.
  4. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie tworzącej się wspólnoty oazowej. Dzisiaj przyjmiemy nową różę różańcową dziecięcą pw. Bł. Karoliny Kózkówny. Zapraszamy chętne dzieci do kolejnej tworzącej się wspólnoty. Tworzy się również kolejne kółko różańcowe rodzinne św. Joanny Beretty Molla. Wczoraj na Mszy św. wieczornej przyjęliśmy 7 róż różańcowych – 2 stanowe i 5 rodzinnych, życzmy wszystkim zaangażowanym rodzinom wytrwałości w modlitwie. To jest wielki dar dla naszej parafii.  
  5. W środę 8 lutego na godz. 18.00 zapraszam osoby, które zostały przeze mnie wyznaczone jako łączniki ulic i bloków zbierających ofiary na kościół. Pragnę się spotkać przed feriami i zorganizować komitet duszpasterski. Jest to dla nas ważny etap działań w zbieraniu funduszy na rozpoczęcie budowy, którą planujemy w niedługim czasie, po otrzymaniu wszelkich pozwoleń. Biorę przykład z innych budowniczych. Tak jest w innych budujących się parafiach. i taką drogę my również rozpoczniemy. Same zbiórki w parafiach wspomagających nie wystarczą by rozpocząć taką inwestycję. Dlatego zwracam się do was, moi drodzy, o wsparcie.
  6. Od poniedziałku 27 lutego rozpoczniemy w naszej parafii Peregrynację Obrazu Matki Bożej Pompejańskiej. Zaczniemy od ulicy Myśliborskiej 26. Każda rodzina przyjmująca obraz będzie miała błogosławiony czas modlitwy jednej doby. Dwa tygodnie wcześniej wyznaczone osoby będą zapisywały na konkretne dni przyjęcia. Przyjęcie Obrazu od jednej rodziny do drugiej będzie odbywać się każdego dnia o godz. 19.00. Rodzina, która będzie przyjmowała przychodzi do najbliższych sąsiadów i odbiera obraz do swojego mieszkania. Wraz z obrazem będzie przekazywana specjalna walizka, w której będą modlitewniki, filmy o Fatimie i Pompejach. W specjalnej kronice będzie można zapisywać podziękowania i prośby. Trasa nawiedzenia będzie za dwa tygodnie umieszczona w gablocie i na stronie internetowej parafii. Będzie to szczególny czas skupienia, medytacji, modlitwy w rodzinach za naszą budującą się parafię i duszpasterzy.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – w Tygodniku Idziemy jest dużo ciekawych artykułów. Rozprowadzamy obraz Matki Bożej Pompejańskiej w formie cegiełki na budowę naszej świątyni. W każdej rodzinie powinien być ten wizerunek Matki Bożej.
  8. Dobiegła końca wizyta duszpasterska w naszej parafii. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyjęli mnie do swoich domów i mieszkań oraz tym, którzy w kulturalny sposób podziękowali informując, że są wyznawcami innych religii lub osobami niewierzącymi. Wizyta duszpasterska była dla mnie wielkim przeżyciem, doświadczeniem mądrości i odpowiedzialności wszystkich parafian zwłaszcza wielu młodych ludzi, którzy się niedawno wprowadzili na teren naszej parafii. Praktycznie w każdym mieszkaniu pojawiło się pytanie o nasz kościół: kiedy będzie, gdzie i co dalej. Czekamy, kochani, na pozwolenia, bez tych dokumentów nie ruszymy z budową, potrzeba jeszcze trochę cierpliwości i wyrozumiałości. Jak wiecie ja pragnę rozpocząć jak najwcześniej pierwszy etap plebanii z kaplicą. Mam, moi drodzy, nadzieję, że z Boża pomocą uda się choć w surowym stanie wybudować i wejść na zimę do większej kaplicy. Pokładam wielką nadzieję w Maryi, bo Jej zawierzyłem w pielgrzymiej drodze. Liczę kochani również na waszą pomoc i wsparcie, bo razem tworzymy tę wspólnotę. Ofiary z wizyty duszpasterskiej wyniosły blisko 58 tysięcy zł. Parafia obecnie liczy 4100 osób, jest 2125 mieszkań, przyjęło mnie 1010 rodzin, 1083 było zamkniętych mam świadomość, że wiele mieszkań nowych jest jeszcze niewykończonych, z miesiąca na miesiąc systematycznie będzie nas przybywało. Mogłaby być większa frekfencja na niedzielnych Mszach Świętych. Dużo młodych małżeństw się wprowadza z dziećmi, , wiele rodzin oczekuje potomstwa i to jest znak, że parafia jest młoda. Przypominałem, że trzeba się przyzwyczaić do uczestnictwa w niedzielnych Mszy Świętych, częstego korzystania z sakramentów świętych, wiele osób wyjeżdża do rodzin na weekend. Wielu ludzi okazuję wdzięczność, są z dobrych, religijnych rodzin okazują serdeczność i pomoc. Początki kochani są niełatwe, ale później będziemy wspominać, jak rozpoczynało się dzieło tworzenia parafii. Liczę na każde otwarte życzliwe serce.

 

Statystyka przyjęcia w czasie wizyty duszpasterskiej:domki jednorodzinne: w 100 % przyjęła ul. Zakątna Przaśna, Życzliwa reszta ulic 90%,
najsłabiej Konwaliowa i Laurowa 60%,
Osiedle wojskowe: najlepszy blok Myśliborska 26 i Portowa 9 – 60%, a inne bloki 50 %,
Osiedle na Szczupaczej 11 – najsłabiej Szczupacza 11C – 40%, a inne po 50%,
Osiedle Myśliborska – 42, 42A, 42C, 42D – 30%, inne bloki po 50%,
Osiedle Myśliborska 44, najsłabiej 44B 20%, a inne bloki 25 i 30 %,
Osiedle Myśliborska 62, najsłabiej 64C – 15%, 62A, 62E – 40%, a inne bloki po 50%,
Osiedle Portowa 17, 50%, najlepszy 17A 55%,
Osiedle Modlińska 65, najsłabiej 65E – 35%, inne po 50%,
Osiedle Modlińska 67B – 15%, 67C – 20%, najsłabsza frekwencja  
Osiedle Modlińska 71 50%,
Osiedle Modlińska 129 40%, 129A i B 50%,
Osiedle Kasztanowa 4, 45%, i Kasztanowa 6 – 30 %,
Osiedle Przaśna16 i 18 od niedawana zasiedlane bloki, po 30 %,

 

  1. Wczoraj w naszej kaplicy była pierwsza Msza Święta pogrzebowa naszej parafianki śp Małgorzaty Wiśniewskiej l.67 zamieszkałej ul. Myśliborska 62D/14, polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu, wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97